Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Management Anul I

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#55
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

View Postasda, on 21 septembrie 2013 - 23:22, said:



Depinde totalmente aici de parinti, bulan, determinism ( destin )...

Mai depinde si de pisica neagra, vineri 13 si de culoarea la boxeri in ziua in care te duci sa inscrii la facultate.
Depinde doar de tine, de ce vrei de la viata si de mentalitatea ta. Atat.

#56
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 02.11.2009

View PostDjMx, on 21 septembrie 2013 - 22:18, said:

Si concret ce speri tu sa te angajezi cand o sa iesi din facultate ?
Si crezi ca ai tu in plus fata de alte mii de absolventi de management ?


Zi un nume de post, nu "ceva la o companie mare".


Poate are in plus capital, cascaval sau finante, poate are doar parinti admirabili si cu dare de gheruta, poate are multe.

Nu te napusti ca nu stii intodeauna cu ce se mananca...

#57
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009

View PostDjMx, on 21 septembrie 2013 - 23:23, said:




Banca se va pisa pe tine daca te duci la ei fluturand o diploma de management, si pe ce posturi poate sa lucreze un absolvent de management ?
Zi un nume de post concret, macar unul.
Taximetrist bre


#58
gabi096

gabi096

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 07.09.2012
Da nu te-ai gandit sa intrebi inainte?

#59
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 02.11.2009

View PostLowrider, on 21 septembrie 2013 - 23:24, said:

Mai depinde si de pisica neagra, vineri 13 si de culoarea la boxeri in ziua in care te duci sa inscrii la facultate.
Depinde doar de tine, de ce vrei de la viata si de mentalitatea ta. Atat.


Pe cuvantul tau de salahor de fabrica cinstit si moral care vine la fara 15 si care face suplimentare fara sa inghita in sec chiar daca pana la pensie se smiorcaie mai rau un bebelus de traiul acontat de destin ?

#60
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009

View PostLowrider, on 21 septembrie 2013 - 23:24, said:

Depinde doar de tine, de ce vrei de la viata si de mentalitatea ta. Atat.
Absolut corect

#61
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 02.11.2009

View PostLowrider, on 21 septembrie 2013 - 23:19, said:

Un tata avea 2 fiice. Pe cea mai frumoasa a trimis-o la un curs de manechine, pe cealalta a trimis-o sa se faca inginer. Eu am fost coleg cu cea de-a doua Posted Image
De lucrat nu-ti spun unde lucrez, ca dupa o sa-mi spui ca te mint. Oricum, nu in Romania.

Se vede ca esti inginer, poate ca esti bun pe stiintele exacte, in rest nici Dumnezeu cu mila...

#62
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009

View Postasda, on 21 septembrie 2013 - 23:24, said:



Poate are in plus capital, cascaval sau finante, poate are doar parinti admirabili si cu dare de gheruta, poate are multe.

Nu te napusti ca nu stii intodeauna cu ce se mananca...

Daca era-n situatia asta nu statea pe forumuri doar cu o idee vaga despre ce viitor ii ofera facultatea.


View Postpetre69, on 21 septembrie 2013 - 23:25, said:

Taximetrist bre


Nu in bucuresti, cica nu mai sunt licente.

#63
Bratu_94

Bratu_94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 19.09.2013
Citez: Finalitatea acestor studii se concretizează în posibilitatea încadrării pe piața muncii a absolvenților ca  inspector/consilier/ expert/referent în management, manager de operațiuni sau produs, manager de proiect, manager al sistemelor de management al calității, consilier în management etc. atât în instituții publice cât și în entități economice private.

Eu am vrut doar ceva pareri despre ce ore se fac, pe ce trebuie sa ma axez, etc. Cititi in p*m calumea topicul. Era o intrebare, strict, pentru cei care au terminat sau inca sunt la Management. In rest, nu va intereseaza daca am finante din partea parintilor sau daca m-au trimis aici parintii pentru a avea cine sa le continue afacerile sau alte cele.

Edited by Bratu_94, 21 September 2013 - 23:34.


#64
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 02.11.2009

View Postpetre69, on 21 septembrie 2013 - 23:26, said:

Absolut corect


Absolut cretin argument...

Ia zi tata Casunel junior geniu in ce a fost, dar Tiarac jr, dar fetitele lui Gigi, dar sutele de milioane in aceeasi pozitie ? Dar zi prietene, tu si ceilalti de aceeasi meschina parere, cand veneati pe blat la liceu / facultate, cu ce erau mai inteligenti colegii cu opel / vw / skoda / si de aici pana la cer fata de voi ?

Erau mai destepti si mai motivati si mai plini de rezultate la 18 - 25 de ani nu-i asa bulacilor ? :)

#65
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Ok, acum intra pe site-uri de job-uri si arata-mi cate posturi de inspector/consilier/ expert/referent în management, manager de operațiuni sau produs, manager de proiect, manager al sistemelor de management al calității, consilier în management sunt libere.

Dupa ce faci incearca sa cauti cati absolventi de management sunt in fiecare an.

#66
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

View Postasda, on 21 septembrie 2013 - 23:26, said:



Pe cuvantul tau de salahor de fabrica cinstit si moral care vine la fara 15 si care face suplimentare fara sa inghita in sec chiar daca pana la pensie se smiorcaie mai rau un bebelus de traiul acontat de destin ?

Pe cuvantul meu ;)
Sunt atat de usurat ca cineva s-a prins ca de fapt eu sunt un biet salahor care face suplimentare pe gratis. Asda, esti cel mai nambar oan Posted Image

#67
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 02.11.2009

View PostDjMx, on 21 septembrie 2013 - 23:29, said:

Daca era-n situatia asta nu statea pe forumuri doar cu o idee vaga despre ce viitor ii ofera facultatea.


E asi, normal ca putea sa stea si s-o arda-n videochat pe softepdia, hai ca nu suntem nebuni ce naiba. Tu chiar crezi ce spui ?

#68
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View Postdraculescu, on 21 septembrie 2013 - 23:14, said:

Dupa parerea mea, un tanar care termina Mg, lucreaza cativa ani intr-o firma mare, chiar si pe un post de umplutura, atunci cand va merge la o banca si va solicita un imprumut pentru a-si deschide propria firma, va avea cele mai mari sanse sa primeasca banii.
Stai asa. Asta e cazul celui care merge si isi da silinta la facultate. Care stie de la inceput ce specializare vrea si de ce.
Nu cred ca se aplica si unuia care habar nu are ce o sa-l astepte, nu stie ce va studia si care nu isi alege facultatea in functie de ce vrea sa faca in viitor ci invers. In mod normal, la facultate ar trebui sa mergi cand stii deja ce vrei de la viata si te duci ca sa aprofundezi domeniul, nu doar ca sa faci o facultate sau pentru ca suna bine specializarea.

Dintre un absolvent de informatica si unul de management, care crezi ca are mai multe sanse la terminare pe piata muncii ?

#69
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 02.11.2009

View PostLowrider, on 21 septembrie 2013 - 23:34, said:

Pe cuvantul meu Posted Image
Sunt atat de usurat ca cineva s-a prins ca de fapt eu sunt un biet salahor care face suplimentare pe gratis. Asda, esti cel mai nambar oan Posted Image


You're the man prietene, de de-al de tine are nevoie societatea, globalizarea si umanitatea, de conformisti blindati de stereotipuri transmise ca ADN-ul din coi in circumvolutiuni, de sclavi tipizati cu matrite perfecte pentru a-i servi, felicitari, esti parte din miliardele cu lesa pe destin !

Edited by asda, 21 September 2013 - 23:37.


#70
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009

View PostBratu_94, on 21 septembrie 2013 - 23:31, said:

Citez: Finalitatea acestor studii se concretizează în posibilitatea încadrării pe piața muncii a absolvenților ca  inspector/consilier/ expert/referent în management, manager de operațiuni sau produs, manager de proiect, manager al sistemelor de management al calității, consilier în management etc. atât în instituții publice cât și în entități economice private.
Asa ti-au zis aia de la faciltate ,este ?
Au uitat de taximetrist

#71
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009

View Postasda, on 21 septembrie 2013 - 23:34, said:


E asi, normal ca putea sa stea si s-o arda-n videochat pe softepdia, hai ca nu suntem nebuni ce naiba. Tu chiar crezi ce spui ?


Ia fi atent ce spune el aici :

Nu am zis ca voi deveni maganer de succes sau eu stiu ce conducator de mare firma extinsa pe plan European, din aceasta specializare se poate iesi si Economist sau Contabil si alte cele. Momentan nu stiu prea multe. Vom vedea ce va fi. Daca nu am facut o alegere buna, asta este, fie cum spuneti voi. Cum am mai zis, eu am incredere si sper. Sunt 3 ani de zile, daca nu da "roade" aceasta facultate, mai am posibilitatea la una.


Din asta deduc ca el habar n-are cel asteapta si n-are nici un plan, a plecat la facultate doar ca sa faca o facultate si cam atat...

Si daca mami+tati erau semizei stia si el destul de clar care-i treaba si la ce o sa-i foloseasca facultatea.

#72
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009
Va sti toate alea cand termina facultatea
Hai ca ma dor salele

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate