Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Un mic ajutor.

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
DiXu

DiXu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 05.04.2008
Am rude care sunt de 13 ani in America . Si dupa ce am terminat  facultatea m-am gandit sa  plec si eu acolo .

Nu doresc neaparat sa raman definitiv acolo desi daca ar fii posibil ar fii foarte bn.

Intrebarea mea este (daca strang banii de drum si sa supravietuiesc acolo pana imi gasesc de munca) cum ar putea sa ma ajute ei fiind cetateni Americani ?

#2
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Iti dau lectii gratuite de engleza, de exemplu. In ce stat sunt? (ca sa vedem ce accent folosesc)

#3
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
Ti-ar fi usor sa obtii viza pentru SUA prin intermediul lor (se angajeaza ca au grija de tine pana te pui pe picioare).

#4
alexdobre

alexdobre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,783
  • Înscris: 25.02.2011

View Postsneferu1987, on 20 septembrie 2013 - 20:07, said:

Ti-ar fi usor sa obtii viza pentru SUA prin intermediul lor (se angajeaza ca au grija de tine pana te pui pe picioare).
se poate obtine astfel viza?..am matusa stabilita de 18 ani..am sanse la viza?

#5
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Te poate infia chiar si major. Pe fostul meu sot l-a infiat matusi-sa ca sa obtina cetatenie.

Asta mai demult, nu mai stiu care-s regulile acu legate de obtinerea cetateniei.
E poveste veche ce zic eu.

#6
DiXu

DiXu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 05.04.2008

View Postsneferu1987, on 20 septembrie 2013 - 20:07, said:

Ti-ar fi usor sa obtii viza pentru SUA prin intermediul lor (se angajeaza ca au grija de tine pana te pui pe picioare).
Am inteles ca imi pot face si chemare ca turist si sa pot sta acolo 6 luni dupa care ar trebui sa parasesc tara , nu neaparat sa obtin visa ...

#7
alexdobre

alexdobre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,783
  • Înscris: 25.02.2011

View Post-Diana-, on 20 septembrie 2013 - 20:25, said:

Te poate infia chiar si major. Pe fostul meu sot l-a infiat matusi-sa ca sa obtina cetatenie.

Asta mai demult, nu mai stiu care-s regulile acu legate de obtinerea cetateniei.
E poveste veche ce zic eu.
acum ...nu stiu sigur dar am auzit ca pana in 18 ani se poate infia...repet nu stiu concret !

#8
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Una-i ce-ai inteles tu si alta ce vor rudele tale. Intreaba-le pe ele, nu pe noi. Sunt dispuse sa-ti faca chemare, sa te intretina cat stai acolo, eventual sa garanteze ca te-ntorci inainte sa-ti expire viza de turist? De ce facultate vorbesti, peste cati ani? Daca scrii "ar fii foarte bn", clar ca n-ai mai mult de 10 ani.

#9
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

View PostDiXu, on 20 septembrie 2013 - 19:46, said:


Intrebarea mea este (daca strang banii de drum si sa supravietuiesc acolo pana imi gasesc de munca) cum ar putea sa ma ajute ei fiind cetateni Americani ?

Ca tanara nu-ti da nimeni viza, riscul de a ramane acolo e prea mare.

La fel, cum crezi ca ti-ai putea gasi de munca cu o viza de turist?

Incearca cu F, daca ai destule finante sa mergi la facultate acolo.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate