Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Invasion

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
am vazut si eu acest serial la recomandarea unor tipi de pe alt forum. Serialul zic eu ca e destul de bun, cel putin nu m-a plictisit si m-a facut suficient de curios ai sa privesc toate cele 10 episoade ce au aparut pana acum, desi totusi ... nu am reusit sa aflu.. ce dumnezeu e in mlastinile alea si care e rolul fiecaruia in serialul asta. Mai ales cu familia Underlay. Pentru ca la inceputul serialului parea ca mariel e pe gand cu seriful,ca mai tarziu sa vedem ca seriful are o agenda al lui. Chiar is curios sa vad .. ce rol are seriful in toata povestea asta si pana la urma.. Mariel ce este. Care l-a mai vazut si cati asteapta cu nerabdare urmatorul episod?

#2
mmariusel

mmariusel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 26.11.2001
Seriful e un "supravietuitor" mai vechi, printre cei mai vechi. Ceilalti inclusiv Mariel sunt "supravietuitorii" noi de la ultimul urgan.

In ultimul episod se explica ca defapt mai sunt alte cazuri si in cuba, brazilia etc

Prin "supravietutor" se intelege un om care a fost "intepat" de creaturille luminioase din apa.

Iti recomand si Surface.

Pe lista mea saptamanala sunt: invasion, surface, lost, desperate, nip and tuck.

#3
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002
Destul de bun, as spune, dupa ce am vazut primele 10 episoade. Pacat ca Ep. 11 va fi disponibil numai la anul :(

#4
Bertino

Bertino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 02.09.2003
E super tare serialul... sper sa existe si "sezonul 2"... Doamne ajuta...
seriful Tom Underlay face tot filmul... iar Mariel... oh my God what a WOMAN !!!

#5
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
intradevarul seriful underlay interpreteaza destul de bine, el este sarea si piperul acestui film. Insa nici edie cibrian(sper ca am scris bine, e tipul ce a jucat si in sunset beach) are o interpretare buna. Principalul defect al filmului este insa (judecand acum cat de cat obiectiv) faptul ca nu se insista prea mult pe partea legata de invazia propriu zisa .. in felul cum e in surface de exemplu.. filmul trebuie parca sa fie putin mai.. dinamic

#6
Reikon

Reikon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 01.09.2005
am vazut 3 episoade si m-am plictisit. :yawn:  Mult mai bun este "The 4400".

#7
pishcot

pishcot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 12.01.2006
indeed 4400 e the best eo mai privesc si threshold care mi se pare bun invasion ma duce un pic cu gandu la lost lista mea sg1, atlantis, batlestar galactica, invasion, threshold, supernatural, lost, everybody hates chris, will and grace, 70's show, scrubsl. Un serial chiar mijto mi s-a parut dead like me pacat ca nu se mai difuzeaza.

#8
Jas

Jas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 15.12.2001
Din cele 10 episoade de Invasion pe care le-am vazut nu pot sa spun decat ca e mediocru...de urmarit daca nu mai ai nici o carte prin casa...sau n-ai altceva mai bun de facut (in cazul in care chiar nu e nici o carte prin casa  :death: )

#9
marius_p

marius_p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.03.2005
Eu zic totusi ca este destul de bun serialul Invasion.Surface este un pic "tras de par" ,dar  il urmaresc.

#10
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

 marius_p, on Feb 11 2006, 13:50, said:

Eu zic totusi ca este destul de bun serialul Invasion.Surface este un pic "tras de par" ,dar  il urmaresc.

hmmm... De la Ep. 13 eu zic ca Surface a devenit destul de bun. Oricum se pare ca dupa Ep. 15 (ultimul al primului sezon care a fost difuzat in aceasta saptamana in State) va lua o pauza destul de lunga :(

#11
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cine va lua pauza? Invasion sau Surface? Am urmarit si eu serialul pana la episodul 13 si am observat si la acest serial ca povestea e lungita inutil. Cam lipseste actiunea. Pe cand la Surface, cu toate ca sunt multe momente proaste (si actori cu o interpretare de nota 3) ai mult mai mult actiune. Cum mai ziceam eu pe undeva cred ca lucrul cel mai atractiv din surface e povestea lui miles si a animalutului lui de companie..

#12
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Eu cred ca Invasion devine tot mai bun cu fiecare episod, mai ales dupa ep. 10. Si are si actori mai rasariti spre deosebire de Battlestar Galactica (si asta imi place mult).
Insa dupa e am analizat mai atent concluzia mea e ca cel mai bun serial e Lost.

#13
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
haideti sa ne concentram pe invasion. Mai ales ca am vazut azi noapte episodul 14 si 15. Are dreptate blackcat , parca invasion devine din episod in episod mai bun si mai interesant. Si nu prin sf neaparat ci si prin povestea din jurul personajelor. Si parca personajele interpreteaza mai bine in invasion. Cel putin seriful underlay e mult peste orice personaj din surface. Iar acum ca avem o noua membra in clubul hibrizilor (vedeti episodul 15) si datorita descoperirii unui amanunt destul de interesant mariel se pare ca e insarcinata cu creaturile alea serialul poate lua avant.

#14
oviciuc

oviciuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.03.2005
@romaximusro: nu cred ca i dreptate... nu va fii o noua membra...

Pentru ca a fost respinsa ca si Healy. Nu mai retin in ce episod, dar Healy spune ca hibridul respinge persoanele care sunt bolnave

#15
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
Spoiler!

pai in episodul 15 kira este luata de creaturile alea in adancul marii. Nu cred ca nu a trecut si ea prin ce a trecut si mariel sau seriful underlay

aaa.. acu am priceput.. dar unde era kira bolnava?

#16
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

 romaximusro, on Feb 21 2006, 17:08, said:

Spoiler!

pai in episodul 15 kira este luata de creaturile alea in adancul marii. Nu cred ca nu a trecut si ea prin ce a trecut si mariel sau seriful underlay

aaa.. acu am priceput.. dar unde era kira bolnava?
care e ultimul episod aparut la the4400?

#17
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
nimeni?

#18
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
se pare ca urmatorul episod (16) din invasion e programat pe 8 martie. Stay tuned :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate