Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

A folosit cineva farataxe.com

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
465 replies to this topic

#1
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 25.12.2004
A mai folosit cineva serviciile lor ? Sau a auzit de ei?
Am gasit acest site pe facebook, insa pare prea frumos sa fie si adevarat, plus ca marea mea nedumerire este aceea ca taxele percepute de ei sunt foarte mici, ( ex: la o simulare pe site a reiesit ca ma costa 15 usd sa aduc un pachet in Romania ) ....

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,480
  • Înscris: 19.04.2009
Nu cred că-s țepari cu clieinții, dar îs țepari cu statul.
Mai era un site, la fel, care onora comenzile, până i-o prins vameșii  [ un user de aci aștepta un telefon din US ]

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,480
  • Înscris: 19.04.2009

 vad, on 18 septembrie 2013 - 13:53, said:

A mai folosit cineva serviciile lor ? Sau a auzit de ei?
Am gasit acest site pe facebook, insa pare prea frumos sa fie si adevarat, plus ca marea mea nedumerire este aceea ca taxele percepute de ei sunt foarte mici, ( ex: la o simulare pe site a reiesit ca ma costa 15 usd sa aduc un pachet in Romania ) ....
ps. 15 USD e taxa de colet, apoi + pentru fiecare lbs. Apasa butonul "calculeaza" dupa ce ai introdus parametrii de calcul.
pentru un macbook pro, estimat la 8,8lbs cu tot cu ambalaj, mi-o iesit vreo 70 USD

#4
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 25.12.2004
Multumesc de raspuns ... da ma gandeam pentru ca pare frumoa insa serviciile lor ar fi fost pe bani mult prea putini .... Spre exemplu o canera gopro are pana intr-un kg, deci sa zicem 2 lbs deci per toatal ar fi 30 usd, oare expeditia din state catre romania nu ar trebui sa fie mai scump ? Sau daca este doar atat care e castigul lor ?

#5
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
probabil ei expediaza container intreg cu costuri mult mai mici.

#6
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,480
  • Înscris: 19.04.2009

 onlyone, on 18 septembrie 2013 - 18:44, said:

probabil ei expediaza container intreg cu costuri mult mai mici.
pai asta fac, expediaza via container. Problema e ca, ei declara alte acareturi...si cum o fo si cu cealalta firma, care le-o mers cat le-o mers pana i-o prins vama si or confiscat produsele, de le gaseai apoi in Duty Free :D

#7
beastoff

beastoff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 18.07.2003
interesant,

ma bate gandul sa aplez si eu la serviciile lor petnru un colet nu prea scump, ca sa nu plang prea mult dupa bani in caz de teapa...
dupa finalizarea tranzactiei o sa las feedback.

cu respect,
George

#8
adisilav

adisilav

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.01.2007
A primit cineva coletele prin ei? Nu gasesc niciun feedback referitor la ei sau la discountplanet.ro (care pare a fi acelasi lucru).

#9
Thor2000

Thor2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.10.2013

 beastoff, on 26 septembrie 2013 - 10:09, said:

interesant,

ma bate gandul sa aplez si eu la serviciile lor petnru un colet nu prea scump, ca sa nu plang prea mult dupa bani in caz de teapa...
dupa finalizarea tranzactiei o sa las feedback.

cu respect,
George

Ai facut comanda? si pe mine ma bate gandul, e destul de ieftin.


Alte variante? In Bucuresti, mai ales

Edited by Thor2000, 16 October 2013 - 16:07.


#10
dennis47

dennis47

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.10.2013
daca au pachetele trimise in tara ca fiind donate, ei nu platesc taxe vamale, ma gandesc ca asa procedeaza...

#11
maverick1976

maverick1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 15.02.2007
cineva care a comandat de pe discountplanet.ro ... si beineinteles i-a sosoit si coletul ... este ??

#12
Alia3751

Alia3751

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 02.07.2007
In acest link: http://www.buhnici.r...e-cumpar-afara/ e cineva (al patrulea raspuns de la coada la cap) care a apelat la serviciile lor (ma refer la farataxe.com) si a primit coletul. Eu cred totusi ca toate sunt pana intr-o zi!... Partea proasta nu e atat vama, cat faptul ca in cele mai multe cazuri iti trebuie intermediar ca sa cumperi ceva din SUA.

Edited by Alia3751, 08 November 2013 - 12:12.


#13
lys3rg0

lys3rg0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 19.01.2006
Am facut o comanda, pe 9 dec a semnat cineva pentru ea de primire, astazi din senin magazinul mi-a dat email cu "return received". Se pare ca nu mai au cum sa trimita coletele in Romania si le expediaza inapoi la sursa. Ma bucur macar ca voi primi banii inapoi, dar prinsesem o mega oferta si nu vroiam sa o pierd, daca stiam ca nu merge treaba foloseam alt site gen transporturi-sua.ro chiar daca trebuia sa platesc vama.

#14
johnalex09

johnalex09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 17.09.2006
a trimis cineva  cu ei? ??

 lys3rg0, on 02 ianuarie 2014 - 20:45, said:

Am facut o comanda, pe 9 dec a semnat cineva pentru ea de primire, astazi din senin magazinul mi-a dat email cu "return received". Se pare ca nu mai au cum sa trimita coletele in Romania si le expediaza inapoi la sursa. Ma bucur macar ca voi primi banii inapoi, dar prinsesem o mega oferta si nu vroiam sa o pierd, daca stiam ca nu merge treaba foloseam alt site gen transporturi-sua.ro chiar daca trebuia sa platesc vama.
ai procedat cap coada cum scrie la ei pe site? sa le trimiti tracking ID-ul etc?

#15
TheSSeuS

TheSSeuS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 27.11.2006
Sunt destul de dubiosi, mie mi-au cerut sa le trimit o copie dupa buletin, ceva nu pare in regula

#16
johnalex09

johnalex09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 17.09.2006

 TheSSeuS, on 06 ianuarie 2014 - 12:03, said:

Sunt destul de dubiosi, mie mi-au cerut sa le trimit o copie dupa buletin, ceva nu pare in regula

si preturile prea bune ca sa fie adevarate :)

#17
mmichael

mmichael

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.10.2006
eu am dat comanda pe 26.02.2014.ieri mi-a ajuns comanda.s-au miscat greoi cu updatatul statusului comenzii etc dar a ajuns,pe neasteptate chiar. :-) daca vrei ceva neaparat din state,sunt buni zic eu

#18
costiboshca

costiboshca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.05.2014
Am dat comanda pe 24 Aprilie, astazi 8 mai a fost livrata acasa comanda.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate