Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Digi Online.

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
5305 replies to this topic

#3115
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,789
  • Înscris: 04.04.2008

View Postcoaca, on 10 mai 2019 - 22:35, said:

Salut, M-am conectat pe browser-ul tv-ului la Digi Online. Merg toate posturile TV minus cele de filme (HBO....). Tv-ul este un LG Smart 2018.
Exista vreo solutie pentru a le putea viziona pe tv? Imi spune sa instalez un plugin pentru Chrome. Asta e valabil doar pentru posturile de filme.
Ti-ai rapsuns singur,daca nu ai Chrome pe tv, nu poti si sa mai si suporte plugin-uri :)

#3116
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
Nu știu ce browser are webOS-ul (dacă este bazat sau nu pe Chromium). Dacă ar fi, poate ai putea instala plugin-ul cu pricina. Pot să îți sugerez altceva. Dacă ai acces la canalele de filme (HBO-uri) înseamnă că ai posibilitatea și să creezi un cont HBO GO. Iar HBO are aplicație pentru smart tv (cel puțin mie îmi merge fără probleme pe un Samsung non Tizen de prin 2013/2014). Poți vedea în direct postul principal, dacă îmi amintesc bine (deși nu HD), și desigur poți vedea când vrei tu ce vrei tu. Pentru FilmNow nu există însă astfel de alternative. Sau există dar nu cred că te încântă (tv cu Android, cast, altă cutie cu Android, etc).

LE. http://webostv.devel...ons/web-engine/
De aici înțeleg că ar fi bazat pe Chromium (53). Ai încercat să accesezi Chrome Web Store din browser?

Edited by idna, 11 May 2019 - 13:12.


#3117
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Daca vreau sa instalez extensia Chrome Web Store ma pune sa descarc chrome, dupa care imi apare ca descarcarea fisierului nu e acceptata.

Cum se acceseaza postul HBO live din aplicatia HBO GO?

Multumesc

#3118
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
Ai extraoptiunea HBO sau MaPak activa?

#3119
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 09.03.2007

View Postcoaca, on 11 mai 2019 - 15:46, said:

Daca vreau sa instalez extensia Chrome Web Store ma pune sa descarc chrome, dupa care imi apare ca descarcarea fisierului nu e acceptata.

Cum se acceseaza postul HBO live din aplicatia HBO GO?

Multumesc
Mai e hbo live în go? Subiectul despre hbo go e greșit. Aici e vorba de digi online care a funcționat execrabil aseară la meciul Simonei.

Edited by dondhanny, 12 May 2019 - 08:56.


#3120
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005

View Poststiinta_craiova, on 11 mai 2019 - 22:48, said:

Ai extraoptiunea HBO sau MaPak activa?

Nu am HBO.

View Postdondhanny, on 12 mai 2019 - 08:53, said:

Mai e hbo live în go? Subiectul despre hbo go e greșit. Aici e vorba de digi online care a funcționat execrabil aseară la meciul Simonei.

La mine nu mai e.

#3121
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
Curios, dacă nu ești abonat la pachetul hbo de ce nu îți apare mesajul, poți vedea acest canal dacă ai activ pachetul hbo, eu nu sunt abonat și îmi apare acel mesaj

#3122
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Nu inteleg la ce mesaj te referi.
In aplicatia HBO GO nu am optiunea de a vedea HBO Live.

#3123
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Nici nu mai există opțiunea.

#3124
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
La aplicatia Digi Online pe smart merg absolut toate posturile mai putin HBO1,2,3 si Film Now. Doar la aceste 4 posturi cere un plugin.
E o metoda de la ei pentru a bloca vizionarea acestor posturi pe TV Smart?

Edited by coaca, 13 May 2019 - 15:03.


#3125
trump123

trump123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 10.04.2019

View Postcoaca, on 13 mai 2019 - 15:03, said:

La aplicatia Digi Online pe smart merg absolut toate posturile mai putin HBO1,2,3 si Film Now. Doar la aceste 4 posturi cere un plugin.
E o metoda de la ei pentru a bloca vizionarea acestor posturi pe TV Smart?
Există Digi Online pentru smart tv?

#3126
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
^ Citește contextul/postarea 3114 (răspunsul fiind nu).
^^ Este metoda lor de a restricționa accesul la aceste posturi pentru care se plătește suplimentar, permițând accesul doar plătitorilor extraopțiunilor. Indiferent de dispozitiv/varianta de aplicație. Tu ai testat varianta web a aplicației lor direct pe un televizor. Ai încercat și pe un calculator/laptop cu un Chrome, unde chiar poți să instalezi plugin-ul? O să constați că plugin-ul nu este suficient, de fapt până să primești mesajul de instalare plugin, posturile respective "cer" o extraopțiune. Mesajul fiind "Alege extraoptiunea MaxPak sau HBO de aici pentru a viziona acest canal.". Tu spui că nu îți apare acest mesaj, deși nu ai extraopțiunea HBO activă în abonament. Poate este o eroare de implementare a celor de la Digi (nu cred că s-au gândit la varianta accesării aplicației web direct pe televizor), poate contul DigiOnline pe care îl folosești nu este asociat abonamentului tău, sau de fapt ai extraopțiunea dar nu știi tu de ea (altfel nu se explică).

#3127
popika77

popika77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 17.05.2012
nu reusesc logarea cu cont digi Romania pe calculator  ! Imi afiseaza   'Eroare autentificare. Te rugăm să verifici dacă ai introdus corect adresa de email sau parola' . Multumesc de ajutor

#3128
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Cat de scump sau greu o fi să retransmită online și nu numai 2-3 televiziuni din R. Moldova?!

#3129
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009

View PostPostacheNegrutzi, on 09 iunie 2019 - 10:06, said:

Cat de scump sau greu o fi să retransmită online și nu numai 2-3 televiziuni din R. Moldova?!
Nu depinde numai de RDS. Din R. Moldova sunt cam excluse (drepturi de retransmisie).

#3130
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019

View Post_&#045;KALMAN&#045;_, on 09 iunie 2019 - 10:23, said:


Nu depinde numai de RDS. Din R. Moldova sunt cam excluse (drepturi de retransmisie).
Eeee...Atâta lucru știu și eu. Cat sa coste sa cumperi drepturi de retransmisie de la niște televiziuni cu 100.000. de telespectatori?! Macar pe online. Nu toată lumea are acces la Digi Online prin urmare ar trebui sa fie mai ieftin. Multe din televiziunile astea oricum emit online, gratis pe propriile saituuri ba chiar și pe Facebook și YouTube!

Edited by PostacheNegrutzi, 09 June 2019 - 13:04.


#3131
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2012
Nu mai pot vedea canalele din contul Digi Online in VLC. Mai ruleaza doar Digi24 - versiunea SD.
Imi placea varianta asta pentru computer - VLC utilizeaza mai putine resurse decat un browser.
Aplicatia lor pt windows e instabila si neactualizata.

#3132
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
^ https://prnt.sc/o106r9

Mie îmi merg (în Germania via VPN propriu în Digi).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate