Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Apollo Residence 2

- - - - -
  • Please log in to reply
1110 replies to this topic

#235
OanaRSC

OanaRSC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.02.2014

 edy75, on 06 februarie 2014 - 10:27, said:

stie cineva daca vreau sa ma retrag ca nu mai indeplinesc conditiile la banca pot recupera 1000 de euro?
sau i-am pierdut

Ce tip de apartament ai achizitionat, 2 sau 3 camere?Si in ce bloc? Mersi!

#236
alexandra_id

alexandra_id

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 06.09.2013
Buna,

Am fost sambata pe la apartament (bloc 1, etaj 1). S-au montat gresia si faianta in baie+bucatarie (etaj 1&2) dar mai au de dat chitul de rosturi, noi suntem multumiti de cum arata momentan. Posted Image
In camere se dadea si ultima mana de glet. Suntem din ce in ce mai nerabdatori Posted Image.
Blocul 1 are acum si acoperisul gata, v-am pus cateva poze. Posted Image

Seara buna sa aveti!

Attached Files



#237
furnikutza

furnikutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.11.2013
Bunã Alexandra. Eu am achiziționat apartamentul de 2 camere de 44000 € din blocul 5. Ai fãcut cumva poze și în interiorul apartamentului, deoarece aș vrea sã-mi fac o idee cum aratã pe interior la finisaje. Mulțumesc mult.

#238
alexandra_id

alexandra_id

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 06.09.2013

 furnikutza, on 09 februarie 2014 - 21:25, said:

Bunã Alexandra. Eu am achiziționat apartamentul de 2 camere de 44000 € din blocul 5. Ai fãcut cumva poze și în interiorul apartamentului, deoarece aș vrea sã-mi fac o idee cum aratã pe interior la finisaje. Mulțumesc mult.

Buna,

Si noi tot pe cel de 44,000 euro il avem, doar ca in blocul 1. Nu stiu cat de relevante sunt pozele in cazul finisajelor, personal cred ca imaginea pe care ti-o ofera e destul de diferita fata de realiatate, dar ca sa iti poti face o idee am cateva poze. De mentionat ar fi ca noi am cerut ca la bucatarie sa ne puna faianta si pe peretele cu usa.

Attached Files



#239
grgr

grgr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 21.12.2013
Buna, ce pret are mana de lucru pentru faianta suplimentara?

#240
alexandra_id

alexandra_id

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 06.09.2013
Sincer, nu stiu, nea' Ion ne-a calculat pretul pentru faianta comandata in plus, dar nu a zis nimic de mana de lucru si nici nu stiu daca a inclus-o.

#241
m33tza

m33tza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 14.04.2007

 alexandra_id, on 10 februarie 2014 - 09:58, said:

Sincer, nu stiu, nea' Ion ne-a calculat pretul pentru faianta comandata in plus, dar nu a zis nimic de mana de lucru si nici nu stiu daca a inclus-o.

Salut,

Nu cred ca adauga nimic in plus la mana de lucru pentru faianta in plus. Se merge pe principiul ca daca tot pun faianta alocata in mod normal pt apartament, nu cred sa fie o problema daca mai pun inca 2-3 placi si pe unde mai vrei tu. In schimb platesti extra faianta (pentru ca ei au un buget standard pentru fiecare camera - bai, bucatarie, etc - in functie de mp respectivi). Daca tu mai vrei sa pui si in alta parte, atunci tu vei plati faianta sau gresia ce se pune in plus.

Idea este ca oricum trebuie sa vorbesti si cu cel care iti pune faianta si gresia. Pana acum m-am inteles de minune cu toti oamenii de pe acolo (electricieni, faiantari, etc). Sunt super de cuvant, iti respecta indicatiile si fac treaba foarte buna.

Numai bine.

#242
alexandra_id

alexandra_id

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 06.09.2013
Si noua ni se par foarte de treaba si deschisi oamenii. Sper sa fie asa pana la final. Posted Image

#243
alincozmoleanu

alincozmoleanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.09.2013

 grgr, on 10 februarie 2014 - 09:36, said:

Buna, ce pret are mana de lucru pentru faianta suplimentara?

Buna. Este 25 de lei/ m patrat. Mai devreme am vorbit cu dl Dan si am aflat si eu.

Edited by alincozmoleanu, 10 February 2014 - 14:08.


#244
alexandra_id

alexandra_id

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 06.09.2013
In functie de tipul de gresie/faianta. Daca alegi gresie/faianta de 70ron/m2 tot 70ron/m2 platesti.

#245
M5RY

M5RY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 15.11.2013
Pai de unde stiu ei cat costa faianta mea , parchetul meu ? O sa ajungem sa platim in plus  ... fara numar. Vad ca pentru orice modificare ...

#246
alexandra_id

alexandra_id

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 06.09.2013

 alexandra_id, on 10 februarie 2014 - 14:45, said:

In functie de tipul de gresie/faianta. Daca alegi gresie/faianta de 70ron/m2 tot 70ron/m2 platesti.

Scuze, ma refeream la pretul pentru gresie/faianta nu la mana de lucru.

#247
M5RY

M5RY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 15.11.2013
Pai imi ajunge ca platesc diferentele pentru faianta, gresie, parchet, usi ,chiuvete, cazi ...daca mai platesc si diferenta pentru mana de lucru, nu mai ajung nicaieri.

#248
accxdru

accxdru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 06.05.2007
Mana de lucru nu trebuie platita (teoretic), nu-ti va cere nimeni bani pentru cativa metrii in plus de gresie/faianta. Trebuie doar sa cumperi gresia/faianta/parchet etc.

#249
kristine89

kristine89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.02.2014
buna seara.am achizitionat si eu in luna decembrie in blocul 4 apartament cu 3 camere cel de la mansarda.m-am uitat pe forum dar nu am vazut pe nimeni care sa aibe cumparat vreun apartament in blocul 4.desi stiu k este aproape vandut in totalitate nu este nimeni din blocul 4 aici?:)).Sau alte persoane care au achizitionat la etajul 4 modelul cu mansarda.as dori sa stiu ce modificari ati avut la acest tip de apartament.
Maine sper sa ajung si eu pe acolo si revin cu poze.

#250
ancazzz

ancazzz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.10.2013
Buna, noi am luat tot in blocul 4 apartamentul de 53000 de la mansarda. N-am facut foarte multe modificari, dar cred ca la tine e cu totul altceva, fiind suprafata mai mare. Noi doar am renuntat la spatiul de depozitare de la balcon, cel din living si la dormitor am facut usa si inauntru spre spatiul de depozitare, plus inca o mica incapere care nu era initial in proiect, dar nu stiu daca va fi la fel si la celelalte, fiind altfel compartimentarea.



 kristine89, on 14 februarie 2014 - 23:18, said:

buna seara.am achizitionat si eu in luna decembrie in blocul 4 apartament cu 3 camere cel de la mansarda.m-am uitat pe forum dar nu am vazut pe nimeni care sa aibe cumparat vreun apartament in blocul 4.desi stiu k este aproape vandut in totalitate nu este nimeni din blocul 4 aici?Posted Image).Sau alte persoane care au achizitionat la etajul 4 modelul cu mansarda.as dori sa stiu ce modificari ati avut la acest tip de apartament.
Maine sper sa ajung si eu pe acolo si revin cu poze.


#251
pascuni

pascuni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 10.01.2014
Buna seara
Am fost astazi, pe inserat pe la santier si am facut cateva poze; sunt putin intrigat intr-o privinta: la blocul 1 -la ap de 65.000 euro de la strada(la et masardat+mansarda) am observant o fereastra dubla velux in spatiul de depozitare de la living; intrebarea mea este -Asa este in proiect sau a fost optiunea propietarilor?-Daca a fost optiunea propietarilor si se regasesc printre vizitatorii acestui forum, ii rog sa-mi dea niste detalii si eventual si niste poze -si noi avem acelasi apartament in blocul 5 si suntem interesati de orice idee de  (re)amenajare a apartamentului. -Multumim!
Iata pozele despre care vorbeam:

Attached Files


Edited by pascuni, 16 February 2014 - 20:13.


#252
M5RY

M5RY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 15.11.2013
Buna Pascuni, si eu am in blocul 5, si cand am intrebat daca imi pot pune fereastra dubla velux mai mare mi s-a spus ca stric aspectul blocului si nu se poate ... cine stie poate acum se poate adauga si modifica si in privinta ferestrelor .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate