Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Masina Belgia

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#37
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 24.03.2007
Eu votez pentru teapa. Ce om in toate mintile trimite masina si actele, dintr-o tara in alta, fara siguranta platii? Ba mai si plateste transportul, o fi si ala vreo 500 euro. Pentru ca prefera sa vanda o masina ieftina si buna, sub pretul pietei, in alta tara, sa ii plateasca si transportul. Ce poate fi rau in asta?

Pune aici o mostra din ce zice belgianu in franceza, sa ne dam seama cat de belgian e.

PS: Probabil o sa ceara o dovada ca macar ai banii, si sa tii transferi singur prin ceva serviciu, WesternUnion ceva, si sa-i arati si lui dovada platii. O sa ramai fara cateva sute de euro, nu multe.

#38
Lucianion89

Lucianion89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.04.2018
Je vous presente toute mes excuses pour n'avoir pas pu vous répondre depuis , vu votre disponibilité j'ai décide la livraison soit lieu plutôt le VENDREDI 27/04/2018 a 16H.
C'est une voiture de 2010 mais pour ce qui est du châssis je ne serais pas en mesure de vous le fournir car je n'ai pas sa en tète et tout les documents de la voiture sont dans une enveloppe scellée et dans la voiture auprès du transporteur .
Vous aurez le temps de tout vérifier le jour de la livraison mais sachez que ma voiture n'est accidentée elle n'a aucun problème technique ou mécanique et tout les papiers sont a jour et si je le vends a ce prix c'est parce que nous avons besoin d'argent d'urgence pour l'achat d'une grosse machine pour l'exécution de notre projet agricole .
Donc je vous demande d'avoir confiance , je suis une femme qui a plus de 45 ans en plus je suis une mère de famille donc je n'ai aucun intérêt a vous mentir .
Aussi , une fois que la voiture est a votre domicile et si après contrôle et vérification de la voiture et des papiers si vous n'êtes pas satisfait vous n'aurez a payer je dis rien a payer au transporteur et il va repartir avec la voiture .

Merci de me confirmé la date de la livraison
  banii a spus sa ii dau cash celui care aduce masina

Bien reçu votre message et c'est bien ok pour lundi mais plutôt a 15h . 

    Par contre pour qu'il n'y ai pas d'erreur de livraison et de remplissage de l'acte de vente que j'ai préétabli avant mon départ,veuillez me confirmer de nouveau votre adresse de livraison .

   Je voudrais aussi vous dire que mon véhicule ne présente pas de vices cachés avec tous ses documents en ordre et c'est juste parce que je suis en déplacement hors du pays et que j'ai besoin d'argents que je le vends a ce prix.


 De toutes les façons je vous laisse le temps de constater par vous meme la véracité de mes propos des réception de mon véhicule.

J'espère aussi que vous ne plaisantez pas et que vous serez effectivement a l'adresse afin de réceptionner la voiture et tous ses documents en ordre


Merci de me répondre pour la bonne continuation de la transaction.
Doar ca se traduce automat

#39
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Au invatat jamaicanii nostri sa scrie in franceza!!!

E teapa!
Cauta pe google inselatorie auto western union.

#40
Lucianion89

Lucianion89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.04.2018
Da dar asta vrea bani cash!nu cont bancar sau cecuri si nici nu a cerut vreun cont bancar

Edited by Lucianion89, 23 April 2018 - 13:05.


#41
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Crezi ca ai descoperit miezul din gogoasa?

Ti-a spus ca masina o platesti cash. Dar ti-a trimis-o? Ai rabdare si o sa vezi ca vine si momentul cu transferul, dar mai incolo, dupa ce iti face capul calendar.

#42
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,659
  • Înscris: 24.10.2015
Las-o balta! E teapa 100%. Sunt in Franta si exact mesaje de astea primesc si eu cand caut de munca. Doar femei peste in varsta si cinstite. Se ofera sa imi plateasca banii in avans si propun niste oferte irezistibile. Nu intra in jocul lor.

View Postuhu10uhu, on 23 aprilie 2018 - 13:00, said:

Au invatat jamaicanii nostri sa scrie in franceza!!!

E teapa!
Cauta pe google inselatorie auto western union.
greseli gramaticale sunt dar asta nu spune nimic. Cunosc multi francezi care scriu mult mai rau si sunt patroni de firma. Eu nu iau in serios anunturi de tipul acesta, am mai intalnit asemanatoare si erau tepe. Cel mai important e ca in toate se prezinta a fi femei in varsta sau batranei bolnavi si inocenti.

#43
Lucianion89

Lucianion89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.04.2018

View Postuhu10uhu, on 23 aprilie 2018 - 13:05, said:

Crezi ca ai descoperit miezul din gogoasa?

Ti-a spus ca masina o platesti cash. Dar ti-a trimis-o? Ai rabdare si o sa vezi ca vine si momentul cu transferul, dar mai incolo, dupa ce iti face capul calendar.


#44
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Eu am intalnit doar in Romana si Engleza pana acum.
Textul e standard, cu mici variatiuni.
Masina e in stare perfecta, nu a avut accident, vand ieftin ca am nevoie de bani, sunt pensionar/mutat din tara/vaduv, etc. Transport direct la dumneavoastra.

#45
Lucianion89

Lucianion89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.04.2018
Pai ea asa a spus ca o trimite si apoi sa ii dau banii cash celui care o aduce,dupa ce verific daca masina este ok...pana aici nu vad unde ar putea sa fie teapa...doar ca nu stiu actele daca vor fi in regula sau sa nu fie furata!banii nu ii voi da inainte nimic

#46
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
E super oferta. E pacat sa ratezi asa ceva! N-ai ce pierde. Se stie ca in afara oamenii sunt mai cinstiti decat la noi.
Pune si tu aici macar adresa de mail de la care ti-a scris.

#47
Lucianion89

Lucianion89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.04.2018
Adresa ei de email sau a mea?

#48
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Adresa ei.

#49
Lucianion89

Lucianion89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.04.2018
Marlen neurat

#50
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 24.03.2007
Pai asa merge, te duce pana in ultimul pas, si cand e gata gata, atunci iti cere diverse. Doar nu e prost sa zica de la inceput ca trebuie bani, orice ti-ar da de inteles ca e teapa. Sau zice ca i-a oprit-o in vama si ca tre sa plateasca nush ce taxe.

Si nu poate sa-ti dea seria de sasiu, ca actele sunt intr-un plic sigilat in masina.

Edited by lula_canci, 23 April 2018 - 14:45.


#51
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Deci noi iti spunem ca e teapa si nu ne crezi. Acum nici nu vreau sa imi imaginez cati "clienti" inca mai sunt la schema asta.

#52
Lucianion89

Lucianion89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.04.2018
Nu spun ca nu va cred...ideea este ca daca o sa ajunga la mn si cere banii dupa, eu cum pot afla daca actele sunt in regula??alta mofalitate de a ma duce la rar ca acolo trebuie programare si eu vreau sa aflu atunci cand ajunge,ca doar nu asi fi ultimul prost sa dau banii inainte sa ajunga masina si sa o verific!

#53
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Cat costa masina asta de e asa super oferta?
Masina nu are cum sa ajunga la tine.

Vezi ca si Tariceanu si-a luat teapa cu o masina comandata din poze. Bine, nu ca ar fi el mare exemplu de inteligenta.

#54
Lucianion89

Lucianion89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.04.2018
Masina costa 3000 nu e o suma extraordinara,si in tara e undeva la 5000 deci mare diferenta nu este doar ca eu in acte nu am incredere nu ca nu ajunge masina!ca acolo e posibil sa ma pacalesc si sa nu o pot inscrie

Pentru ca banii ii voi da dupa ce vad masina,inainte nu dau un leu

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate