Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Apollo Residence 2

- - - - -
  • Please log in to reply
1110 replies to this topic

#37
iancu_vasile

iancu_vasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 16.02.2013
90% din postarile de aici apartin agentilor imobiliari care cica  au facut rezervari in  blocul 3

#38
m33tza

m33tza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 14.04.2007

View PostPiraniaFm, on 02 noiembrie 2013 - 19:36, said:

Buna vecina! Eu stau la etajul 3.

Noi vom sta la 2 :)

#39
alexmitzu

alexmitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 09.02.2012

View Postutilizator65, on 22 septembrie 2013 - 16:51, said:

Buna seara,
Am achizitionat un apartament in acest ansamblu si daca mai sunt viitori vecini din acest ansamblu , haideti sa discutam aici tot ce ne intereseaza.
Prima problema : stie cineva cand incep lucrarile la blocul 1 ?

felicitari pentru initiativa! te sfatuiesc sa fii un moderator implicat pana in faza finala a complexului. poate cei din topicul Apollo Residence Berceni se vor muta aici, poate treptat daca nu toti odata :)

#40
M4RY

M4RY

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.08.2013
1). " iancu_vasile " : 90% din postarile de aici apartin agentilor imobiliari care cica  au facut rezervari in  blocul 3  .

Sincer nu am inteles de ce deranjeaza ca au rezervat si agentii imobiliari in blocul 3 , pe mine una ma bucura  !


2.). " geony10 '' :  Am rezervat si eu in blocul 5 , daca mai sunt viitori vecini as vrea sa mai discutam  si sa tinem legatura . Dezvoltatorul a spus ca incep lucrarile in ianuarie 2014 !

Buna  vecine /a  si eu am un apartament in blocul 5 ! Deci suntem 2 pana acum din blocul 5 .

#41
Radu P

Radu P

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.02.2007
Si eu am rezervat tot in blocul 5 :)

#42
M4RY

M4RY

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.08.2013
Buna vecine " Radu P ", sa fie intr-un ceas bun !  Sa inteleg ca ai ales ultimul etaj ?

#43
PiraniaFm

PiraniaFm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 11.12.2006
Stadiu de executie la data de 28 octombrie 2013 http://www.apollores...sidence-berceni

#44
Radu P

Radu P

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.02.2007

View PostM4RY, on 04 noiembrie 2013 - 13:30, said:

Buna vecine " Radu P ", sa fie intr-un ceas bun !  Sa inteleg ca ai ales ultimul etaj ?

Da, ap. 20. Tu ce ai ales?

#45
M4RY

M4RY

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.08.2013
Ap.19

#46
kaiser_frantz

kaiser_frantz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.03.2010
Salut,

Si noi am rezervat si am achitat avansul pentru un apartament in blocul 1. Am fost sambata pe la santier sa vedem in ce stadiu sunt lucrarile si pana acum suntem multumiti de cum evolueaza acestea.

Attached Files



#47
stefy82

stefy82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.10.2013
Buna vecinilor,

eu am rezervat in Blocul 1 Etajul 3.
Vreau sa va intreb daca vrea cineva sa isi inchida balconul.

Din cele spuse de Domnul Vlad nu putem inchide pana nu are loc vanzarea cumpararea dar ma gandeam ca daca am fi mai multi doritori poate impreuna vom gasi preturi mai bune la termopan.
O zi buna!

#48
gooby

gooby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 02.04.2008
Buna stefy,

  balcoanele nu se vor inchide nici dupa vanzare.nu o sa ai aprobarea dezvoltatorului(nu direct, ci prin arhitect;parca una din aprobari de a el trebuie sa o iei).imi pare rau sa te dezamagesc, dar cred ca dezvoltatorul are unele motive bine intemeiate(in primul rand se modifica aspectul blocurilor).

#49
PiraniaFm

PiraniaFm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 11.12.2006

View Postgooby, on 05 noiembrie 2013 - 12:48, said:

Buna stefy,

  balcoanele nu se vor inchide nici dupa vanzare.nu o sa ai aprobarea dezvoltatorului(nu direct, ci prin arhitect;parca una din aprobari de a el trebuie sa o iei).imi pare rau sa te dezamagesc, dar cred ca dezvoltatorul are unele motive bine intemeiate(in primul rand se modifica aspectul blocurilor).

Eu am vazut in blocul 9 din Apollo 1 inchise niste balcoane cu termopan.

#50
gooby

gooby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 02.04.2008
In Apollo1 a permis initial celor cu garsoniera dubla fiindca acelea erau mai mici decat cele din apollo2 si din aceasta cauza nu se putea inchide bucataria si au fost multi care au transformat balconul in bucatarie(si automat trebuia inchis balconul).apoi la presiunea celorlalti a permis si celorlalti sa inchida(din cate stiu doar un balcon,celor care au 2 sau mai multe) si acum cred ca ii pare rau.la Apollo2 zicea ca nu mai vrea sa permita acest lucru.

#51
Ifrosa

Ifrosa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.10.2013
Și eu am rezervat în blocul 3 o garsoniera  dubla și îmi doream sa inchid balconul poate se va răzgândi dezvoltatorul în timp.

#52
M4RY

M4RY

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.08.2013
Nu se va razgandi sigur...asa ca nu iti face mari sperante. Se va strica aspectul si vor arata urat blocurile !

#53
stefy82

stefy82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.10.2013
Buna,

eu am o garsoniera dubla si acesta este motivul pt care doresc sa inchid balconul.
As vrea sa imi maresc putin bucataria prin inchiderea balconului.
Ma gandeam ca daca am  vrea toti vecinii sa inchidem balconul poate nu s-ar mai pune problema de arhitectura.
Eu sper sa fie pe forum cati mai multi viitori vecini care doresc inchiderea balconului si sa hotaram impreuna(unde-i unul nu-i putere, unde-s doi puterea creste):)

Va doresc o seara linistita!

#54
Ifrosa

Ifrosa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.10.2013
Și eu la fel ma gândeam sa măresc  bucătăria.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate