Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

MISA & Bivolaru - pro si contra

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28765 replies to this topic

#19
Naga

Naga

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 29.03.2005

 rakoczy, on Dec 6 2005, 18:40, said:

ce instrument e acela? au face MISA "spalaturi"?! :puke:

:lol:  :peacefingers:
  Nu. Aia e o pompa cu vacuum pentru marirea "sabiei dreptatii"(citat din light_strike :naughty: ). Fulgerica aspira si el sa ajunga la fel de "maestru tantric" ca si GB, ai uitat? :)

#20
rakoczy

rakoczy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 11.03.2005

 zircon, on Dec 6 2005, 18:44, said:

Apar, apar! Acu-s toti la ascutit sabiile! Rakoczy, aia e pompa de vid de marit cucu (nu ala din padure). Acuma incep sa-nteleg de ce coboara sotia ta (din cand in cand doar) sa te intrebe ce mai faci tu pe la computer.

cred ca nu ai minte..... esti de la MISA? :puke:
eu nu am nevoie de "maritor de fosz".
inca nu am ajuns la andropauza.

#21
Naga

Naga

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 29.03.2005

 zircon, on Dec 6 2005, 18:44, said:

Acuma incep sa-nteleg de ce coboara sotia ta (din cand in cand doar) sa te intrebe ce mai faci tu pe la computer.

  De ce esti rau cu rakoczy? :nonobad:  :lol:  :peacefingers: Ne pierdem vremea acum cu lupte fratricide in timp ce misanii se pregatesc si dau de zor la pompe ca sa acumuleze energie? :naughty:
  Chiar, "sabia dreptatii" sa fie antena cu care intra ei in rezonanta cu Shambhala? ;) Sau trebuie musai un chip suedez pentru asta? :D

Pentru cine nu stie povestea chipului suedez, aceasta isi are originea in "faptele" descrise intr-o carte a sotilor Rosu, lideri ai MISA si discipoli directi ai lui GB:

http://www.dezvaluir...ro/dezvalui.htm

" La ora actuala în Suedia, spre exemplu, au fost descoperite cipuri electromagnetice de tip Mind Control (care au rol de interfata între un calculator central si creierul uman generând astfel anumite stari si gânduri negative celor care le au în corpul lor) la sute de mii de oameni. Acestor oameni li s-au introdus respectivele cipuri când erau în stare inconstienta (în spitale, în puscarii) din ordinul Guvernului Suedez manipulat de membrii miscarii Sioniste internationale."

  Interesant, nu?  :P Tocmai acolo a fugit GB ca sa isi caute dreptatea.. :naughty:

Gata cu gluma, hai sa trecem la treburi serioase.
  Tapas, tie cum ti se pare distinctia facuta in articolul de pe yogaesoteric intre legionari, pe de o parte, si fascisti si antisemiti de cealalta parte?

#22
zircon

zircon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,677
  • Înscris: 05.03.2004

 rakoczy, on Dec 6 2005, 17:51, said:

cred ca nu ai minte..... esti de la MISA? :puke:
eu nu am nevoie de "maritor de fosz".
inca nu am ajuns la andropauza.

Rakoczy, stii, in momente de astea esti de-a dreptul simpatic!

#23
rakoczy

rakoczy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 11.03.2005

 Naga, on Dec 6 2005, 18:52, said:

De ce esti rau cu rakoczy? :nonobad:  :lol:  :peacefingers: Ne pierdem vremea acum cu lupte fratricide in timp ce misanii se pregatesc si dau de zor la pompe ca sa acumuleze energie?
  Chiar, "sabia dreptatii" sa fie antena cu care intra ei in rezonanta cu Shambhala? Sau trebuie musai un chip suedez pentru asta?

nu stiu de ce, dar "Hiperboreea" asta atrage ca un magnet pe New-Age acestia!
toti se si cred wikingi cand ajung acolo. uite, Grieg, cu barba..... pune coif cu coarne ( :naughty: ) si da la pompe ca sa mareasca suriul pana la rang de sabie... :D
nu stiu cum se va descurca Grieg la Suedia, am inteles ca nordicele asta "spalacite" sunt reci ca ghiata. :w00t:

asta n-ar fi rau, totusi..... sa-i stinga elanul de satir balkanic!  :coolspeak:

Edited by rakoczy, 06 December 2005 - 19:07.


#24
Naga

Naga

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 29.03.2005
Reiau citatele cele mai "ciudate" din articolul MISA.

http://www.yogaesote...ng=RO&item=4004

"N-am fi descoperit cât de mult s-a înaintat în sensul asocierii MISA cu organizatiile de extrema dreapta, daca un recent scandal la originea caruia se afla secretarul general al PSD, Miron Mitrea, nu ar fi adus la lumina un site, prezentat ca fiind legionar, în realitate fiind fascist si anti-semit."

"Întrucât site-ul în cauza ne este prezentat drept un “site legionar”, am accesat de curiozitate si alte site-uri ale miscarii legionare pentru a vedea ce legatura au între ele. Si surpriza! Site-urile respective nu numai ca nu fac vreo referire la publicatia on-line în cauza, ci contin chiar o multime de materiale în care se declara cu vehementa împotriva unor practici anti-semite si fasciste, denuntându-le pe acestea ca fiind încercari de a-i denigra."


 rakoczy, on Dec 6 2005, 19:03, said:

asta n-ar fi rau, totusi..... sa-i stinga elanul de satir balkanic!  :coolspeak:

   :lol:  :lol:  :lol:  :peacefingers:
    Vise, vise... La ce aura super-Yang cica are nenea, nu il satura nici toate femeile de pe Pamant. :naughty: Nu-i asa, Tapas? ;)

Cam mutulica Tapas in seara asta. :) Cred ca a plecat sa tina un consiliu de razboi cu Biroul de Presa MISA. :naughty:  :D

#25
zircon

zircon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,677
  • Înscris: 05.03.2004

 Naga, on Dec 6 2005, 18:21, said:

Cam mutulica Tapas in seara asta. :) Cred ca a plecat sa tina un consiliu de razboi cu Biroul de Presa MISA. :naughty:  :D

Hmmm! Sa nu fi schimbat tactica Biroul de Strategii si Comunicatii

yogaesoteric.net nu merge

Edited by zircon, 06 December 2005 - 19:26.


#26
Naga

Naga

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 29.03.2005

 zircon, on Dec 6 2005, 19:24, said:

yogaesoteric.net nu merge

   :o
  Ai dreptate. Sa retraga oare respectivul articol?  :huh: Asta chiar ar fi o premiera.

#27
rakoczy

rakoczy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 11.03.2005

 Naga, on Dec 6 2005, 19:32, said:

:o
  Ai dreptate. Sa retraga oare respectivul articol?  :huh: Asta chiar ar fi o premiera.

sa-l contactam pe yahoo messenger pe userul "mironmitrea"..... poate stie el,... mda ;)

#28
Naga

Naga

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 29.03.2005

 rakoczy, on Dec 6 2005, 19:47, said:

sa-l contactam pe yahoo messenger pe userul "mironmitrea"..... poate stie el,... mda ;)

  Poate stie el si ID-ul "maestrului tantric". ;) Sa il intrebam direct pe "Venerabilul Maestru"? :D Si-asa promitea mai demult light_strike (a.k.a. Maha) niste dezbateri online cu cyborgul suedez. :)

#29
rakoczy

rakoczy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 11.03.2005
Naga, treaba asta e ciudata, nu miroase bine!
ziceam mai devreme de site unguresc de yoga si de marturisire unei tinere din Suedia, despre practici abominabile sub indrumare unui magister danez. din cate imi amintesc, un finnlandez si un norvegian erau banuiti de chestii macabre ( yoga in cimitire, nekro si altele si mai groaznice! :puke: )
iata, articolul a disparut de pe web.
si acuma, cine crezi ca activeaza acolo: KÖRÖSI CSOMA JÓGA EGYESÜLET!!!! :w00t: ce Asociatie e asta?!
de cand marele savant si calator secui, e folosit de organisatii oculte, ca paravan?!
marele lingvist a mers pana in Tibet si a cercetat originea Turanica a maghiarilor, mai putini stiu ca el a cercetat si vechi legende Secuiesti despre Ceva Anume, ce multi Misani au dorit sa afle in ceva pesteri, cauta pe topicul la Conspiratie.....
si acuma il amesteca si pe KÖRÖSI.....

http://www.tantra-yoga.hu/

ce sa mai credem? :cursing:

Attached Files


Edited by rakoczy, 06 December 2005 - 20:32.


#30
Naga

Naga

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 29.03.2005
Anumite practici in cimitire se faceau si inca se mai fac si in Tibet si India. Depinde de scop, de metode, de atitudinea practicantului.... E ceva mai complicat. Uneori era vorba pur si simplu de a medita in cimitir noaptea (de fapt locuri de crematie in India) pentru a-ti invinge frica si a supune instinctul de conservare.
  Mai concret, rakoczy bacsi, despre ce era vorba referitor la fazele alea socante?

#31
rakoczy

rakoczy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 11.03.2005
incredibil!
iata cine se afla in spatele prostitutiei cu "spalacite"! omul de la care s-a inspirat Bivolaru!!!! :puke:

Attached Files



#32
Naga

Naga

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 29.03.2005

 rakoczy, on Dec 6 2005, 20:07, said:


  Korosi si Sfinxul din Bucegi? :D Nu inteleg ce scrie in ungureste, dar dupa yantra si imaginea sfinxului cred ca astia sunt intr-adevar misani.

Vad ca apare si yantra "Revelarii Sinelui" (creatie originala MISA, nu de sorginte traditionala orientala) pe un background. Astia sunt intr-adevar misani unguri.

#33
rakoczy

rakoczy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 11.03.2005

 Naga, on Dec 6 2005, 20:50, said:

Anumite practici in cimitire se faceau si inca se mai fac si in Tibet si India. Depinde de scop, de metode, de atitudinea practicantului.... E ceva mai complicat. Uneori era vorba pur si simplu de a medita in cimitir noaptea (de fapt locuri de crematie in India) pentru a-ti invinge frica si a supune instinctul de conservare.
  Mai concret, rakoczy bacsi, despre ce era vorba referitor la fazele alea socante?

pagina nu mai e pe serverul acela.... deci nu mai am probe.
oricum, chestii ce intrec orice "meditatie", am zis mai sus. si altele si mai si...

#34
Naga

Naga

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 29.03.2005
Categoric sunt misani. Vad ca apare si numele lui GB. Rakoczy bacsi, de pe site-ul asta ai luat pozele alea cu cyborgul suedez? :)

 rakoczy, on Dec 6 2005, 20:51, said:

incredibil!
iata cine se afla in spatele prostitutiei cu "spalacite"! omul de la care s-a inspirat Bivolaru!!!! :puke:

  S-ar putea sa se fi inspirat mai mult de la anumite tovarasi de celula rrromani, de pe vremea cand il inchisese Ceasca. :)

#35
rakoczy

rakoczy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 11.03.2005

 Naga, on Dec 6 2005, 20:54, said:

Korosi si Sfinxul din Bucegi? :D Nu inteleg ce scrie in ungureste, dar dupa yantra si imaginea sfinxului cred ca astia sunt intr-adevar misani.

Vad ca apare si yantra "Revelarii Sinelui" (creatie originala MISA, nu de sorginte traditionala orientala) pe un background. Astia sunt intr-adevar misani unguri.

am mai intrat ocazional la acel site, acum cateva spatamani ultima data, sa vad ce nenorociri mai scriu aia si ce pervertiri mai propaga.
acum un an, tin minte, era clara filiera MISA, acolo. deci? cum se explica anti-maghiarismul MISA, totusi?!
eu cred ca e o manipulare oculta, miserabila.
sunt aici destui ce ar putea sa confirme ce zic eu.
-------------
later: cyborgul spalacit este "norge", dar tot aia. in Suedia este o efervescenta MISA, de speriat, de cand cu GURU.

Edited by rakoczy, 06 December 2005 - 21:01.


#36
Naga

Naga

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 29.03.2005

 rakoczy, on Dec 6 2005, 20:58, said:

am mai intrat ocazional la acel site, acum cateva spatamani ultima data, sa vad ce nenorociri mai scriu aia si ce pervertiri mai propaga.
acum un an, tin minte, era clara filiera MISA, acolo. deci? cum se explica anti-maghiarismul MISA, totusi?!
eu cred ca e o manipulare oculta, miserabila.
sunt aici destui ce ar putea sa confirme ce zic eu.

  Pai atitudinile se schimba in functie de tara in care isi are activitatea filiala respectiva. Din cate stiu eu, nu prea se poarta cu femeile din filialele occidentale in halul in care se poarta cu romancele.
  De-aia cred ca suedezii nu prea cred ce le spun autoritatile romane, pentru ca misanii de acolo sunt mult mai cuminti decat cei de aici. S-ar putea totusi sa ma insel. :)

 rakoczy, on Dec 6 2005, 20:58, said:

in Suedia este o efervescenta MISA, de speriat, de cand cu GURU.

  Poate capata ceva mai multa incredere si incepe sa isi dea in petic si pe acolo. ;) De autoritatile suedeze nu cred ca mai scapa asa cum a scapat de cele romanesti, daca iar calca pe bec si acolo.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate