Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Utilaje pentru pomicultura

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
ionathan

ionathan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 11.02.2012
Imagini cu U445 DTC (diferentialul puntii din fata este amplasat central) in lucru cu o pompa purtata de 450 l, si un disc lateral. Discul respectiv are 2 seturi de talere unul pentru "dezgropat" si altul "ingropat", mai este o varianta constructiva care in loc de disc are o freza verticala cu 2 rotoare.
Iti mai trebuie o remorca, preferabil monoax, un utilaj pentru tocarea ierbii si unul pentru tocarea ramurilor cazute la taieri.

Attached Files


Edited by ionathan, 17 October 2013 - 07:48.


#20
adriano1978

adriano1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 25.07.2010

View Postionathan, on 17 octombrie 2013 - 07:43, said:

Imagini cu U445 DTC (diferentialul puntii din fata este amplasat central) in lucru cu  un disc lateral. Discul respectiv are 2 seturi de talere unul pentru "dezgropat" si altul "ingropat", mai este o varianta constructiva care in loc de disc are o freza verticala cu 2 rotoare.

Salut, utilajul din poza iti apartine ? Daca da, nu mergi prea departe de copaci ?

#21
ionathan

ionathan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 11.02.2012
NU, nu imi apartine, nu merge prea aproape de pomi, acum este reglat pentru "dezgropat", mult mai bine lucreaza cel cu organe active tip freza cu rotoare verticale, dar din pacate nu am imagini.
Acest utilaj are un palpator, care actioneaza un mecanism hidraulic evitand astfel atingerea pomului. Se lucreaza si banda care in imagine apare nelucrata dintre pomi pe rand. Ramane nelucrat un mic rombulet in jurul pomului.

Edited by ionathan, 18 October 2013 - 07:45.


#22
adriano1978

adriano1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 25.07.2010
Stiu, pt ca eu un astfel de utilaj, dotat doar cu freza rotativa...eram curios de ce nu mergi mai aproape de pomi.

#23
ionathan

ionathan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 11.02.2012
palpatorul nu functiona la parametrii normali

#24
adriano1978

adriano1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 25.07.2010
Dar nu e dotat si de comanda din cabina, eu am si posibilitatea de actionare manuala...Am vazut si modele care o persoana sta pe utilaj pe un scaun si cand ajunge in dreptul copacului trage o sfoara, care actioneaza bratul.Posted Image

#25
ionathan

ionathan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 11.02.2012
n-are comanda in cabina
Attached File  Fotografie0035.jpg   165.47K   64 downloads
Attached File  Fotografie0027.jpg   234.59K   67 downloads
Attached File  Fotografie0051.jpg   190.43K   83 downloads
Aspecte din timpul stropirilor cu pompa Atom 1000
Attached File  Fotografie0041.jpg   364.69K   90 downloads
Tocator de ramuri, prea mare pentru U-650M, toaca tot pana la diametrul de 60mm.

Edited by ionathan, 22 October 2013 - 07:33.


#26
alexandru68

alexandru68

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 287
  • Înscris: 15.06.2011
buna.am un motocultor szentkiraly si as vrea sa-i atasez o remorca.ce greutate ar putea sa duca?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate