Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

UPC sau RDS ?

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
adrian001

adrian001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,269
  • Înscris: 02.11.2006

View PostAndrusKanu, on 19 ianuarie 2014 - 18:28, said:

Foarte nemultumit de serviciul Internet de la UPC, nu ma refer la viteza ci la frecventa cu care se intrerupe. Sunt ferm hotarat sa trec din nou la RDS.

Pai, da-i bice! Doar asa stimulam piata, luand atitudine!

Edited by adrian001, 20 January 2014 - 01:45.


#38
v_condratovici

v_condratovici

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,788
  • Înscris: 21.03.2009
Treci nene pe RDS şi dacă nu-ţi place tv-ul, pune un Orange.

#39
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

View PostAndrusKanu, on 19 ianuarie 2014 - 18:28, said:

Foarte nemultumit de serviciul Internet de la UPC, nu ma refer la viteza ci la frecventa cu care se intrerupe. Sunt ferm hotarat sa trec din nou la RDS.
Ai facut o sesizare sa vina o echipa sa iti masoare parametrii retelei la tine ? Poate o problema de retea care se poate depista si rezolva repede....poate o problema cu modemul

#40
AndrusKanu

AndrusKanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 06.05.2009
Am facut sesizare, a doua zi au venit baietii, au masurat, au schimbat, au restartat. Toate bune cateva ore, merge, cade, iar merge.. Ca sa fiu sincer, reactioneaza mai bine ca inainte. Mai trec cu vederea o perioada sa vad cum se mai comporta.
Totusi, puse cap la cap, nu recomand UPC! Am avut RDS ani buni si am fost foarte multumit.

#41
AndrusKanu

AndrusKanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 06.05.2009
A incercat cineva rezilierea contractului cu cei de la UPC?

#42
ctx

ctx

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.05.2003

View PostAndrusKanu, on 23 februarie 2014 - 23:40, said:

A incercat cineva rezilierea contractului cu cei de la UPC?

Sa spunem ca renunt la o parte din servicii (jumatate din costuri) si aleg un serviciu de la alt provider, din motive lesne de inteles.
De ce trebuie sa notific in scris cu 30 de zile inainte?! Ca dansii sa verifice ce?
Nu este o reziliere a contractului si eu nu mai sunt de foarte mult timp in perioada in care trebuia sa se calculeze despagubiri.

#43
gabize

gabize

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 20.11.2007
Forumul e vechi, aşa că, poate, lucrurile nu mai sunt de actualitate.
Mă gândeam să migrez dinspre UPC spre RDS. Am primit o scrisorică, prin care mai mult pierd decât câştig, nu beneficiez de nimic nou (modem, mediabox, fibră optică etc.), dar plătesc în plus pentru că au modernizat infrastructura.
Acum, pentru grila de canale digitală maximă + Canalele de filme (maxpack şi HBO + HBO Go) + 2 CI, internet 200Mbs download / 6Mbs upload şi telefonie (1000 min EU - dar nu folosesc) plătesc 138 lei.
Sunteţi mulţumiţi de serviciile RDS? Merită trecerea?
Merci!

#44
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Pai si nu ne zici si noua ce pierzi? Poate la TV intr-adevar sa fie UPC mai bun, dar in rest nu vad de ce ai sta la UPC.

#45
gabize

gabize

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 20.11.2007
Poi asta mă interesează: ce am de pierdut?
Că de câştigat, e clar: preţ mai mic, per total şi internet mai bun. La televiziune, grila RDS mai sărăcăcioasă, dar programele de umplutură nu mă interesează.
Ideea e că, per andamblu, am fost mulţumit de calitatea serviciilor şi promptitudinea operatorilor/tehnicienilor.
Vreau să ştiu dacă şi RDS stau bine la aceste capitole.

EDIT:
Dacă te referi la scrisorică, îmi limitează telefonia în UE (serviciu ce nu mă mai interesează, de fapt, îl contractasem pe vremea când funcţiona UPC Phone), îmi dau, fără să cer, ceva Bollywood-uri şi Duna TV, şi mă taxează în plus, 2,45 lei (ştiu, nu e o sumă mare), pentru că investesc în infrastructură.

Edited by gabize, 04 March 2017 - 19:24.


#46
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Doamne ce de bani pot da unii pe servicii fixe. Vezi ca poti sa migrezi si doar internetul la Digi. Cu privire la operatori greu de apreciat, depinde de oamenii din zona ta, insa e specific RDS ca instalarile sa se faca dupa multe zile de la semnarea contractului.

#47
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am reziliat upc-ul si ma mut la RDS pe fibra. Nu pierd absolut nimic, am doar de castigat. Am avut multe probleme pe coaxial si nu mai vreau sa il vad in fata mea.

Nu se investeste nimic, e o noua marire, alaturi de celelalte taxe, ca sa mai scoata niste bani de undeva.

#48
gabize

gabize

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 20.11.2007
De ceva vreme mi se pare că net-ul de la UPC merge aiurea. Pe speedtest urcă spre maxim, nu sunt întreruperi, dar pare a avea mari latențe la acceasat pagini. Am trecut Compal-ul din modul router in modul modem, dar tot lent se mișcă. Semnalul pe coaxial e bun, decibelii "e la locul lor" :D

Edited by gabize, 17 February 2018 - 20:36.


#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dupa cum scriam si anul trecut tot aici... am trecut pe fibra si nu regret absolut deloc. Din contra. Iti recomand aceeasi solutie.

#50
slv0990

slv0990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.02.2014
Pe partea de internet fix cei de la RDS sunt cei mai buni.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate