Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Apollo Residence 2

- - - - -
  • Please log in to reply
1110 replies to this topic

#253
kristine89

kristine89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.02.2014
Multumim pascuni.din pacate eu nu am ajuns.

#254
CC87

CC87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.10.2013
Buna!
Am rezervat un apartament in blocul 4, la mansarda. Modificarile pe care le-am cerut pana acum au vizat ferestrele de la al doilea etaj, am mai cerut una mare, la dormitor - 1300 de lei + 100 de lei manopera, si un spatiu de depozitare de la primul etaj, pentru ca am decis sa nu le inchidem cu usa pe amandoua.
Imi puteti spune, va rog, cum sta situatia la prize si instalatia electrica? Ce este inclus in pretul standard, cat de costa fiecare priza adaugata in plus?
Multumesc!

#255
gooby

gooby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 02.04.2008

View Postkristine89, on 14 februarie 2014 - 23:18, said:

buna seara.am achizitionat si eu in luna decembrie in blocul 4 apartament cu 3 camere cel de la mansarda.m-am uitat pe forum dar nu am vazut pe nimeni care sa aibe cumparat vreun apartament in blocul 4.desi stiu k este aproape vandut in totalitate nu este nimeni din blocul 4 aici?Posted Image).Sau alte persoane care au achizitionat la etajul 4 modelul cu mansarda.as dori sa stiu ce modificari ati avut la acest tip de apartament.
Maine sper sa ajung si eu pe acolo si revin cu poze.
pe site-ul apollo apare vandut cam pe jumatate.suntem cativa pe site,dar avand in vedere ca este mai prost vandut decat blocul 5 de exemplu care incepe doar in aprilie,este normal sa fim mai putini pe forum.pana una alta ma rog sa se vanda mai bine,altfel ne trezim ca langa sau sub/deasupra noastra nu locuieste nimeni.

#256
marina13

marina13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.02.2014
Buna, eu am ap.16 din blocul 5, am o rugaminte la vecini, poate cineva sa mi spuna care este inaltimea camerelor ?

#257
alincozmoleanu

alincozmoleanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.09.2013
Buna,
Am inteles ca o sa fie aproximativ 2.7 m

#258
IceBlingOG

IceBlingOG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.01.2014
Salut!
Este cineva care a rezervat in blocul 8?

#259
MBella

MBella

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 17.01.2014
Salutare, eu am luat unu la mansarda in blocul 8 :)

#260
OanaRSC

OanaRSC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.02.2014
Si eu unul la et 2 in bloc 8...

#261
Gigi87

Gigi87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.12.2013
Salut,

Eu am luat ap 12 et 2 bl 8

#262
robhert_81

robhert_81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 01.02.2014
salut.m-am uitat pe site-ul principal de la Apollo 2 si la blocul 8, apt.12,et.2 nu este trecut apartamentul despre care spune persoana de dinainte.Apartamentul 12 este trecut la etajul 1( cred k ori a gresit el ori pe site e trecut gresit). Cei care se ocupa de site ar trebui sa-l mai actualizeze pentru ca spre exemplu, la blocul 6.etaj 1,garsoniera nr.11 cu pretul de 49 mii euro,cand intri pe schita, ea este o garsoniera si are pret de 34 mii euro.Poate nu sunt asa importante lucrurile astea, dar atunci cand te uiti pt prima data pe site si iti faci o idee,vezi ce este vandut si ce nu, incerci sa te decizi asupra unui apartament/garsoniera libera si cand intri mai in detaliu ( te duci la fata locului) afli ca multe sunt vandute.Cred k o actualizare si o corectare a site-ului cu ce este vandut si ce nu ar fi in avantajul celor ce urmaresc site-ul.multumesc

#263
Gigi87

Gigi87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.12.2013
Intr-adevar, greseala este pe site, ap 12 este cu siguranta la et 2. Am observat si eu ca sunt neconcordante in prezentarea apartamentelor.
In legatura cu constructia blocului 8 ce data de incepere/finalizare vi s-a comunicat?

#264
OanaRSC

OanaRSC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.02.2014

View PostGigi87, on 20 februarie 2014 - 18:47, said:

Salut,

Eu am luat ap 12 et 2 bl 8
Buna ziua,
Sunteti sigur ca ati achizitionat ap 12 din blocul 8? Astept un raspuns! Multumesc!

#265
Gigi87

Gigi87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.12.2013
Buna dimineata,

Da, ap 12, et 2, 2 camere, 74 mp, 49.000 EUR, blocul 8 :)
Exista un motiv in spatele intrebarii?

#266
OanaRSC

OanaRSC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.02.2014
Da, eu am apt 12 et 2 bl 8 :) dar cu 3 camere 93mp, ideea este ca s-a schimbat numerotarea apt intre timp si de aceea aveti acelasi nr...am vorbit la ei deja si m-au lamurit...apt care il aveti dvs de 2 cam am inteles ca a devenit apt 10 acum, puteti vb si dvs sa va lamureasca ei....dar oricum nu sunt probleme...ce-i adevarat m-am cam speriat putin cand am vazut postarea dvs....:))

#267
Gigi87

Gigi87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.12.2013
Buna seara,

Am vorbit si eu cu cineva de acolo si m-a lamurit. Din cauza cererii mari la apartamentele cu 3 camere de 63000 au schimbat configuratia blocului 8,  devenind identic cu blocului 7 astfel ca si numerotarea apartamentelor s-a schimbat.

#268
OanaRSC

OanaRSC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.02.2014
Da, acelasi lucru mi-au spus si mie. Stie cineva mai exact cand incep constructia celorlalte blocuri?

#269
accxdru

accxdru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 06.05.2007
Ieri am fost sa vedem daca au mai avansat cu lucrariile... Au dat si ultima mana de glet din camere, au adus lavabila si au terminat partial blocul pe exterior.
in rest nimic special. Informatiile sunt valabile pentru blocul 1.

#270
M5RY

M5RY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 15.11.2013
Blocurile 3 + 4

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate