Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Emigrare in Japonia

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#19
titidinca

titidinca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 25.07.2009
Baba sta tot intr-o zona rau famata a orasului. Ca doar se marita cu un frizer . Alea din centru iau doctori, avocati, etc. Posted Image

#20
KR_MAN

KR_MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 04.03.2013
se marita cu prospatura alba, nu cu frizer!
plus ca se alege tunsori gratuite pentru parul pubian! baba, nu el...

#21
Alin-DD

Alin-DD

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 80
  • Înscris: 07.08.2013
Informatii exacte despre emigrare in Japonia gasesti aici : http://www.immi-moj.go.jp/english/

#22
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 KR_MAN, on 20 septembrie 2013 - 12:31, said:

cred ca este o alegere usoara!
nu-i greu sa tunzi un japonez!

Nu cred, tunzi nene din asta si daca nu iese cum trebuie, vezi ca are o sabie foarte foarte taioasa, care taie pana din zbor.

#23
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Am inteles ca au nevoie urgent de muncitori la centrala atomica de la Fuckushima.
Cica se plateste bine primele 6 luni de proba. Daca reusesti sa le termini iti dau alte 6 luni.

#24
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
akihabara

Attached Files



#25
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Da e simplu si super veatza in japonya. Ca emigrant acolo ai dreptul la free blowjob de la fete ca astea din poza lui SfPetru. Pe deasupra, daca te angajezi (sunt multe joburi, salariu mediu pe acolo e 200.000$ pe an) primesti gratis de la firma si o masina sport japoneza ca sa poti ajunge la munca in ritm de drift. Insa robotul personal il vei primi abia dupa 6 luni de sedere...

#26
cypris

cypris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 31.01.2009

 dariusalexandru, on 20 septembrie 2013 - 12:49, said:

Stai putin,adica 10 ani interdictie de a ma intoarce in Romania sau pot ramane in Japonia dar daca plec 10 ani nu am voie sa ma intorc in Japonia?Sau ma aresteaza si ma duc inapoi in Romania fortat?
La ce intrebari pui, mai bine ramai aici in Ro c-o sa-ti fie mai bine. Macar cativa ani, pana te mai "coci"...

 KR_MAN, on 20 septembrie 2013 - 12:55, said:

in mod normal ajungi mancare pentru dragonul de komodo...
Ala traieste, dupa cum ii zice si numele, pe insula Komodo si alte cateva de pe langa. Stai jos.

#27
KR_MAN

KR_MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 04.03.2013
stii tu alt dragon in viata in asia?
In ro ar fi dragonu' rosu, da' ala nu-i place!

#28
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,787
  • Înscris: 25.06.2007
Am râs, am glumit, acum hai să revenim on topic...

#29
gondurasul

gondurasul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 27.02.2012

 Bursul, on 20 septembrie 2013 - 12:46, said:

Am auzit din gura uni japoneze ca ei nu prea sunt cu engleza in general. Acum nu stiu exact.

ei sunt foarte conservatori si chiar daca stiu alte limbi vor vorbi doar daca va fi strict necesar lor. in rest se vor face ca nici nu o inteleg

optimistul invata engleza, pessimistul japoneza, iar realistul invata automatul Kalasnikov. deci pesimism completat de radiatia de la Fukusima.

#30
piticu008

piticu008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.11.2013
va salut pe toti,sunt nou pe acest site va intreb un lucru care ma doare ca vad ca e lume care se pricepe despre japonia,nevasta fratelui meu a plecat in jap sa lucreze intr-un club, cu viza de turist pe 3 luni l-a lasat cu 2 copii mici in tara unu 5 ani si unu 8 ani,crede ca vrea sa se marite acolo ca nu-i mai da nici un semn de viata,cand a plecat a luat si buletinu si cert de nastere,el nu era casatorit cu ea,e la a 4 sau a 5 plecare,e pacat de copilasii aia mici.ajutati-ma ce sa-l invat sa faca ca sa nu-si realizeze visul asta fufa aia si sa nu reuseasca,ca sa-i puna interdictie de a mai pleca si de a o trim inapoi in tara.stie orasul unde e plecata ,nr de tel al patronului de acolo si cum il cheama.ajutatil va rog.

stie si numele clubului de acolo

ajutati-ne va rog ca imi pare rau si de copii aia mici si de el ca il vad cat il doare ,ca o si iubea mult,poate mai e sansa pentru copii sa aiba mama si sa se impace cu toate ca eu n-as vrea

apropo e plecata fara contract ,astept mai multe idei

#31
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012
Lasa femeia in pace.

#32
piticu008

piticu008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.11.2013

 River_Song, on 05 noiembrie 2013 - 23:10, said:

Lasa femeia in pace.
si tu daca ai fii in locul lui?cu 2 copii acasa si ea te lasa balta?

 piticu008, on 05 noiembrie 2013 - 23:14, said:

si tu daca ai fii in locul lui?cu 2 copii acasa si ea te lasa balta?
poate mai e o sansa ,macar pentru copii

#33
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012
E clar ca nu e femeia cu care sa faci casa. Atunci de ce sa-i faci rau? Din meschinarie?

#34
piticu008

piticu008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.11.2013
nu cred ca asta e un rau pe care sa il fac,dar ma gandesc ca daca ar fii in tara langa copii,poate isi va da seama ce greseala face,poate in momentele astea nu judeca si are capul in nori,o fii indragostita momentan si nu realizeaza,incerc sa salvez o casnicie nu sa fac un rau.,tu crezi ca a aduce mama la niste copii inapoi,e un rau?daca pe parcurs isi da seama ca a fost un lucru bun ,intentia asta?

#35
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 dariusalexandru, on 20 septembrie 2013 - 12:25, said:

Specialitata mea este de frizer,mi-ar placea sa lucrez ca si frizer.

Se ajunge greu in Japonia?
Daca o iei prin Rusia ajungi imediat. Cam asta ar fi traseul. Iei trenul pana la Chisinau sau direct Moscova si de acolo trenul pana la Vladivostok. Ai grija sa nu ramai pe la Vladivostok. De acolo cu vaporul in 3-4 ore esti in Japonia. Nu uita sa-ti iei furculite ca pe acolo nu prea se gasesc.

#36
piticu008

piticu008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.11.2013
sunt cam dezamagit,chiar nimeni nu ma invata ceva?chiar nimeni nu stie nimic?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate