Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

A folosit cineva farataxe.com

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
465 replies to this topic

#19
morovan

morovan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 15.05.2014
Si a fost nevoie sa incarci la ei pe site buletinul scanat?

#20
Buksy

Buksy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.12.2006
Salut,

Eu am vrut sa cumpar un ultrabook si o husa de la Sony(pentru ca ei sunt cu doua perechi si nu trimit in RO),nu trimit nici la depozitele shipito.com (s-au prins de smecherie) si cand am facut comanda prin farataxe au ramas fara stoc si mi-au trimis doar husa.In 12 zile a fost husa la mine si pana la urma am luat laptopul intr-o configuratie mai slaba de la noi.
Acum ma bate gandul la o drona de la DJI.Sper sa fie la fel de OK.

#21
costiboshca

costiboshca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.05.2014
Le-am scanat pasaportul. A fost suficient.

#22
morovan

morovan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 15.05.2014
M-am riscat si eu la o comanda, un Macbook Air 13". Dupa 9 zile de cand le-a fost livrat lor in America mi-a ajuns la usa. Sunt foarte incantat si multumit atat de produs, dar mai ales de serviciile oferite. Comisionul lor a fost de 50$ si am mai platit 18 lei pe curier pentru transportul de la Bucuresti la Cluj. Recomand cu incredere!

#23
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,861
  • Înscris: 25.01.2007
mai dar cum apareti voi, asa brusc, cu un post doua sa ne explicati ce buni sunt...

#24
morovan

morovan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 15.05.2014
Daca te uiti mai sus o sa vezi ca mai intai am intrebat daca a mai comandat cineva prin ei ceva. Ulterior am vorbit cu cineva care a apelat la serviciile lor si mi-a spus ca si-a primit comanda. Si mi-am comandat si eu din America si mi-a auns pachetul. De aceea eu ii reomand. Nu trebuie sa ma creada nimeni ca nu am nimic de castigat din asta. Daca nu iti inspira incredere nu apela la serviciile lor ca nu te obliga nimeni.

#25
Buksy

Buksy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.12.2006
Pentru cei mai sceptici,am atasat un screenshot cu comenzile mele.Prima e husa,a doua comanda e un produs de pe un alt site din SUA si urmeaza ca zilele astea sa mai primesc un colet.Deci eu unul ii recomand cu incredere.Singurele lor minusuri sunt comunicarea(raspund foarte greu la mailuri,iar LiveChat-ul e degeaba) si faptul ca actualizeaza foarte greu statusul comenziilor,pe langa faptul ca au doar 3 statusuri(in asteptare;Comanda acceptata si comanda expediata).

Attached Files


Edited by Buksy, 23 June 2014 - 15:06.


#26
Firezu

Firezu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.09.2009
Si eu am comandat un iPod Nano de la ei si o husa pentru un iPad Air in 20.06. In 21. 06, iPod-ul ajunsese la ei, iar in 30.06, mi-a fost livrat la usa. Husa a ajuns putin mai tarziu la ei, dupa vreo doua zile, motiv pentru care am primit-o cu un alt transport alaltaieri (03.07). Totul a decurs perfect, recomand.

#27
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 26.10.2011
Am comandat pe 02.07 de pe amazon iar azi am primit coletul.
Am fost sceptic la inceput fiindca pe site-ul lor nu isi prea asuma nicio obligatie privind garantia transportului, insa totul a fost OK.
Se merita sa comanzi prin ei lucruri de valoare dar de o greutate redusa, fiindca taxarea se face in functie de greutate, cam 20 USD/kg.
Oricum, recomand!

#28
Firezu

Firezu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.09.2009
Astazi m-am avantat la o comanda mai serioasa. Am comandat un MacBook Pro cu Retina la 1700$. O sa postez aici cum decurg lucrurile.

#29
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007

View Postslai, on 26 mai 2014 - 20:50, said:

mai dar cum apareti voi, asa brusc, cu un post doua sa ne explicati ce buni sunt...

Si culmea, toti comanda macbook-uri de 1000 de dolari + :D

#30
morovan

morovan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 15.05.2014
@ tomtom - Daca ne spui un site cu macbookuri noi mai ieftine de 1000 USD o sa ne cumparam de acolo.
Eu am gasit acest site dupa lungi cautari pe net pentru o modalitate de a-mi achizitiona un MacBook la un pret corect. Am fost sceptic la inceput, insa la recomandarea unui prieten care si-a cumparat din America un iphone prin intermediul acestui site, am hotarat sa imi iau si eu un Macbook Air. Am iesit undeva la 3400 lei cu tot cu comisionul lor plus curier de la Bucuresti la Cluj. Eu zic ca am facut o afacere buna in conditiile in care ultimul model Air in Romania nu se vinde sub 4000 lei. Nu am intrat sa fac reclama nimanui ci doar impartasesc experienta mea avuta cu site-ul respectiv in speranta ca postarea mea poate fi de folos celor care vor sa aiba un macbook la un pret ok. Pana la urma decizia de a apela la serviciile lor apartine fiecaruia in parte. E simplu: nu crezi, nu comanzi.

#31
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
au 2 mesaje si alea sunt pro website...

#32
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007

View Postmorovan, on 23 iulie 2014 - 10:41, said:

@ tomtom - Daca ne spui un site cu macbookuri noi mai ieftine de 1000 USD o sa ne cumparam de acolo.
Eu am gasit acest site dupa lungi cautari pe net pentru o modalitate de a-mi achizitiona un MacBook la un pret corect. Am fost sceptic la inceput, insa la recomandarea unui prieten care si-a cumparat din America un iphone prin intermediul acestui site, am hotarat sa imi iau si eu un Macbook Air. Am iesit undeva la 3400 lei cu tot cu comisionul lor plus curier de la Bucuresti la Cluj. Eu zic ca am facut o afacere buna in conditiile in care ultimul model Air in Romania nu se vinde sub 4000 lei. Nu am intrat sa fac reclama nimanui ci doar impartasesc experienta mea avuta cu site-ul respectiv in speranta ca postarea mea poate fi de folos celor care vor sa aiba un macbook la un pret ok. Pana la urma decizia de a apela la serviciile lor apartine fiecaruia in parte. E simplu: nu crezi, nu comanzi.

Sa fii sanatos. Eu, dupa foarte putine cautari, mi l-am cumparat de aici, din magazin, cu factura si garantie. La fel am procedat cu toate produsele Apple.
Fiecare isi cheltuieste banii cum considera, dar nu despre asta era vorba, ci de faptul ca sa te-ai inregistrat special pe softpedia sa ne explici noua ce experienta buna ai avut tu cu bullshit.com.

Mie unul imi miroase a reclama, asa ca ...

#33
seawolf

seawolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 16.01.2007
Reclama nereclama eu folosesc alte servicii de acest gen ( reship.com , ukaddress) si nu cred ca ar fi probleme cu cei care administreaza siteul asta .
Singurul lucru ne la locul lui este evitarea TVAului + taxa vamala . Aici este un mare minus ca nici un user serios de pe softpedia nu a comandat ceva prin ei .

As incerca si eu sa aduc cateva ceva din state prin ei , dar nu imi place sa-mi las buletinul pe mana tuturor siteurilor care au nevoie de acte aditionale pentru a evita "frauda" ...

#34
morovan

morovan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 15.05.2014
M-am inregistrat pentru a putea intra in legatura cu persoane care au apelat la serviciile lor. Ulterior un prieten mi-a spus ca si-a comandat un telefon si ca nu ii teapa, asa ca am capatat incredere si am comandat. Am fost sceptic cu privire la faptul ca trebuie sa iti incarci o copie de buletin la ei pe site. Nu inteleg de ce iti cer asta. Am incarcat-o pana la urma deoarece este obligatoriu acest lucru, insa am modificat intr-un editor foto cnp-ul si numarul de buletin ca sa stau linistit.
Cat despre garantie...am primit factura de la apple pe mail si mi-au confirmat cei de la istyle ca pe baza acelei facturi de la apple se asigura service si in tara noastra. Sper, totusi, sa nu fiu nevoit sa apelez la service.
Initial din tara am vrut sa imi iau si eu pentru ca intradevar nu am avut incredere initial. In magazine insa pretul este destul de mare, daca nu chiar nesimtit. Pe site-urile de anunturi de la noi nu gaseam decat pe la vreo 3900 sigilate.

#35
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 26.10.2011

View Postseawolf, on 23 iulie 2014 - 17:41, said:

Aici este un mare minus ca nici un user serios de pe softpedia nu a comandat ceva prin ei .
Adica ti s-a parut ca eu rad, sau cum? :D

#36
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 26.10.2011
Urmeaza a doua comanda, deja am fost notificat ca pachetul a ajuns la adresa din State.
Saptamana viitoare ar trebui sa ajunga in tara.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate