Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Apollo Residence 2

- - - - -
  • Please log in to reply
1110 replies to this topic

#199
MBella

MBella

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 17.01.2014
Buna,

treaba cu platitul rezervarii/avansului se poate face in ce moneda doriti, bineinteles pretul in RON va fi calculat la cursul valutar din ziua respectiva. Cand am rezervat apartamentul am ajuns seara tarziu si aveam o parte din bani in euro si o parte in RON si a fost ok asa. Domnul Marius (cel cu care se semneaza contractul) este foarte flexibil din punctul asta de vedere. Legat de termenul la care se semneaza antecontractul, standard este de 2 saptamani de la data rezervarii apartamentului, dar este flexibil, la modul ca discuti cu dezvoltatorul si ii explici cum sta treaba si se rezolva. Eu am avut nevoie de 3 saptamani si nu a fost nici o problema. Citisem pe forum ceva de nu stiu ce modificari in antecontract. Documentul il veti primi pe e-mail si puteti face orice modificari (legale), trimiteti documentul inapoi si acesta va fi gata pt semnat cand aveti termenul. Cei de la birou sunt foarte bine pusi la punct cu tot , sunt amabili si ajuta cu orice e nevoie. Cel putin asta e impresia cu care am ramas eu pana acum :)

Sa fie vreme buna sa munceasca oamenii cu spor si sa ne vedem cu totii sanatosi la casele noastre :)
O zi buna!

#200
M5RY

M5RY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 15.11.2013
BLOCUL 1 + BLOCUL 2

Attached Files



#201
dianaene80

dianaene80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 17.09.2013
BUNA ZIUA,

A fost cineva astazi pe la santier? :)

daca da, postati imagini. Multumesc

#202
kaiser_frantz

kaiser_frantz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.03.2010
Buna,

Am fost eu ieri pe la santier dar n-am indraznit sa scot telefonul din buzunar si sa fac poze pe afara.Posted Image
Am adaugat in schimb cateva poze din interior.

Attached Files



#203
accxdru

accxdru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 06.05.2007
Poti sa ne zici din ce tip de apartament si ce bloc sunt pozele?

#204
dianaene80

dianaene80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 17.09.2013
Si daca blocurile au fost acoperite cu folie...Merci

#205
bavarezul

bavarezul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.09.2006

View Postkaiser_frantz, on 26 ianuarie 2014 - 10:29, said:

Buna,

Am fost eu ieri pe la santier dar n-am indraznit sa scot telefonul din buzunar si sa fac poze pe afara.Posted Image
Am adaugat in schimb cateva poze din interior.

Salut , exista cumva  distribuitor de caldura pentru calorifere ?

Attached Files



#206
M5RY

M5RY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 15.11.2013
Pozele lui  '' kaiser_frantz ''  cred ca sunt din blocul 1

#207
kaiser_frantz

kaiser_frantz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.03.2010
Blocul 1, apartament  de 3 camere. Primele doua blocuri sunt acoperite cu folie.

#208
m33tza

m33tza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 14.04.2007
Salutare,

Am reusit in cele din urma sa ajungem si noi Sambata pe santier, inainte de a inchide politia toate arterele din zona :)

Da, confirm si eu ca blocul 1 si 2 sunt acoperite cu folie. In blocul 1 situatia e cam asa: La etajul 1 s-au montat deja centralele si s-a facut instalatia pentru calorifere si s-a pus si sapa cam peste tot. La etajul 2 acum se punea sapa prin bai dar si acolo s-au facut instalatiile de incalzire, mai putin montarea centralelor. Peretii sunt tencuiti pentru primele 2 etaje. Dupa asta se urca incet catre etajele superioare.

Overall oamenii se misca bine din cate am vazut, chiar si pe vremea asta mai putin prietenoasa.

O zi frumoasa sa aveti.

#209
dianaene80

dianaene80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 17.09.2013
Va multumesc

#210
Thoring

Thoring

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.01.2014
M-ar interesa sa achizitionez un apartament in apollo residence 2. Sunt curios cum aratau strazile dupa ninsoarea de zilele astea. Se putea ajunge la metrou decent?
Multumesc

#211
pascuni

pascuni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 10.01.2014

View Postdianaene80, on 27 ianuarie 2014 - 15:37, said:

Va multumesc

Sunt un viitor locatar in Apollo 2 si desi nu am fost pe acolo zilele astea, sunt convins ca pe un astfel de timp se poate ajunge totusi decent la metrou sau macar la fel de decent cum ai ajunge si de pe niste stradute din Bucuresti-spre metrou. Strada Drumul Fermei ar parea sa fie cam principala pe acolo spre Popesti (aici vreau sa spun ca ma gandesc ca probabil se va avea in vedere cand va fi vorba de plug-deszapezit); iar o alta chestiune ar fi ca totusi zona este destul de populata deja iar oamenii aia trebuie si ei sa plece la servici, scoala, etc, asa ca vor exista cel putin mici carari prin zapada spre metrou(si la mine in cartier-Titan- a trebuit sa urmez astfel de mici carari pana am iesit la bulevard-in drum spre metrou) deci acuma eu zic ca totusi va fi decent insa depinde de perceptia fiecaruia privitor la aceasta.
-Numai bine si succes in luarea unei decizii pe care sa nu o regretati in viitor!

View Postpascuni, on 29 ianuarie 2014 - 08:25, said:


Sunt un viitor locatar in Apollo 2 si desi nu am fost pe acolo zilele astea, sunt convins ca pe un astfel de timp se poate ajunge totusi decent la metrou sau macar la fel de decent cum ai ajunge si de pe niste stradute din Bucuresti-spre metrou. Strada Drumul Fermei ar parea sa fie cam principala pe acolo spre Popesti (aici vreau sa spun ca ma gandesc ca probabil se va avea in vedere cand va fi vorba de plug-deszapezit); iar o alta chestiune ar fi ca totusi zona este destul de populata deja iar oamenii aia trebuie si ei sa plece la servici, scoala, etc, asa ca vor exista cel putin mici carari prin zapada spre metrou(si la mine in cartier-Titan- a trebuit sa urmez astfel de mici carari pana am iesit la bulevard-in drum spre metrou) deci acuma eu zic ca totusi va fi decent insa depinde de perceptia fiecaruia privitor la aceasta.
-Numai bine si succes in luarea unei decizii pe care sa nu o regretati in viitor!
(Raspunsul este pentruThoring dar nu stiu cum am citat pe altcineva dintr-o eroare)

#212
m33tza

m33tza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 14.04.2007
Salutari,

Viitori vecini am si eu o intrebare la voi. Aveti pe cineva de incredere prin care o sa va faceti mobilierul de bucatarie ? Eu am primit cateva recomandari pe care o sa le verific si vroiam sa vad daca mai sunt si altii care s-au gandit la treaba asta. Presupun ca toti vrem un raport calitate-pret destul de bun (fara a da mii de euro pe ea :) ).

O zi frumoasa.

#213
alexandra_id

alexandra_id

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 06.09.2013
Buna,

Nu pot sa te ajut cu nicio recomandare, dar daca tot ai deschis subiectul si ai primit deja cateva recomandari, pot sa te rog sa ne spui si noua daca se concretizeaza ceva?
Cu siguranta suntem interesati de un raport calitate-pret cat mai bun. Posted Image
Multumesc

#214
pascuni

pascuni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 10.01.2014

View Postalexandra_id, on 31 ianuarie 2014 - 13:35, said:

Buna,

Nu pot sa te ajut cu nicio recomandare, dar daca tot ai deschis subiectul si ai primit deja cateva recomandari, pot sa te rog sa ne spui si noua daca se concretizeaza ceva?
Cu siguranta suntem interesati de un raport calitate-pret cat mai bun. Posted Image
Multumesc
Subscriu Posted Image Posted Image Posted Image

#215
robhert_81

robhert_81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 01.02.2014
salut tuturor.
am si eu mai multe intrebari:intentionez sa imi iau un apartament in apollo 2 dar vreau sa va intreb ceva:1.dc nu avem voie sa inchidem balcoanele atata timp cat atunci cand ne mutam,apartamentul este al meu sau al bancii(in caz ca iei apartament cu credit prima casa)???cum ne poate obliga dezvoltatorul sa nu inchidem balcoanele?are vreo intelegere cu primaria?nu inteleg ce treaba are el cu balcoanele,dak aprtamentul este al meu?mi se pare aberant sa vad ca el nu ne da voie sa le inchidem?de ce mai pune balcoane.o sa fie mult praf,poate ploua,se face noroi,iarna se depune zapada...dc le mai pune la pret daca nu iti da voie sa le inchizi?MI SE PARE CA ISI ALOCA UN DREPT CARE NU ARE NICI O LOGICA.APARTAMENTUL ODATA ACHITAT, NU MAI E AL LUI.eu inteleg ca nu poti pune termopane maro,etc,,,dar sa ne lase sa le punem ALBE.....  2. am fost azi si am masurat un apartament in Blocul 1 si nu are nici o legatura cu masuratorile inscrise pe SITE.Suprafetele la living,dormitor,etc, difera intr 0,5 si 0,7-0,80 cm.....Pai la un apartament se ajunge la un total de 2,poate 3 metri patrati.,pe care noi ii platim degeaba.NU EXISTA IN CONSTRUCTII SE FACI APARTAMENTE CU MARJA DE EROARE.CAT ARE APARTAMENTUL ATAT TREBUIE SA PLATESTI.Adik dak el pacaleste fiecare proprietar cu cate 2-3 mp,la 200 de apartamente ce suma iese???dak facem un calcul ca pretul e de aprox. 700 euro mp construit..faceti voi calculul.....Parerea mea e ca ar trebui sa scrie si-n constract suprafetele reale iar pe site la fel....eu platesc suprafata care e acolo,in schimb el pe net scrie alte suprafete si mai si pune un asterix :``suprafetele pot suferi erori de executie si toate cotele sunt la caramida``PAI LA CARAMIDA NU SE FURA 1 mp..,doar nu gletul are un strat de 50 cm!!!!.multumesc pt raspunsuri

#216
czat

czat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.09.2008
referitor la balcoane ce mi s-a spus mie . Ca sa inchizi balconul ai nevoie de autorizatie de la primarie si semnatura arhitectului. Aprobarea la primarie se poate obtine usor dar prin partea cu arhitectul te opreste.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate