Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

REclame prin paypall

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
rafy4ever

rafy4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.04.2013
Salut lume,

Sa va spun cum sta treaba, eu vreau ca sa imi pun reclame pe site,dar nu pot de la google adsense deoarece eu nu am cont in banca...asa ca stiti voi vreun site gen adsesne in care trebuie ca sa pun doar contul paypall?, am 17 ani si nu am cont in banca doar cont paypall...si mar interesa un site unde sa nu imi trebuiasca contbancar,


Multumesc!

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
La 17 ani nici cont Paypal nu ai voie sa ai, o sa te trezesti curand cu contul anulat.

#3
rafy4ever

rafy4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.04.2013
Il am de un an:)) si nu este anulat...Deci sti sau nu?

#4
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009

View Postrafy4ever, on 29 septembrie 2013 - 15:35, said:

Il am de un an:)) si nu este anulat...Deci sti sau nu?

O sa ti-l anuleze la un moment dat. Am patit-o personal.

#5
rafy4ever

rafy4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.04.2013
pana mil anuleaza..o sa fac 18

Deci putem reveni la subiect?

#6
RpgBoy

RpgBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 27.05.2011
De obicei nu pun astfel de intrebari, dar pentru ce iti trebuie?

Aveam 14 ani cand visam la un cont Google Adsense si abea asteptam sa fac 18 ani. Am facut contul pe numele unui prieten care avea 18 ani. Acum nu mai folosesc Google Adsense (momentan).
Mi-am dat seama ca pana la monetizarea unui site trebuie sa am in vedere multe alte lucruri, iar monetizarea prin reclame iti aduce bani doar cat sa platesti hostingul.

In ce domeniu esti? Pe ce profil esti in liceu? Ce pregatire antreprenoriala ai si de ce experienta si resurse SEO si marketin online dispui? Ce strategie de marketing folosesti?


PS: Nu mai folosi PayPall. Daca vrei sa ajungi la un profit lunar de exceptie ai nevoie de un cont bancar. Cand vine vorba de castigat bani, in Romania, aproape tot iti este blocat pana la 18 ani. Pana atunci invata si fa-ti o strategie pe termen scurt si una pe termen lung. Pregateste-te cu tot ce ai nevoie pentru a-ti monetiza activitatea.
Crede-ma, stiu ce spun, m-am lovit de multe piedici in primirea banilor dupa ce am implinit 18 ani. Informeaza-te din timp.

#7
rafy4ever

rafy4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.04.2013

View PostRpgBoy, on 29 septembrie 2013 - 15:46, said:

De obicei nu pun astfel de intrebari, dar pentru ce iti trebuie?

Aveam 14 ani cand visam la un cont Google Adsense si abea asteptam sa fac 18 ani. Am facut contul pe numele unui prieten care avea 18 ani. Acum nu mai folosesc Google Adsense (momentan).
Mi-am dat seama ca pana la monetizarea unui site trebuie sa am in vedere multe alte lucruri, iar monetizarea prin reclame iti aduce bani doar cat sa platesti hostingul.

In ce domeniu esti? Pe ce profil esti in liceu? Ce pregatire antreprenoriala ai si de ce experienta si resurse SEO si marketin online dispui? Ce strategie de marketing folosesti?


PS: Nu mai folosi PayPall. Daca vrei sa ajungi la un profit lunar de exceptie ai nevoie de un cont bancar. Cand vine vorba de castigat bani, in Romania, aproape tot iti este blocat pana la 18 ani. Pana atunci invata si fa-ti o strategie pe termen scurt si una pe termen lung. Pregateste-te cu tot ce ai nevoie pentru a-ti monetiza activitatea.
Crede-ma, stiu ce spun, m-am lovit de multe piedici in primirea banilor dupa ce am implinit 18 ani. Informeaza-te din timp.

Poi vreu ca sa imi fac un site cu niste prieteni..continut vom avea...deci si membrii..dar idea este..ca imi trebuie bani pt webhost si pt platirea domeniul..in primul rand...si dupa..cu ce imi ramane as dori ca sa cumpar niste server cs,samp,minecraft etc, doresc sa imi maresc comunitatea, oricum nu ma astept la sume de sute de euro..ci doar sa am bani pt platirea nevoilor mentionate mai sus.

#8
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Chiar daca o sa ai peste 18 ani la momentul respectiv, PayPal tot iti va bloca contul pentru ca l-ai facut inainte de aceasta varsta. A patit-o relativ recent un prieten.
Fa-ti adsense pe numele unuia dintre parinti, asa am facut eu, si dupa ce implinesti 18 ani poti sa il treci pe numele tau.

#9
RpgBoy

RpgBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 27.05.2011

View Postrafy4ever, on 29 septembrie 2013 - 15:49, said:


Poi vreu ca sa imi fac un site cu niste prieteni..continut vom avea...deci si membrii..dar idea este..ca imi trebuie bani pt webhost si pt platirea domeniul..in primul rand...si dupa..cu ce imi ramane as dori ca sa cumpar niste server cs,samp,minecraft etc, doresc sa imi maresc comunitatea, oricum nu ma astept la sume de sute de euro..ci doar sa am bani pt platirea nevoilor mentionate mai sus.
Eu m-am angajat ca sa am bani de un webhost si pentru intretinere site-ului.
Acum lucrez offline la un proiect pe care o sa-l monetizez prin orice mijloc in afara de google adsense. Din prima zi in care site-ul va fi online se va plati singur. Asta inseamna aproape 2 ani de concepere a unei strategii ok. 'Ok' nu super. Super era daca aveam si profit din prima zi.

Dar daca vorbesti de site-uri pentru servere de jocuri, ce-i drept, s-ar putea mai tarziu sa nu-ti mai placa ideea. (chiar exista o varsta la care nu mai suporti jocurile). Asa ca ramane ceea ce s-a zis si mai sus. Faceti cont adsense pe numele unuia dintre parinti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate