Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Mercur la Kaufland

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
ofi_tm

ofi_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 21.02.2006
Dupa ce am tinut mai multe saptamani :) un bec economic ars, pe birou, (pentru ca tot uitam sa-l iau si sa-l duc la reciclat la Kaufland), atunci cand am facut-o am constata ca becurile economice SI BATERIILE erau aruncate de-a valma, in acelasi mare container de la intrare, evident becurile spargandu-se din cauza greutatii bateriilor. Rezultatul era scurgerea mercurului din becuri si inhalarea vaporilor de catre noi, clientii. Ce e de facut, cine poate reorganiza colectarea becurilor economice?

Attached Files



#2
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,593
  • Înscris: 05.12.2005
Mai mult mercur este în conservele de peşte pe care le cumperi de la Kaufland decât în becurile alea.

#3
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
vorbeste cu conducerea unitatii si expune-le temerile tale

#4
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

View Postonlyone, on 02 octombrie 2013 - 12:20, said:

vorbeste cu conducerea unitatii si expune-le temerile tale

tu vrei sa le provoace o criza ?
de ras, desigur

#5
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

View Postopop, on 02 octombrie 2013 - 12:33, said:

tu vrei sa le provoace o criza ?
de ras, desigur
ma indoiesc ca o sa rada cineva. kaufland sunt f grijulii si daca se aude in managementul superior de conducerea unui magazin ca au luat in deradere o posibila contaminare si a ajuns ceva in presa, zboara toti ca fulgii de papadie.

#6
rocket1982

rocket1982

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.05.2008
Dute si la protectia consumatorului ....  si la inspectoratul de Mediu si depui plangere/sesizare ....

Sa faci si o scrisoare catre Managementul regional .... al Kaufland


Vezi sa le ceri raspuns(ai 30 de zile ) si ataseaza si poze ....scrisoare ao trimiti cu semnatura la primire ...


Daca te duci la director pe locatie nu rezolvi decat  sa o dai afara pe vre -o amarata .... care e platita cu minimul pe economie , cel mai bine este sa scuturi pestele mai mare ....   Posted Image deci tot ce faci fa pe adresa centrala ....  
Inafara de asta daca faci acest demers se vor face cercetari pe tema asta in toata tara .... deci VEI SCHIMBA CEVA !!!!



http://www.anpm.ro/Mediu/deseuri-7

http://www.protectia...a-a-deseurilor/

Edited by rocket1982, 02 October 2013 - 12:47.


#7
visdecosmar

visdecosmar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 01.10.2013
caz penal

#8
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
Nu conteaza pe cine da afara ,dar cineva trebuie sa raspunda
Poa sa fie ea amarata ca daca o doare-n cur de slujba ei inseamna ca nu e amarata deloc
Afara cu doreii si dorelele

#9
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View Postofi_tm, on 02 octombrie 2013 - 12:11, said:

Ce e de facut, cine poate reorganiza colectarea becurilor economice?
Nu mai reciclati, oricum ajung la groapa de gunoi.  Am vrut odata sa duc niste baterii la un magazin partinand unui mare operator GSM din Ro si mi-a spus una din vanzatoare ca o sa ajunga la gunoi pentru ca nu sta ea sa completeze hartii pentru niste baterii. Eu m-am lasat pagubas cu reciclatul demult!

Edited by malwarebytes, 02 October 2013 - 13:05.


#10
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
@ malwarebytes Vorbesti aiurea.

#11
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View Postonlyone, on 02 octombrie 2013 - 12:35, said:

kaufland sunt f grijulii

Atat de grijulii, incat locurile de parcare rezervate persoanelor cu dizabilitati sunt permanent ocupate fie de un fast food, fie de alti soferi care nu beneficiaza de acest drept! Ca si comparatie, la Carrefour nu se intampla acest lucru. Acolo paza e foarte stricta. Nu doresc sa fac reclama, sunt doar un client si vorbesc din propria experienta.

Imi cer scuze ca am fost off-topic. Legat de subiectul discutat, nu stiam ca exista acest risc. Dar decat sa te lupti cu ei, cel mai simplu e sa nu mai cumperi de la ei. In orasele unde exista magazin Kaufland, sigur exista si alte magazine mari.

#12
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Scrisoare la managementul regional.


Daca mergi la opc+presa poti sa le produci pagube enorme, n-o sa se riste sa ajunga acolo pentru o problema ce se poate rezolva relativ simplu.

#13
neasuciu

neasuciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 20.04.2009
Asta cu locurile de parcare este boala grea.
Eu unul nu am vazut-o respectata nicaieri ca sa nu spun ca in momentul in care le faci observatie celor care parcheaza acolo, te persifleaza si iti raspund intr-un mod jignitor.
In ceea ce priveste problema deschisa de coleg, eu zic ca ar trebui sa se adreseze conducerii, prin intermediul serviciului clienti sau direct prin vizita/scrisoare/email.

Edited by neasuciu, 02 October 2013 - 13:30.


#14
ofi_tm

ofi_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 21.02.2006
La voi in oras cum se intampla? Tot asa se amesteca?

#15
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
La mine in oras acea cutie e plina doar cu baterii .

Edited by Razvan11, 02 October 2013 - 14:03.


#16
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Din cate stiu e doar pentru baterii acea cutie.

#17
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Dzeule mare. Si eu care credeam, in naivitatea mea ca americanii sunt ...cum sunt, vorba aia din "Balanta".http://www.youtube.com/watch?v=Dd2SFRZWNaM
Sau or fi emigrat si pe la noi, ca au vazut ca aici au mai mult loc...
Adevarul adevarat e ca prin clasa a V-a, adica prin 1975, imi placeam sa sparg termometrele si sa ma joc cu mercurul din ele..Si mai adevarat e doar ma jucam, adica nu l-am baut..Asta pana mama s-a saturat si m-a chelfanit, de mi-a trecut pofta..
Da, azii copii nu mai sunt batuti de babaci..De aia scriu pe net..
Si daca cineva o sa citeasca vre-o carte, o sa vada ca niste secole a fost folosit in tratarea sifilisului..
A, scuze abererz. Pardon, de fapt raspund on topic cu subiectul.
Si ma intreb cat timp sta cine care a adus becul economic mort in dreptul sacului cu gunoi unde l-a aruncat?
Acuma daca exista unii care asemenea placeri, ca sa nu zic chiar orgasme olfactive, mirosind asa ceva, eu unul nu o sa ma pun in calea fericirii respectivei persoane..Dar sincer, as incerca cu o femeie...
Pt ca daca esti supus unei "iradieri" de cateva secunde, efectul e diferit fata de o inhalare de cateva ore..
Dar imi si imaginez cum sta cel care a deschis discutia, cu orele inspirand adanc si tragand in piept, nu nu etno botanice,
Pe de alta parte, sincer, eu unul ma bucur ca aproape toti romanii au ajuns asa de ecologicisti, de isi duc "becele" la KF, ca sa vaporii de mercur sa ajunga la masa critica, cu care sa ii iradieze pe bietii cumparatori..
Ma rog, eu nu fac asta..Stiu, rusine mie..De aia nu m-am numarat prin adevaratii romanii. Inclusiv pt ca mai si citesc cate o carte...

Chiar, imi place faptul ca nimeni nu s-a gandit la angajatii de la KF. Mi se pare corect sa ii lasam dracului sa crape,
Doar drepturile cumparatorilor sa primeeze. Vanzatorii e sclavii domle, mamele lor..


Concluzia mea.
Multumesc persoanei care a deschis discutia. Am o avut o zi grea si ma asteapta niste tabele scarbaose de facut...Eram asa de siktirit, plictist..Dar acum mi-a venit cheful..Si creste inima in mina vazand ca altii sunt cum sa zic...mai diferiti decat mine..
PS. Nu lucrez la KF si sper ca viata sa nu ma pedepseasca cu angajarea la ei. Asta pt ca am auzit ce salarii au..
Nu ca al meu e prea mare, dar oricat, e ceva deasupra..

PPS. Acum niste ani am avut un accident grav.. Dupa ce am reinvatat sa merg.si am putut sa sofez, la un moment dat, am parcat pe locul de handicapati, in ciuda unui 4*4 ajutat de un vanzator de la KF..
Cand am coborat din masina, desi m-a vazut cu carja, amploiatul s-a luat de mine, cam prera agresiv, pt ca deja luase banul de la 4*4..
Asa ca am ajuns urgent la biroul lor de reclamatii si desi aia au insistat sa nu, am semnat o plangere, la care am atasat o poza cu radiografia care i-a asigurat respectivului alt loc de munca..Evident daca si-a mai gasit.....
Dar dupa un timp, cand mi-am revenit, nu mai parchez acolo..
Asa ca nu inteleg de ce se face atata tam tam, daca chiar nu aveti probleme fizice...

#18
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostSuPY, on 02 octombrie 2013 - 13:15, said:

Atat de grijulii, incat locurile de parcare rezervate persoanelor cu dizabilitati sunt permanent ocupate fie de un fast food, fie de alti soferi care nu beneficiaza de acest drept! Ca si comparatie, la Carrefour nu se intampla acest lucru. Acolo paza e foarte stricta. Nu doresc sa fac reclama, sunt doar un client si vorbesc din propria experienta.
Asta poate-n București unde se înregistrează cel mai mare grad de nesimțire. De ex. în Cluj locurile pentru cei cu dizabilități sunt bine evidențiate, libere, lărgite și aproape de intrarea clienților.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate