Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

SENEGAL

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
LuciGNR

LuciGNR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 02.07.2013
A  fost  careva  recent ( 2010-  2012 )   in  SENEGAL ?   DAKAR ?
Stiu   ca   sunt  vorbitori  de Franceza   /....parca  ???  ca  se  facea  pe  acolo  in  trecut  un  RALIU  (  Paris - Dakar  )  ......  si  ca  un   afacerist  Roman  (  de  prin  Banat  ) ...face  ceva  ...afaceri  cu  petrol  pe  acolo (  momentan  il  cauta  ...!)  +  PLUS  o  groaza  dinte  ei  (  senegalezi )   au  studiat  in  Romania  pe  Timpu  ''  lui   Nea  NICU !!!
MA  INTERESEAZA :
CLIMA;  posibilitati    de   afaceri  (   firma  )  ;  preturi  la  chirii  ;   utilitati
Viata  in  General  .
MERCI !

#2
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Ovidiu Tender http://en.wikipedia....i/Ovidiu_Tender e mare "jmeker" de "barosan" pe acolo
(ce sa faci se-kur-is-tu :puke: tot se-kur-ist  :puke: ramane),
insa nu te juca senegalezi Posted Image  nu prea au mila Posted Image fata de cei pe care ii miros Posted Image
ca fiind usor de pradat (si daca e cazul Posted Image  ei te si halesc Posted Image , ca doar sunt urmasi de canibali Posted Image )

Edited by Teophileos, 08 October 2013 - 23:00.


#3
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Foarte multe informatii.

#4
LuciGNR

LuciGNR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 02.07.2013
Gracias  Amigo !!!  Si   prin  ''  Roma-nelica  ''  te  halesc destui  !!  APECIAM   detalii  mai  bazate  ,  concrete !!

#5
LuciGNR

LuciGNR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 02.07.2013
Merci  @  Business_style  !!  Din  cate  am observat  din  cateva  link-uri  pare  destul  de  o.k  !

#6
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
In africa ai sa faci afaceri doar daca ai deja bani destul de seriosi in buzunar...
Sint doua nivele, aia care n-au nimic, dar nimic, si aia care au de nu-ti vine sa crezi. Mergi pentru o perioada scurta (minim 3 luni), si vezi daca reusesti sa te descurci, sa-ti faci prieteni, si sa te adaptezi la conditiile locale.

#7
LuciGNR

LuciGNR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 02.07.2013
'' PRIETENI  '' iti  faci  in secunda  2  cand  ai pasit  acolo (  Africa )  daca  MERGI  CU  portofelu''    GROS !!!
Cred  ca  trag  o  fuga  (  oct  -  martie )  frigu din  Roma-nelica  ma  termina  PSIHIC !!!
CLIMA  PE  ACOLO  MA  GANDESC  CA E  MAI  O.K  IN  PERIOADA ASTA  !!! ..????  
La  capitolu afaceri   (   stau  cam   slabut  )  x  100  .... proceduri   ;  birocratie   cam  pe  la  nivelu  nostru  !
Sincer  singurul   motiv   care  ma atrage este  CLIMA  !!!
RESTU  SE ''  REZOLVA  ''  moiritic  .....  la  un  paharel  de  suc  poate  aia  sunt  musulmani  NU  le  pea  au  cu betia  !

Edited by LuciGNR, 09 October 2013 - 14:47.


#8
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Esti in zona sub sahariana, cred ca n-o sa-ti placa...
In fine, mergi si vezi, ca ce scrie pe net si realitatea din teren sint doua chestii complet diferite. Trebuie sa vezi si sa mirosi singur lumea asta, ca sa poti decide daca e pentru tine sau nu. Africa reala nu-i nici pe departe asa de poetica cum pare pe discovery, dar nu vreau sa-ti stric placerea de a o descoperi singurel ;)

#9
LuciGNR

LuciGNR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 02.07.2013
Corect !  Oricum Nu ma  bazam  pe ce  se  vede  la  Tv  sau  pe  net !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate