Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Despre concursuri de frecvențe și licențe radio.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2173 replies to this topic

#1909
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,006
  • Înscris: 23.08.2020
Visati baieti
eu deja am discutii despre un contract cu ei (sediu, studio, antena) chirie si voi macaniti..bla bla
Videle va avea un post de radio dupa parerea mea cel mai bun CHR din tara, cand zu sau kiss nici nu existau sau visau la radio

#1910
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,311
  • Înscris: 01.09.2012
Au câștigat frecventa  de nici 2 ore și deja ai discuții legate de sediu , echipamente etc , hai ca ești amuzant rau , ce fumezi  

Frecventa este inutila pentru ei

Edited by Alex_23, 30 June 2022 - 13:45.


#1911
ValiMiX

ValiMiX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,041
  • Înscris: 23.07.2009
Pro fm nu prea are publicitate locala la Alexandria, dar la videle?
Sa fim serioși

#1912
marsel90

marsel90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 20.12.2012
Au fost pagini intregi de delir cu 90.4 radio fidele !!!

Allleeeoooo...am ratat premiera modiala, un radio emis de pe tractor !!! Hohote de ras....

Edited by marsel90, 30 June 2022 - 14:44.


#1913
cocolosh

cocolosh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 15.09.2004

 florin2021, on 30 iunie 2022 - 12:11, said:

Bubuie suceava de impact !un sport nu încape!

Sport Total FM a mai avut frecvențe în trecut și și-au bătut joc de ele (inclusiv la Botoșani).

#1914
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,311
  • Înscris: 01.09.2012
O lista completa poate pune cineva , ca în timpul ședinței  se tot întrerupea sunetul și treceau atat de repede prin vot încât nici nu îți dădeai seama cine ce frecventa castiga

#1915
HFL

HFL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 27.12.2005
Lista completa este disponibila pe site. https://cna.ro/REZUL...I-DE,12039.html
Stie cineva cine sunt cei de la EBS si ce spate au? Observ ca li s-au acordat 3 frecvente.

Edited by HFL, 30 June 2022 - 15:20.


#1916
ibyr

ibyr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 27.05.2020

 Alex_23, on 30 iunie 2022 - 15:12, said:

O lista completa poate pune cineva , ca în timpul ședinței  se tot întrerupea sunetul și treceau atat de repede prin vot încât nici nu îți dădeai seama cine ce frecventa castiga

O mizerie de sedinta. Am urmarit si eu o parte, mi se pare ca totul la a fost un nivel submediocru, de amatori, habar nu aveau ce votau, pt ce oras, pe ce criterii, etc. parea ca toti votau la misto, dupa ureche.

#1917
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021
Aici aveti lista completa
La Nehoiu, Ploiesti 95.9 si Soveja nu s-au acordat frecventele nici dupa 3 tururi

Attached Files


Edited by extremo07, 30 June 2022 - 15:22.


#1918
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,311
  • Înscris: 01.09.2012
Acum stau și ma întreb oare Trinitas nu se auzea bine de la Balota de au cerut frecventa în Turmu Severin ?
Oare pe ce criterii aloci la Turnu Măgurele frecventa celor de la Vocea Speranței în loc sa o dai de exemplu Fresh Fm ului ca tot câștigaseră la Roșiori   asa se putea creea o constanta pe drum  

Numai bălării , o mizerie de concurs

#1919
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 15.04.2007
Guerilla vroia urbanul, orașele mari și s-au ales cu 2 frecvențe total neinteresante. CNAul plânge ca RFI nu a primit nicio frecvență. Dar de ce nu au votat atunci? Snagovul a fost luat de Realitatea ca un backup pentru când vor rămâne fără frecventa 90,2 București.
Ercis (nu am nimic cu ei) dar în Bacău mai exista și Radio Maria. Pro Fm-ul a luat o frecventa la mișto pt Videle
Jurnal FM, Sport Total FM nu au primit nimic. La Suceava Impact la greu.  Mai ceva ca SRRurile si Trinitas.
Ca tot vb de Trinitas. În Botoșani sunt 2 frecvențe alocate Trinitas 88,9 și 95,6 și parca CNAul zice ca nu e voie.

Edited by napster1, 30 June 2022 - 16:00.


#1920
ibyr

ibyr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 27.05.2020

 Alex_23, on 30 iunie 2022 - 15:38, said:

Acum stau și ma întreb oare Trinitas nu se auzea bine de la Balota de au cerut frecventa în Turmu Severin ?
Oare pe ce criterii aloci la Turnu Măgurele frecventa celor de la Vocea Speranței în loc sa o dai de exemplu Fresh Fm ului ca tot câștigaseră la Roșiori   asa se putea creea o constanta pe drum  

Numai bălării , o mizerie de concurs

Pe aceasi logica, ce cauta Eveniment fm  din zona Sibiu Arge la Murfatlar?! Puteau sa o dea catre Guerrilla zic. Sau Delta, dar nu stiu daca se si inscrisesera pt aceasta frecventa.. whatever, totul a fost o mizerie.

#1921
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 09.08.2009
La Botosani a castigat exact cine mi-am dorit, dar la Suceava s-a facut o mare mizerie, doua posturi de radio cu acelasi nume! Impact FM Regional, se auzeau deja de multa vreme pe 107.2, nu e semnalul de cea mai buna calitate in cladiri, dar in masina se aude ok. Preferam sa aud pe acea frecventa un post nou!

#1922
cocolosh

cocolosh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 15.09.2004

 florynsv, on 30 iunie 2022 - 16:12, said:

La Botosani a castigat exact cine mi-am dorit, dar la Suceava s-a facut o mare mizerie, doua posturi de radio cu acelasi nume! Impact FM Regional, se auzeau deja de multa vreme pe 107.2, nu e semnalul de cea mai buna calitate in cladiri, dar in masina se aude ok. Preferam sa aud pe acea frecventa un post nou!

La Suceava au făcut dreptate, acum să vedem ce se va auzi și cine va renunța (posibil să schimbe Impact FM Suceava în Glia sau whatever) :)

Edited by cocolosh, 30 June 2022 - 16:38.


#1923
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,000
  • Înscris: 30.12.2012

 napster1, on 30 iunie 2022 - 10:47, said:

Brasov - EBS Radio
Ce alegere au facut. Acum sunt doua posturi de la Cluj ce emit de pe Postavaru. Impuls pe 104.5 si va mai fi EBS pe 106.4

#1924
al3csx

al3csx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 15.08.2009
sedinta cna de azi - [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7hZnQtExKq0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1925
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,907
  • Înscris: 28.09.2017
Mă bucur pentru Play Radio că au luat o frecvență, mi-aș fii dorit să ia și 106.4 Posatavarul (BV) :P

#1926
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 15.04.2007

 cocolosh, on 30 iunie 2022 - 16:34, said:



La Suceava au făcut dreptate, acum să vedem ce se va auzi și cine va renunța (posibil să schimbe Impact FM Suceava în Glia sau whatever) :)
Dacă 100,4 ar deveni Glia ar schimba regulile în FMul suceavean. Suceava sta destul de bine la radiouri și în general la media locala.  
În orașele în care exista radiouri câte difuzează muzica populară se bat cu rețelele naționale la audiență. Muzica populară este aducătoare de audiență dar și de bani. Artiștii mai cotizează și chiar și primăriile ( Mulțumim domnului primar....)
Alta frecvența nu cred ca se va mai scoate în Suceava. Ar mai fi 95,9 ( cf. Convenției de la Geneva) insă e deranjata de 96 Rarău.

Edited by napster1, 30 June 2022 - 16:58.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate