Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Putin ajutor la Adobe After Effects

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Salut, candva din lipsa de ocupatie, ma "jucam" cu adobe after effects, asta a fost acuma ceva mult timp, in fine, acuma mai nou, am nevoie sa invat adobe after effects, si pe zi ce trece invat, cu greu dar merge, acuma vreau sa-mi incerc "talentu' " la creare unui video cu versuri, dar nu inteleg o chestie, cand pun  melodie, scriu versurile, dar trebuie sa ajung la acel vers, si nu inteleg de ce in adobe after effects iti pune doar o secventa, nu pot sa mut mai departe, acolo dedesupt trebuia sa am un scrol, sa pot da mai in dreapta adica continuare melodiei, daca dau play,merge doar secventa aia de acolo cat se vede restu' nu,sper ca ntelegeti ce spun. Acolo, am doar o secventa, adica primele secunde din melodie si atat, cum fac sa mi se vada acolo jos toata melodia, sa pot muta.

Attached Files


Edited by Calypsso, 24 September 2013 - 20:35.


#2
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Spui ca te-ai mai jucat cu AE si ai inceput sa mai inveti.Cum te-ai jucat cu el cand cel mai elementar lucru este sa definesti o compozitie (sa setezi parametrii acesteia dupa nevoile tale)
La tine compozitia mama adica Grasu(care e selectata la tine in project Browser trebuie sai dai durata exact cat cea a melodiei si apoi in asta vii cu titluri sub forma de Layere de ce lungimi vrei tu la care setezi animatii si ce FX-uri mai doresti.
Apropo si rezolutia setata de tine la compozitie(720x534 square la 29.97) mi se pare ciudata rau in sensul ca nu se incadreaza in nici un stas(nu stiu la ce o folosesti tu) dar coect ar fi fost pentru 4/3 720x576 PAR 1.09 la fps de 25 sau 720x480 PAR 0.91 la fps-ul care-l ai acum ca sa nu mai spun ca fiind vorba de niste titluri fara alt video in spate care sa-ti constranga aspect ratio la 4/3 as fi mers cu ochii inchisi pe 16/9(pentru compatibilitatea cu display-urile din ziua de azi)
Pune mana si citeste cu atentie Helpul,experimenteaza cat poti de mult si dupa ce ai cateva notiuni de baza pune pe forum intrebari cu tinta fixa.

Edited by geo123, 27 September 2013 - 12:05.


#3
bududan

bududan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.07.2013
Salutare!
Tot la capitolul ajutor la AE.... am atasat un link cu o mica animatie (pentru ca nu ma lasa sa atasez aici filmul) la care trebuie facuta urmatoarea modificare: cuvantul POWER trebuie inlocuit cu PUTERE. multumesc anticipat pentru orice sugestie sau mod concret de realizare a acestei modificari  Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eMjg795Ek94?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by bududan, 02 March 2015 - 09:24.


#4
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Trebuie refacuta compozitia de la 0 in caz nu e pe net vre-un tamplate AE cu,compozitia asta.
Sfatul meu este sa faci ceva original si sa termini cu plagiatul.Nu o sa ai succes niciodata daca umbli cu deastea.
De unde ai filmuletul ala?

#5
bududan

bududan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.07.2013

View Postbududan, on 02 martie 2015 - 09:19, said:

Salutare!
Tot la capitolul ajutor la AE.... am atasat un link cu o mica animatie (pentru ca nu ma lasa sa atasez aici filmul) la care trebuie facuta urmatoarea modificare: cuvantul POWER trebuie inlocuit cu PUTERE. multumesc anticipat pentru orice sugestie sau mod concret de realizare a acestei modificari  Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eMjg795Ek94?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postgeo123, on 02 martie 2015 - 14:03, said:

Trebuie refacuta compozitia de la 0 in caz nu e pe net vre-un tamplate AE cu,compozitia asta.
Sfatul meu este sa faci ceva original si sa termini cu plagiatul.Nu o sa ai succes niciodata daca umbli cu deastea.
De unde ai filmuletul ala?

salut si multumesc de raspuns. ideea e ca nu incerc sa plagiez nimic. ce am pus eu este un intro dintrun film de prezentare produs, intro ce trebuie adaptat in romana, cu pastrarea animatiei originale.

#6
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
trebuie sa inveti sa folosesti particular trapcode, sa folosesti luminile pe post de emitter pentru trasele alea luminoase. Insa identica e greu sa iti iasa...adica vei munci prea mult, si asta doar daca intelegi ceva din ce spun.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate