Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Ce saltea sa cumpar?

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
liana23

liana23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.06.2016
Buna
A cumparat cineva saltea de la Timflex(Timisoara)?Vitality cu strat de 7 cm memorie?

#20
supermario4

supermario4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.10.2008

 liana23, on 13 noiembrie 2016 - 18:46, said:

Buna
A cumparat cineva saltea de la Timflex(Timisoara)?Vitality cu strat de 7 cm memorie?
La preturile practicate cred ca sunt putin cam exagerati. Nu sunt adeptul saltelelor ieftine pentru ca sunt proaste dar nici chiar asa....

#21
irys227

irys227

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 20.05.2010

 Rocco_siffredi, on 29 septembrie 2013 - 00:06, said:

Numai un fraier da 16 milioane pe o saltea care o poate inlocui cu una la pret de 5-6 milioane.
Io am dat!! Si dupa 4 ani e la fel ca atunci cand am luat-o. Si nu regret nici o clipa banii dati. Nu se compara cu nici o saltea de prin magazinele unde va duceti voi...am fost si eu. Aia nici nu stiu sa spuna clar din ce-s facute. Nu cred ca producatorii isi asuma sa scrie pe factura ce materiale folosesc, ca am incercat si eu, pana sa ma decid sa scot din buzunar atat banet:)

#22
liana23

liana23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.06.2016
Buna,salteaua  de la Timflex  la inceput parea atat de rigida ,acum nu mai e asa,dar daca ar fi sa achizitionez o saltea noua cu siguranta nu as mai da atatia bani pe ea ,nu merita.

#23
kmelia11

kmelia11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.01.2017
Recomand saltelele de latex pentru o calitate exceptionala, rezistenta in timp si pentru cel mai odihnitor somn!

Edited by kmelia11, 17 January 2017 - 11:28.


#24
daunemorale

daunemorale

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.01.2010
Cum pot sa aleg o saltea in functie de mai multe caracteristici (dimensiuni de gabarit, greutatea persoanei, rezistenta, garantie, durata de viata a saltelei, tratament antibacterian, impiedicarea transpiratiei, pret, etc). As prefera o saltea fara arcuri, ca astea se uzeaza, de regula neuniform.

Gasesc oare un site care sa-mi permita bifarea, pe un chestionar, a caracteristicilor pe care le prefer ?

#25
ilicescu

ilicescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.03.2008
tragi un ochi aici, e mai mult decat instructiv si amuzant:
https://salteleforum...ltele-and-shit/

#26
proagro

proagro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 04.08.2010
Recomand ca si raport calitate /pret   Saltele cu memorie  
Ieftin si bun nu cred ca exista
mai recomand sa cititi si aici  : http://salteledecali...cu-memorie.html

#27
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 11.03.2012
Asta cu probleme la coloana e din cartile de acum 100 de ani? Si iti spun din experienta propie, dorm excelent pe o saltea cu memorie si am si o dubla HDL asa ca stiu ce zic esential e sa poti proba salteaua inainte. Eu fara memorie nu mai cred ca o sa imi iau saltea prea curand. Eu unul recunosc ca am tot incercat saltele multe pt ca avand problema la coloana am zis ca imi trebuie ceva bun si asa este. Daca in concediu am ghinionul sa nimeresc o saltea care imi e incomoda dupa prima noapte in salteaua de acasa uit de durerea de o aveam in seara dinainte.
Ca si marca vezi ce se incadreaza in butetul tau si probeaza 10-15 minute si vezi cum e caci aici e chimie din prima iti place sau nu salteaua din prima altfel nu exista ma acomodez in timp.

#28
andrey_dumytrescu

andrey_dumytrescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 06.08.2007
Are cineva dormeo i memory s plus? Cum e?

#29
proagro

proagro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 04.08.2010
In opinia mea dormeo e o tampenie pe care dai multi bani fata de calitatea pe care o primesti ;  gandeste-te cat costa toata publicitatea aia pe care o vezi pe la tv , care in final provine din banii tai, platiti de tine ca si cumparator ;
Fereste-te de produsele care fac MINUNI  si au nu stiu ce tehnologii extraordinare !!!
Fereste-te de saltelele care vin rulate si vidate
Vrei o saltea calumea mergi la Ikea si cauta MAUSUND - Saltea din latex natural , sau mergi  la Mobexpert si cauta LATEX Saltea ( preturile sunt aproape identice ) , ambele vin nevidate, nerulate
Vrei o saltea gen Dormeo la un pret corect , adica o ................... gasesti aici ; ai specificatii tehnice clare , husa detasabila , si daca nu te multumeste ce gasesti pe site poti sa ceri sa-ti faca o .......................
Oricum de unde ti-ai lua , ia-ti o saltea cu husa detasabila

Edited by althea, 19 February 2020 - 08:26.
spam


#30
Aranzazu

Aranzazu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 24.09.2018

 azazo9, on 26 septembrie 2013 - 06:26, said:

Am fost prin magazine de saltele si tot nu stiu ce saltea sa cumpar. Daca nu dormi pe ea, nu ai de unde sa stii cum e in realitate.
Ma tenteaza cele cu Memory foam, una din acelea vreau dar nu stiu de la ce firma sa iau si ce model.  Tu ce saltea de care esti multumit ai? Multumesc.

Avem si noi intr-una din dormitoare dar il folosim doar daca avem ceva durere ca altfel mie nu-mi place.  Ma simt parca nu ma pot misca liber, ma scufund in saltea desi este greu de ridicat.
Functioneaza cu remote control, arata bine, dar totusi optez pentru una simpla pe care dorm de 20 de ani, am platit $200 la o actiune uriasa de reducere de preturi pe cele 2 bucati cum se vand in State dar nu l-as schimba cu nimic.   Este o saltea traditional si ferm, nu se modifica dupa corpul meu si ma odihnesc excelent pe ea, asta conteaza!   Nu are arcuri, n-am idee cum este facut.

#31
proagro

proagro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 04.08.2010
La ce anume te referi ?

#32
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
M-ar interesa o saltea moale, foarte moale, in care să mă adâncesc când stau in ea. Soldul să se afunde in ea dacă stau pe o parte, ca in hamac, și să fie sensibil sub nivelul umarului.  90x200, 100x200 Nu după ce și unde să mă uit...

#33
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019

View Postliana23, on 13 noiembrie 2016 - 18:46, said:

Buna
A cumparat cineva saltea de la Timflex(Timisoara)?Vitality cu strat de 7 cm memorie?
Dă o tură si prin jisk. Am luat un model gold de la ei si e destul de bună. Acolo poți să le si încerci.

View Postandrey_dumytrescu, on 09 ianuarie 2019 - 19:58, said:

Are cineva dormeo i memory s plus? Cum e?
Dormeo e reclamă

View PostPostacheNegrutzi, on 29 iunie 2019 - 13:59, said:

M-ar interesa o saltea moale, foarte moale, in care să mă adâncesc când stau in ea. Soldul să se afunde in ea dacă stau pe o parte, ca in hamac, și să fie sensibil sub nivelul umarului.  90x200, 100x200 Nu după ce și unde să mă uit...
Îți trebuie un model cu spumă de memorie. Riscul e că dacă e prea groasă să nu transpiri in ea. Același sfat, jisk

#34
gvcristi

gvcristi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.07.2021
Salutare,
Ce parere aveti despre aceasta saltea ortopedicus?[ https://ortopedicus.com/wp-content/uploads/2021/07/Ortopedicus-014-Edit-Edit-3.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate