Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

MISA & Bivolaru - pro si contra

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28765 replies to this topic

#18343
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

View Postmantra mioritica, on Mar 22 2007, 23:05, said:

adica sa se nasca femei.... Asta e sora cu cealata " atunci cand Diavolul nu reuseste, trimite o femeie " .....

Mda, nu te-ai prins ca bha vrea sa scandalizeze damele? Cred ca e un securist infiltrat pina la urma, care se da anti dar are si ceva apucaturi (destul de bazale :naughty: de misan) si pe urma baga zizanie.
Cred ca ar trebui ignorat, marginalizat si iin final biciut de o domina. Ptr ultima chestie ma ofer eu voluntar. Da, ca io sint foarte voluntara la chestii din astea. :rolleyes: M-a mirosit Aurica.
Dar nu-ti fie teama, bha, gitul nu ti-l sucesc ...la propriu, ci doar la figurat.  :naughty:

Edited by cecilia.ghitulescu, 23 March 2007 - 01:32.


#18344
Andrescu Mihai

Andrescu Mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 23.08.2006
Din cilclu: ~uite securistul, nu este securistul~ cititi:

http://www.yogaesote...l...O&item=4573


Simona a început sã râdã când am spus sã facem o plângere ºi pentru Claudiu, ºi aceasta pentru cã de fapt Claudiu era deja liber! Cum adicã? am spus eu. Când a fost eliberat el?

Am aflat din alte surse cã pe Claudiu l-a eliberat un unchi al Simonei care era pe atunci doar colonel în Securitatea statului, ºi cã el fusese eliberat dupã 30 minute de la arestarea noastrã la sediul Miliþiei Capitalei.

E sugestiv sã vã daþi acum seama cine era Claudiu ºi ce statut avea faþã de autoritãþile de represiune. ªi se pare cã acest unchi a vegheat permanent asupra lui de-a lungul anilor ºi nu e de mirare cã ºi acum Claudiu este iarãºi liber în þarã, iar toþi ceilalþi sunt unde sunt.

Asta mi-a elucidat multe înþelesuri pe care cu ani în urmã nu le puteam crede, dar se pare cã iatã Grieg a avut iarãºi dreptate ca întotdeauna ºi în aceastã privinþã!"

#18345
kimiko

kimiko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.03.2007

View Postcecilia.ghitulescu, on Mar 23 2007, 12:26, said:

Mda, nu te-ai prins ca bha vrea sa scandalizeze damele? Cred ca e un securist infiltrat pina la urma, care se da anti dar are si ceva apucaturi (destul de bazale :naughty: de misan) si pe urma baga zizanie.
ehe...apropos de securisti infiltrati...
                
  Adevãrata faþã a lui Claudiu iese la ivealã

  
Sãptãmâna trecutã în finalul cursului de anul 15 din Bucureºti, Petricã Groza s-a ridicat ºi a relatat la microfon urmãtoarele:

"În 1989, în urma unei acþiuni, care nu a fost singularã, din partea organelor de Miliþie, am fost arestaþi eu, Grieg, Claudiu Trandafir ºi alte 10-15 persoane care practicau yoga cu Grieg la acea vreme. Am fost închiºi trei zile în arestul Miliþiei Capitalei, timp în care am fost bãtuþi cu program intensiv cu toþii. Eu am fost eliberat dupã trei zile. Din cauza loviturilor la tãlpi, nici nu mã puteam þine pe picioare, pe care aproape nu le mai simþeam din cauza umflãturilor.

Din clipa în care am ieºit din arest, am mers cât de repede am putut la singura persoanã pe care o ºtiam disponibilã sã ne ajute atunci, adicã la Simona Trandafir, care nu fusese arestatã, ca sã-i comunic cele petrecute ºi sã-i cer ajutorul. Vroiam sã întocmim niºte plângeri pe care sã le înaintãm urgent Procuraturii militare pentru a stopa acele abuzuri pe care Miliþia de atunci le-a fãcut cu noi, pentru a stopa bãtãile la care eram supuºi toþi cei care am fost arestaþi atunci. Ne þinuserã separaþi, fãrã a ne vedea între noi. Ne-au spus fiecãruia cã toþi ceilalþi au mãrturisit „totul” ºi e cazul sã facem la fel, altfel nu mai plecãm vii de acolo.

Simona a început sã râdã când am spus sã facem o plângere ºi pentru Claudiu, ºi aceasta pentru cã de fapt Claudiu era deja liber! Cum adicã? am spus eu. Când a fost eliberat el?

Am aflat din alte surse cã pe Claudiu l-a eliberat un unchi al Simonei care era pe atunci doar colonel în Securitatea statului, ºi cã el fusese eliberat dupã 30 minute de la arestarea noastrã la sediul Miliþiei Capitalei.

E sugestiv sã vã daþi acum seama cine era Claudiu ºi ce statut avea faþã de autoritãþile de represiune. ªi se pare cã acest unchi a vegheat permanent asupra lui de-a lungul anilor ºi nu e de mirare cã ºi acum Claudiu este iarãºi liber în þarã, iar toþi ceilalþi sunt unde sunt.

Asta mi-a elucidat multe înþelesuri pe care cu ani în urmã nu le puteam crede, dar se pare cã iatã Grieg a avut iarãºi dreptate ca întotdeauna ºi în aceastã privinþã!"

A.T, Bucureºti

yogaesoteric
martie 2007

#18346
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

View Postkimiko, on Mar 23 2007, 00:36, said:

ehe...apropos de securisti infiltrati...
Mda, sint superkknari astia. Dupa cum se arata vin vremuri si mai kkcioase la misa, daca au iesit pe portativ cu chestii din astea.
Poate sa imi spuna cineva, cine este acest Petrica Groza? Ca eu am o banuiala ca e unul din tipii care vorbeste in unul din filmele omagiale. Tip despre care mi-a marturisit un instructor de yoga din Bucuresti, ca ar fi singurul caz de schizofrenie cica vindecata prin yoga.

Edited by cecilia.ghitulescu, 23 March 2007 - 01:44.


#18347
bhairava

bhairava

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 24.12.2006

View Postcecilia.ghitulescu, on Mar 23 2007, 01:09, said:

Mai superiorule, mie inca necunoscut! Iar te trimit sa te iei de mina cu Aurica. De unde stii tu cum se explica chiar si numai dpdv karmic pedeapsa de-i zici tu cumplita? Ai in biblioteca fo carte jmekera unde scrie chestia asta? Au ti-a fost revelat acest adevar universal valabil in rugaciunea de 24 de ore?
/me se ia de mina cu aurica
da de unde stii tu. da cine ti-a zis tie. da cine esti tu ca sa stii, ca io nu stiu, deci te dai mare.

ziceti baieti, poate fi ceva pe lume pedeapsa mai cumplita decit o nastere fara p$#a ?

q.e.d. :)



>>>Hi, hi, hi! Definitie! Ich liebe definitii! Hai spune-mi ca la prosti definitia exacta a barbatiei, te rog. :naughty:

sure, that's easy. polaritatea CEALALTA decit femeia. noah, asta e un termen pe care TU l-ai aruncat in discutie, deci am incredere ca-l cunosti. : D


>>> Si ai di grija ca nu cumva luptindu-te cu monstrii sa nu devii si tu unul. Deja scrii despre tine la plural, ca al nostru Lord Voldemort.
keep me out of this funny chat and i'll extend the courtesy. deal ?

>>>  Am gasit fo citiva la care am constatat ca nu e asa cum zice teoria aia. Si mai cercetez in continuare.
uhm. daca PARE ca "nu e asa cum zice teoria" atunci observatorul nu a observat experimentul suficient de atent sau de indelungat. : D

>>> Esti dragut sa definesti un "barbat adevarat"?  :notangel: In paralel cu barbatia aia te rog, sau separat, cum vrei tu.
sure. e ala care n-are nevoie de scuze. :D

>>> Ai merita sa te pun sa definesti si limitarea aia, obraznicatura, dar o sa te vaiti barbateste ca te limitez. Asa ca n-o fac.
bine faci, pentru ca tu ai folosit termenul. ar insemna ca folosesti cuvinte pe care nu le cunosti.
[ca sa mentinem discutiei amuzanta, vom evita sa aducem argumente (copiate cu nerusinare de la interlocutor, culmea) doar de dragul de a le aduce, ci doar atunci cind credem ca au vreo relevanta.]

>>>Pai daca biologia nu e o limitare, ci o chestie care nu le permite la barbati sa se limiteze, atunci biologia asta e o eliberare, nu alta.
steaua sus rasare
fix dintre picioare
totul e o cale
spre eliberare

si cu biologia,
dat fiind c-am facut kriya
noi am transcens prostia
va place poezia ?

>>>Si atunci Griguta e un supereliberat, ca el nu s-a limitat de nici o culoare la acest capitol.
la acest capitol, griguta e meserias. RECUNOSC, JOS PALARIA, BAROSANE. AI FUTUT CIT UN SULTAN, NUMA BUNACIUNI SI BUCATI, SI CULMEA, ELE PLATEAU!
tot respectul, la acest capitol, asa este.
chapeau!

>>>Si mai inseamna ptr mine , ca io n-am nici o sansa sa ma eliberez in viata asta, ca doara sint femeie, ceva mai barbata zic unii, dar totusi femeie. Nu e fair. :cursing:
da, dar ti se cedeaza locul in tramvai. eeeee ? :D

#18348
bhairava

bhairava

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 24.12.2006

View Postcecilia.ghitulescu, on Mar 23 2007, 01:26, said:

Ptr ultima chestie ma ofer eu voluntar.

apreciez solicitudinea, te anunt daca o sa simt nevoia vreodata...:)

#18349
kimiko

kimiko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.03.2007
Deci astia au o tactica..azi maine apare despre fiecare fost cursant ca a fost  securist or mai stiu io ce corelatie sugestiva.Acu le-a dat tonul sa se exprime .Pan-acu n-am auzit minc.Doar dupa ce le-a facut apel la reforma  :bicycle:

    

Quote

E sugestiv sã vã daþi acum seama cine era Claudiu ºi ce statut avea faþã de autoritãþile de represiune. ªi se pare cã acest unchi a vegheat permanent asupra lui de-a lungul anilor ºi nu e de mirare cã ºi acum Claudiu este iarãºi liber în þarã, iar toþi ceilalþi sunt unde sunt.

Asta mi-a elucidat multe înþelesuri pe care cu ani în urmã nu le puteam crede, dar se pare cã iatã Grieg a avut iarãºi dreptate ca întotdeauna ºi în aceastã privinþã!"
   Doamne fereste de cata perversiune.V-am zis...ca fac gramada mare la sex nu ma-ntereseaza  ...dar perversitatea asta morala e gretoasa rau.
Asa si Narcis ce rude a avut???sau cunostinte de i-a oferit ajutor ghebului cand era la zdup ?/?nu mai iasa la iveala??Pai nu ca asta a fost marinimos ca sa-l umileasca pe gbu care avea nevoie de ajutor si gb e multumit ca are iar caii la carutza si biciul in mana.
Ce aiurea mai sunt si oamenii astia .Chiar mi-e greu sa inteleg de unde mai au atata inspiratie de telenovele.Circus mundis.

#18350
bhairava

bhairava

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 24.12.2006

View Postcecilia.ghitulescu, on Mar 23 2007, 01:42, said:

Mda, sint superkknari astia. Dupa cum se arata vin vremuri si mai kkcioase la misa, daca au iesit pe portativ cu chestii din astea.
Poate sa imi spuna cineva, cine este acest Petrica Groza? Ca eu am o banuiala ca e unul din tipii care vorbeste in unul din filmele omagiale. Tip despre care mi-a marturisit un instructor de yoga din Bucuresti, ca ar fi singurul caz de schizofrenie cica vindecata prin yoga.

el e.
tot el e cel care i-a luat sediul lui nica leon, dupa ce acesta a fost singurul care a acceptat sa inchirieze sala yoghinilor.
cum i l-a luat ? s-au inscris toti in partid, au facut sedinta in parcul cismigiu, l-au ales pe el presedinte (pe petrica), si l-au zburat pe nica leon din sediu. pe care i l-au inchiriat apoi unei banci or smth.

L.E.: si cum se face maestre ca nu a iesit "verificarea paranormala" in cazul infiltratului astuia ? de ce "iese la iveala adevarata fata" abia dupa...cit ? 18 ani ? cind, ce coincidenta, tocmai ti-a dat omu cu flit ?
ti-a scapat ? n-ai fost atent ? u missed a spot ?

e rau sa n-ai simtul ridicolului. si-a pierdut mosu tot talentu, nici circ nu mai face ca lumea. noroc ca numai tantalaii se apuca sa-si faca secte, ca daca si-ar face unu cu cap, ar ajunge sefu planetei.

beoah.

Edited by bhairava, 23 March 2007 - 02:01.


#18351
endeuce

endeuce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 23.02.2007
cand erau atacuri in ziare intr-o vreme, se facea mare caz ca de ce nu semneaza ziaristii articolele cu numele complet, ci doar cu initiale. Iata ca acum vedem pe yogaesoteric semnatura in (mai demult) incriminatele initiale.

#18352
kimiko

kimiko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.03.2007

View Postcecilia.ghitulescu, on Mar 23 2007, 12:42, said:

Mda, sint superkknari astia. Dupa cum se arata vin vremuri si mai kkcioase la misa, daca au iesit pe portativ cu chestii din astea.
Poate sa imi spuna cineva, cine este acest Petrica Groza? Ca eu am o banuiala ca e unul din tipii care vorbeste in unul din filmele omagiale. Tip despre care mi-a marturisit un instructor de yoga din Bucuresti, ca ar fi singurul caz de schizofrenie cica vindecata prin yoga.
Mai sa stii ca da...imi amintesc de tipul asta nu stiu cum il cheama...era mereu in miscare inainte de spirale...dupa cum l-am observat ...sa ma ierte sfantu dar tot mai avea ceva probleme.Schizofrenia e o boala severa...si persoanele bolnave sunt foarte sugestionabile pe fond de diferite frici  desi el era ameliorat.Hmmm nush ce sa zic ,n-am intrat cu el in vorba niciodata.Dar daca e el atunci se explica marturia...

#18353
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

View Postbhairava, on Mar 23 2007, 00:46, said:

apreciez solicitudinea, te anunt daca o sa simt nevoia vreodata...:)
Ei asta, ma anunti. Daca ma anunti tre sa iesi pe portativ cu paraii, 250 de euroni ora. Nu crez ca te incumeti. :naughty:
La ce antecedente ai, nu cred ca te speli de karma intr-o ora. Io te-am mai sfatuit sa postesti martea, dar nu vrei sa ma crezi ca e spre binele tau.
Cit despre ce simti tu... parca erai cu ginditul si nu cu simtitul. Iti dai seama ca nu astept. Vin eu voluntar, ti-am zis, pe gratis si te altoiesc cu drag si cu consacrare de iti trec barzaunii din cap.  :P

#18354
kimiko

kimiko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.03.2007

View Postendeuce, on Mar 23 2007, 12:53, said:

cand erau atacuri in ziare intr-o vreme, se facea mare caz ca de ce nu semneaza ziaristii articolele cu numele complet, ci doar cu initiale. Iata ca acum vedem pe yogaesoteric semnatura in (mai demult) incriminatele initiale.
ehe sa fii tu sanatos pe cati ziaristi i-a gasit gb si i-a dat judecata..si a si castigat ...pt calomnie... acu daca ar veni calomniatu sa-l dea in judecata pe misanu cu initialele de pe yogaesoteric cum ar fi?/io zice ca DESTUL DE LEGAL.

#18355
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

View Postbhairava, on Mar 23 2007, 00:52, said:

el e.
tot el e cel care i-a luat sediul lui nica leon, dupa ce acesta a fost singurul care a acceptat sa inchirieze sala yoghinilor.
cum i l-a luat ? s-au inscris toti in partid, au facut sedinta in parcul cismigiu, l-au ales pe el presedinte (pe petrica), si l-au zburat pe nica leon din sediu. pe care i l-au inchiriat apoi unei banci or smth.

E clara treaba, esti secu. Ca prea le stii pe toate. :P

Io cred ca pina la urma, MISA e defapt gradinita SRI. Si virasii sint azi soimi ai patriei si miine pionieri.  :D

#18356
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

View Postkimiko, on Mar 23 2007, 00:54, said:

Mai sa stii ca da...imi amintesc de tipul asta nu stiu cum il cheama...era mereu in miscare inainte de spirale...dupa cum l-am observat ...sa ma ierte sfantu dar tot mai avea ceva probleme.Schizofrenia e o boala severa...si persoanele bolnave sunt foarte sugestionabile pe fond de diferite frici  desi el era ameliorat.Hmmm nush ce sa zic ,n-am intrat cu el in vorba niciodata.Dar daca e el atunci se explica marturia...

D-aia am si intrebat, ptr ca am vorbit cu omul de citeva ori si nu tre sa fii de specialitate ca sa iti dai seama, ca mai are saracul om probleme.

#18357
bhairava

bhairava

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 24.12.2006

View Postcecilia.ghitulescu, on Mar 23 2007, 01:55, said:

Ei asta, ma anunti. Daca ma anunti tre sa iesi pe portativ cu paraii, 250 de euroni ora. Nu crez ca te incumeti. :naughty:
250 para ora ca sa mi-o iau. drept ce ma iei, yoghina misa ? :)

>>>Cit despre ce simti tu... parca erai cu ginditul si nu cu simtitul.
reformulez, te anunt daca gindesc nevoia. bine-asea ? :P

>>>Iti dai seama ca nu astept. Vin eu voluntar, ti-am zis, pe gratis si te altoiesc cu drag si cu consacrare de iti trec barzaunii din cap.  :P
/me se bucura ca are usa de fier

>>> E clara treaba, esti secu. Ca prea le stii pe toate. :P
nu sint secu, sint demidulcele. tu cine esti ?

Edited by bhairava, 23 March 2007 - 02:18.


#18358
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

View Postbhairava, on Mar 23 2007, 01:09, said:

250 para ora ca sa mi-o iau. drept ce ma iei, yoghina misa ? :)
Ce MISA, iubiticule? Asta se numeste UE. Atita e pretul aicia la Germania. Si gagica de care stoi ca oa banii astia nici nu e nimfa ca mine si e si mai asezonata. Asa ca asta era o oferta promotionala. :rolleyes:

Quote

>>>Cit despre ce simti tu... parca erai cu ginditul si nu cu simtitul.
reformulez, te anunt daca gindesc nevoia. bine-asea ? :P
Ei, da, asa mai merge.

Quote

>>>Iti dai seama ca nu astept. Vin eu voluntar, ti-am zis, pe gratis si te altoiesc cu drag si cu consacrare de iti trec barzaunii din cap.  :P
/me se bucura ca are usa de fier
BucuraTe cit mai poti. Nu uita sa iti pui o sticla pe clanta si cifru la frigider ca in Viziunile lui Fletcher, ca io trec prin tot.

Quote

>>> E clara treaba, esti secu. Ca prea le stii pe toate. :P
nu sint secu, sint demidulcele. tu cine esti ?
Io sint dulcele ceciclic. E un vin spaniol care imi poarta numele. Te poti lauda cu asaceva?

Edited by cecilia.ghitulescu, 23 March 2007 - 02:32.


#18359
mantra mioritica

mantra mioritica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 19.01.2007
Am citit si eu chestiunea de pe yogaesoteric despre Claudiu .... gretos si sfidator !
Oare cei care au luat decizia de a publica asta, chiar  nu au realizat ca se desconsidera singuri ?  Mai ales ca apare intrebarea fireasca : daca ati stiut asta, de ce ati tacut timp de 16 ani ? Poate pentru ca  v-ati folosit de relatiile lui Claudiu ca sa va  asigurati spatele  ? ( ar trebui sa-i multumeasca, si nu sa-l arate cu degetul )

Si ar trebui sa taca si din minima precautie : nu de alta, dar parte din averea MISA e pe numele lui Claudiu, si poate le face binemeritata bucurie....

#18360
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

View Postmantra mioritica, on Mar 23 2007, 01:31, said:

Am citit si eu chestiunea de pe yogaesoteric despre Claudiu .... gretos si sfidator !
Oare cei care au luat decizia de a publica asta, chiar  nu au realizat ca se desconsidera singuri ?  Mai ales ca apare intrebarea fireasca : daca ati stiut asta, de ce ati tacut timp de 16 ani ? Poate pentru ca  v-ati folosit de relatiile lui Claudiu ca sa va  asigurati spatele  ? ( ar trebui sa-i multumeasca, si nu sa-l arate cu degetul )

Si ar trebui sa taca si din minima precautie : nu de alta, dar parte din averea MISA e pe numele lui Claudiu, si poate le face binemeritata bucurie....

Draga mea, asta e ca la faza aia cu minerii sau cu cine era: noi muncim, nu gindim.
In ultima vreme la MISA si maestrica ceva in genul asta e : noi scrim, nu gindim. Si se poate extinde treaba si pe alte activitati la fel de spirituale si profund integratoare in absolut.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate