Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Digi Online.

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
5335 replies to this topic

#2629
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,795
  • Înscris: 04.04.2008
Nu ca as urmari in browser Digi film,dar voi puteti urmari in firefox x64/edge ,ca degeaba instalez acel plugin ''nagra'' ca nu-l recunoaste firefox/edge instalat .

#2630
buzz77

buzz77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.09.2003

 deathnite, on 15 iunie 2017 - 13:41, said:

Swipe la stanga si apare ecranul unde se introduce numarul de telefon.

digionline-sms-IMG_1938.PNG digionline-sms-IMG_1939.PNG


Si dupa aceasta data vom avea acces doar la digi play?

Trebuie sa am SIM-ul Digi in telefonul pe care instalez aplicatia pentru a vedea optiunea de activare prin SMS? Am facut update la ultima versiune din AppStore dar vad numai optiunea de autentificare cu user/parola.

#2631
Meitricsu

Meitricsu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 10.04.2006

 deathnite, on 15 iunie 2017 - 13:41, said:

Swipe la stanga si apare ecranul unde se introduce numarul de telefon.

Multumesc mult, intradevar, asa era, doar ca necesita unele setari in telefon pentru a se vedea acel camp si altele dupa, ca sa si mearga. :)

 buzz77, on 15 iunie 2017 - 15:20, said:


Trebuie sa am SIM-ul Digi in telefonul pe care instalez aplicatia pentru a vedea optiunea de activare prin SMS? Am facut update la ultima versiune din AppStore dar vad numai optiunea de autentificare cu user/parola.
Da, plus ca trebuie sa schimbi la setarile telefonului, daca este dual SIM, sa fie cartela Digi ca implicita la mesagerie si telefonie. Abia atunci iti va aparea acel camp unde poti baga numarul de telefon, ca alternativa la user si parola.

Totusi, cand am facut pasii acestia, tot a dat eroare dupa ce am bagat numarul de telefon, mi-a venit sms-ul de la Digi si a incercat aplicatia, automat, sa faca autentificarea. Coduri de eroare 503 si 512, cum ca este deja autentificat acest terminal, desi nu era. Se pare, conform DIGI_Helper, ca trebuie activat intai din DigiCare si abia apoi introdus numarul de telefon, in aplicatie. Am facut asa, chestia este ca nu imi este clar daca asa mi s-a activat gratuit ori s-a activat ca standard, cu plata. O sa vad dupa o luna, doua, cand o sa apara pe factura. Posted Image

#2632
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,436
  • Înscris: 08.06.2005

 Meitricsu, on 15 iunie 2017 - 17:54, said:

Da, plus ca trebuie sa schimbi la setarile telefonului, daca este dual SIM, sa fie cartela Digi ca implicita la mesagerie si telefonie. Abia atunci iti va aparea acel camp unde poti baga numarul de telefon, ca alternativa la user si parola.
Am observat si eu ca pe ipad nu imi apare optiunea de autentificare cu numar de telefon.
Pe iphone am reusit sa activez prins sms, desi preferam pe tableta, avand ecranul mai mare.
Interesant ca avem acces gratuit inclusiv la digi film si hbo. Posted Image

Edited by deathnite, 15 June 2017 - 18:24.


#2633
Meitricsu

Meitricsu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 10.04.2006

 deathnite, on 15 iunie 2017 - 18:15, said:

Interesant ca avem acces gratuit inclusiv la digi film si hbo. Posted Image

Ai incercat sa intri pe oricare dintre posturile HBO? Si daca da, ai cumva abonament de televiziune de la ei incluzand HBO? Ca la mine nu merg acele trei posturi, le pot deschide, alege calitatea streamului, insa,  dupa ce intru, imi arata negru si imi spune ca ma pot abona la acel post din Magazin Online, DigiCare, de unde poti comanda pachete de televiziune prin cablu ori satelit.

#2634
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,436
  • Înscris: 08.06.2005
Da, merg toate cele 3 canale HBO, atat pe net fix, cat si mobil. Nu am abonament TV, doar fiberlink si digi mobil.
Poate problema la tine e ca ai activat intai din digicare, eu am facut doar prin sms.
In digicare imi apare jos dispozitivul autentificat cu numar de telefon, iar sus inca am optiunea sa activez digionline cu email.
Ai incercat sa dezactivezi contul creat cu adresa de email?

Edited by deathnite, 15 June 2017 - 19:08.


#2635
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Merge la liber. Bravo, Digi!Posted Image Posted Image

#2636
Meitricsu

Meitricsu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 10.04.2006

 deathnite, on 15 iunie 2017 - 19:00, said:

Da, merg toate cele 3 canale HBO, atat pe net fix, cat si mobil. Nu am abonament TV, doar fiberlink si digi mobil.

Da, ai dreptate, am reusit si eu sa le fac sa mearga dupa ce am dezactivat contul ca mail si parola, activand numai ca numar de telefon. Insa, asa cum orice minune tine trei zil...18 ore, cand am incercat a doua zi, niciunul dintre cele trei posturi HBO nu mai merge, apare mesajul ca "Nu puteti urmari acest program deoarece nu aveti abonament la acest serviciu.", desi, repet, acum imi apare in dreapta sus, in aplicatie, ca sunt autentificat cu numarul de telefon, nu cu mailul, ca inainte. Insa asta nu e o problema, nici nu se spunea undeva in mail ca am avea acces la HBO, asa ca este ok, toate celelalte, inclusiv DigiFilm si TV1000, merg perfect. :)
Acum, doua lucruri de precizat:

1. Ca sa reusesc sa imi activez contul ca numar de telefon, avand si telefon dual SIM, am urmat pasii urmatori:
-(optional, pentru cei care au activat ca mail si parola) dezactivat serviciul DigiOnline in DigiCare si sters dispozitivul respectiv, anume telefonul, in cazul meu;
- modificat in setarile telefonului la implicite sa fie cartela Digi ca implicita pentru telefonie si sms, apoi intrat in aplicatie, click pe Neautentificat din dreapta sus, swipe spre stanga, introdus numarul de telefon si apasat pe butonul de trimitere sms, urmand, pas foarte important, sa vina un sms cu PIN-ul necesar si aplicatia sa il preia automat in caseta codului PIN, dupa asta incercand, tot automat, sa activeze contul pe acel telefon(nu e nevoie sa desachideti sms-ul primit, totul e facut direct de aplicatie). Dar, daca lasati sa incerce automat singura, in majoritatea cazurilor va da eroare. Ce trebuie facut este ca, la acest punct, dupa ce a preluat codul  PIN si incep sa clipeasca trei puncte albe pe ecran, semn ca se conecteaza la serverul de autentificare al RDS, trebuie apasat, rapid, de mai multe ori, butonul de Activare de sub caseta codului primit prin sms. Dupa ce am facut asta, la 5-10 secunde in care aplicatia a incercat sa se autentifice automat, au inceput sa curga clasicele mesaje de eroare, cate unul pentru fiecare data cand am apasat sa se activeze. INSA, dupa 3-4 mesaje de acest tip, al 5-lea sau al 6-lea a fost ca autentificarea s-a facut cu succes si totul e ok. :)  

2. RDS nu permitea folosirea acestei aplicatii decat daca erati strict pe o conexiune RDS. Acum merge si prin alti furnizori de net, cu o "mica" diferenta: orice viteza de net ati avea si orice setare de calitate a imaginii ati alege, posturile de filme vor merge..pe low quality. :) :) Bineinteles, nu e nicaieri trecuta aceasta limitare, dar se poate verifica usor - deschideti DigiFilm pe conexiune WiFi la UPC sau Telekom(poate fi si de 1 Gbps), dupa care treceti pe conexiune de date 4G de la Digi si vedeti diferenta. :)

#2637
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,436
  • Înscris: 08.06.2005
Da, au restrictionat accesul la HBO astazi. DigiFilm merge totusi.

Edited by deathnite, 16 June 2017 - 20:37.


#2638
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
Aplicația din Windows 10 Store are nevoie de autentificare (user/mail + parolă) pt. a funcționa ?

#2639
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,795
  • Înscris: 04.04.2008

 5had3, on 17 iunie 2017 - 22:42, said:

Aplicația din Windows 10 Store are nevoie de autentificare (user/mail + parolă) pt. a funcționa ?
Din cate tin eu minte,da . Descarc cu 350Mb/s asphalt 8 :)

Edited by cut3ryan, 18 June 2017 - 00:35.


#2640
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,436
  • Înscris: 08.06.2005
Aplicatia digionline pentru Windows 10 nu a mai fost actualizata de ceva timp, posturile gratuite ca digi24 nu merg fara cont.

 DIGI_Helper, on 13 decembrie 2016 - 10:04, said:

Aplicatia care se poate descarca de pe store windows 10 este pentru telefoane si tablete. Te rog sa accesezi din browser Digi Online.

Edited by deathnite, 18 June 2017 - 12:05.


#2641
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
Am descarcat-o si eu pe Android, functioneaza toate, inclusiv cele noi (hbo -uri, discovery-uri ) Totusi pe smart tv, se vede diferenta intre dvb c si aplicatie. Se vad mult mai bine pe dvb c.

#2642
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006

 deathnite, on 18 iunie 2017 - 11:45, said:

Aplicatia digionline pentru Windows 10 nu a mai fost actualizata de ceva timp, posturile gratuite ca digi24 nu merg fara cont.

Am înțeles, multumesc!

#2643
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Sa inteleg ca activand serviciu prin metoda asta voi mai avea acces la el doar pe un dispozitiv? pe telefon? Daca il vreau si pe tableta fara sim nu se mai poate? Intreb doar.

#2644
Meitricsu

Meitricsu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 10.04.2006

 danielavram, on 19 iunie 2017 - 22:52, said:

Sa inteleg ca activand serviciu prin metoda asta voi mai avea acces la el doar pe un dispozitiv? pe telefon? Daca il vreau si pe tableta fara sim nu se mai poate? Intreb doar.
Nu, pe tableta fara sim nu vei putea folosi contul activat astfel, datorita lipsei unei cartele sim, aplicatia nu iti va afisa casetele pentru logarea si activarea pe baza numarului de telefon. Bine, asta doar daca nu vor modifica ei ceva, ca urmare a cererilor "comunitatii", asa ca le poti trimite sugestia pe mail si, poate, accepta. :)

#2645
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,038
  • Înscris: 26.09.2010
Cred ca am gasit motivul pentru care Digi Film nu imi functiona: root la telefon. Am testat acum pe acelasi telefon, fara root, si functioneaza.

#2646
Herman01

Herman01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 12.11.2011
La această oră nu funcționează TV 1000 în Digi Online. De asemenea Viasat Explore nu are subtitrare.

Edited by Herman01, 26 June 2017 - 06:26.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate