Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Cupa României la TV.

- - - - -
  • Please log in to reply
939 replies to this topic

#919
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018
Sezonul ăsta tare îmi e că nici pe loc de Europa nu terminăm. E greu când nu ai fundași, e greu când echipa e făcută de un habarnist și e greu când nu ai suporteri.

- În poartă a avut cel mai slab portar din istoria Stelei, cel puțin din ce îmi aduc eu aminte. Zapata gafa și el, dar măcar mai apăra și el ceva, dar Vlad ăsta e penibil, gafează în fiecare meci de mai multe ori. La primul gol nici măcar un atacant nu ieșea așa de prost, la al doilea trebuia să fie mingea lui, ăla de la Dunărea a dat spre el, a mai fost o gafă când Jakolis a scos de pe linia porții și una când a respins Morais în corner, iar Vlad părea că se aruncă în bazin.
- Ca fundaș dreapta am avut un jucător de atac, un jucător care e obișnuit să-și folosească viteza să scoată oameni din joc, nu să se replieze și să se bată cu atacanții adverși în propriul careu. Dacă era singura improvizație, mergea într-un meci de Cupă, dar nu când toată linia de fund e improvizată.
- Ca fundași centrali am avut un mijlocaș defensiv și un fundaș stânga scund. Cine să-l țină pe Șeroni la cornere, dacă nu un fundaș central înalt? Cine să-l țină din poziție pe Mediop dacă nu un fundaș central care să-și folosească și forța la nevoie?
- Ca fundaș stânga am avut un mijlocaș dreapta, același ca în meciul cu ultima clasată. Din nou, și aici mergea o improvizație, dacă era singura. Poate nu Roman, că a jucat un singur meci pe poziția aia și ăla cu Voluntari...
- La mijloc am avut 2 mijlocași care nu contribuie deloc la construcție. Zlatinski la CSU de multe ori ținea mijlocul de unul singur, dar de când e la noi parcă e un fel de libero, stă fie între fundașii centrali, fie un pic mai în față și joacă simplu, cu pase stânga/dreapta/spate. Nedelcu la naționala U21 e muuult mai dezinvolt, l-am văzut chiar și zâmbind acolo, l-am văzut urcând și șutând la poartă, l-am văzut schimbând partea impecabil, dar la Steaua parcă nu face nici faza defensivă bine și nici nu urcă. Pintilii nu o avea el treabă cu atacul foarte mult, dar în defensivă cosește terenul, aleargă de pe o parte pe alta și mai dă un cot, mai sperie un adversar, dacă nu reușește mereu să recupereze sau să blocheze atacul, în timp ce Nedelcu zici că e speriat de bombe.
- Atacul nu s-a văzut deloc. Moruțan pare că deja a expirat, Stoica e prea tânăr ca să te aștepți la mai multe de la el (ba chiar a făcut un meci mai ok decât mă așteptam), Daniel Benzar a luat-o din nou cu femeile și asta se vede pe teren, e precum Coman. De Rusescu nu știu ce să zic, fie nu știu ăștia din spatele lui să-l joace, fie s-au învățat cu statura lui Gnohere, fie Rusescu a uitat singurele lucruri pe care le știa.

Eu aș fi jucat așa: Ducan - Jakolis, Cană, Filip/Morais, Botezatu - Ardelean, Toma - Stoica/Dumitru, Moruțan/Pacionel, Moldovan - Rusescu/Benzar. Măcar dădeam șansa ălora mici să joace, să se evidențieze, dacă tot au debutat la un moment dat la Steaua. De Emilian Pacionel vă amintiți ce bine a intrat în joc anul trecut în Cupă? Sau de Laurențiu Ardelean? Sau vă amintiți că Toma și Botezatu au fost debutați cu Alba Iulia? Dar de meciul bun făcut de Ducan în Supercupă la începutul sezonului vă amintiți? J&B nu-și amintește. Trebuiau să primească și acum minute, că nu mai așa cresc. Singurul dintre ăia mici care a primit niște șanse la Steaua e Stoica, că are numele unui fost mare stelist, în rest toți sunt ținuți doar pentru echipa a doua.

Eu în iarnă aș aduce un portar titular, pe Bălgrădean l-aș ține rezervă, iar pe Ducan l-aș ține pe aproape în locul lui Vlad (mai slab decât ăsta nu cred că are cum să fie). Pe dreapta aș aduce un fundaș de meserie care să-i facă concurență lui Romario Benzar, iar în centru neapărat 2 fundași centrali, dintre care unul bun, titular în locul lui Bălașa. La mijloc aș încerca să-mi scot măcar câteva sute de mii pe Nedelcu, iar pe Popescu l-aș pune pe liber și aș aduce un mijlocaș bun, care să poată juca titular și în lipsa lui Pintilii și alături de el. În atac l-aș da pe Tănase și pe gratis și aș aduce un atacant solid care să îi poată lua locul lui Gnohere oricând și le-aș da mai multe minute lui Jakolis și Roman, ca să pună un pic de presiune pe Coman și Man.

Deci aș renunța la 4 jucători și aș aduce 6 și vreo 3 ani nu aș mai avea treabă să mai fac mari transferuri. Da' treaba e că Steaua nu are nici scouteri, singurii scouteri fiind J&B și M&M.

#920
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Avalanșă de penibil ieri seară, cu Dinamo și FCSB în rolurile principale...

Iată așadar rezultatele complete ale meciurilor din faza optimilor:

Joi, 1 noiembrie
AFK Csikszereda – FC Dinamo București 3-3 (Majzik ’48, Magyari ’52, I. Berde ‘115 / Nistor ’54, ’59, Neicuțescu ‘106), 6-5 la loviturile de departajare
Dunărea Călărași – FC FCSB 2-1 (Șeroni ’48, Dobrosavlevici, ’80 / Cr. Dumitru’ 82)

Miercuri, 31 octombrie
U Cluj – Astra 3-4 (Abrudan ‘2, Taub ‘5, ‘8 / Llullaku ’13, ’75, Cordoş autogol 24’, Sepsi autogol ’99)
CS Mioveni – Sepsi OSK Sf. Gheorghe 0-5 (Prosser ‘4, Fl. Ştefan ’13, Simonovski ’25, Nouvier ’45, A. Rus ’64)
Gaz Metan – CFR Cluj 0-1 (Țucudean ’64)

Marți, 30 octombrie
AFC Hermannstadt – FC Voluntari 3-0 (Nkololo ’38, Petrescu ’51 – pen, Alves ’90+1)
Turris-Oltul Turnu Măgurele – U Craiova 1948 CS 1-4 (Fotescu ’33 / Dankor ’49, Bancu ’51, Burlacu ’79, Cicâldău ’88)
CSM Politehnica Iași – FC Viitorul 2-2 (Sanoh ’55, Frăsinescu ’75 / Hagi ’15 – pen, Mățan ’39), 3-5 la loviturile de departajare

https://www.frf.ro/d...cupei-romaniei/

Pentru faza sferturilor de finala s-au calificat 7 echipe din liga 1, si una din liga a 3-a.

Meciurile din faza sferturilor sunt programate in perioada 25 februarie - 3 martie 2019.

Cu ce ramanem dupa faza optimilor? Cu asta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Tx-3iGR-2zo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Vla0d_, 02 November 2018 - 14:20.


#921
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,047
  • Înscris: 22.09.2013
Ediția Cupei României  2018/2019 s-a încheiat  în această  seară,  cu victoria  Viitorului în fața Astrei, în finală,  2-1 după prelungiri.  Viitorul  a câștigat, astfel, Cupa  României,  ediția 2018/2019.

#922
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Ediția 2019-2020 a Cupei României a ajuns în turul al treilea, fază în care intră în competiție și o parte din echipele din liga secundă. Printre echipele ajunse în această fază trebuie amintite nume mari din fotbalul românesc, precum FC Rapid, CSA Steaua, UTA Arad, Progresul Spartac, FC U Craiova, CSM Reșița, Pandurii Târgu Jiu sau Farul Constanța. Iată programul meciurilor:


Marți, 27 august, ora 17:30

CS Unirea Ungheni 2018 – CSM Avântul Reghin
FC Unirea Dej – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca
AS Unirea Mirceşti – CS Aerostar Bacău
CSC Sânmartin – CS Luceafărul Oradea
CS Şoimii Lipova – AFC UTA Arad
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – ACS Poli Timişoara
ACS Vediţa Coloneşti M.S./CS Real Bradu – ACSO Filiaşi*
CSM Alexandria – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele

Miercuri, 28 august, ora 17:30
CS Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea
ACS Foresta Suceava/ASMS ACS Sănătatea Darabani – CSM Bucovina Rădăuţi*
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
CSM Focşani 2007 – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi
ACS KSE Târgu Secuiesc – ACS Olimpic Cetate Râşnov
AFC Metalul Buzău/AS Avântul Zărneşti – SCM Gloria Buzău*
CS Făurei – ACS Dacia Unirea Brăila
CSM Flacăra Moreni – AFC Progresul 1944 Spartac
CSA Steaua Bucureşti – CS Baloteşti
SC Popeşti-Leordeni – CS Afumaţi
CS Tunari – AFC Unirea 04 Slobozia
Fotbal Club Rapid – ASC Daco-Getica Bucureşti
U Craiova 1948 SA – ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu
ACS Flacăra Horezu – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu
CS Inter Petrila – CSM Reşiţa
AFC Voinţa Lupac – AFC Ripensia Timişoara
CS Crişul Chişineu-Criş – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei
CS Măgura Cisnădie – ACS Industria Galda

Joi, 29 august, ora 17:30
CS Victoria Cumpăna – Farul Constanţa 1920

Sursa: https://cuparomaniei...itia-2019-2020/

#923
buzibumi

buzibumi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 27.12.2011
Nu vreau sa fiu rau, dar daca Pandurii Tg. Jiu e nume mare, Ripensia Timisoara cum e?

#924
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
E și Ripensia, corect! :)

#925
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Rezultatele complete ale turului 3.

27.08.2019, 17:30
CS Unirea Ungheni 2018 – CSM Avântul Reghin 3-5 (1-2, 3-3)
FC Unirea Dej – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca 0-3 (0-2)
AS Unirea Mircești – CS Aerostar Bacău 3-5 (1-1, 1-1, 1-1)
CSC Sânmartin – CS Luceafărul Oradea 4-1 (1-1)
CS Șoimii Lipova – AFC UTA Arad 0-1 (0-1)
CS Făurei – ACS Dacia Unirea Brăila 3-1 (0-1)
CSC Ghiroda și Giarmata Vii – ACS Poli Timișoara 6-1 (4-0)
AFC Voința Lupac – AFC Ripensia Timișoara 0-4 (0-4)
ACS Vedița Colonești M.S. – ACSO Filiași 3-1 (1-0)

27.08.2019, 19:00
CSM Alexandria – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele 0-2 (0-1)

28.08.2019, 17:30
CS Măgura Cisnădie – ACS Industria Galda 4-6 (1-1, 1-1, 1-1)
CS Crișul Chișineu Criș – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 6-0 (3-0)
CS Inter Petrila – Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița 1-5 (1-1)
ACS Flacăra Horezu – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 2-0 (1-0)
Fotbal Club Rapid – ASC Daco-Getica București 2-1 (0-1)
CS Tunari – AFC Unirea 04 Slobozia 1-0 (0-0)
SC Popești-Leordeni – CS Afumați 5-4 (1-0, 1-1, 1-1)
CSA Steaua București – CS Balotești 4-0 (2-0)
CSM Flacăra Moreni – AFC Progresul 1944 Spartac 3-1 (2-0)
AFC Metalul Buzău – SCM Gloria Buzău 3-2 (0-0, 0-0, 0-0)
ACS KSE Târgu Secuiesc – ACS Olimpic Cetate Râșnov 0-2 (0-0)
CSM Focșani 2007 – ACS Suporter Club Oțelul Galați 3-1 (0-1, 1-1)
ACSM Ceahlăul Piatra Neamț – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-1 (0-0)
ACS Foresta Suceava – CSM Bucovina Rădăuți 3-0 (2-0)
CS Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea 0-2 (0-2)

28.08.2019 19:00
U Craiova 1948 SA – ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 8-7 (1-0, 2-2, 2-2)

29.08.2019 20:00
CS Victoria Cumpăna – FC Farul Constanța 1920 0-3 (0-2)

https://www.frf.ro/c...eaaj9qeT9cMTLiE

În perioada 10-12 septembrie va avea loc următoarea fază a competiției, în care vor intra și celelalte echipe din liga a doua.

#926
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Meciurile din turul 4:

Sânmartin – „U” Cluj
Sănătatea Cluj – Recea
Industria Galda – Avântul Reghin
Crişul Chişineu Criş – UTA
Ghiroda şi Giarmata Vii – Ripensia
CSM ReșițaASU Poli Timișoara
Vediţa Coloneşti – FC U Craiova
Flacăra Horezu – FC Argeș
Flacăra Moreni – CS Mioveni
Cetate Râşnov – Csikszereda
Sportul Snagov – Petrolul Ploiești
CS Tunari – Metaloglobus
CSA Steaua – Concordia Chiajna
Rapid – Dunărea Călărași
Popeşti-Leordeni – Turris Tr. Măgurele
Făurei – Farul Constanța
Metalul Buzău – CSM Focşani
Foresta Suceava – Aerostar Bacău

https://www.gsp.ro/f...asi-576394.html

#927
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Probabil Rapid și Steaua le vor transmite, mai ales că se joacă în București și nu trebuie să se deplaseze prea mult. În Regie și-n Colentina.

#928
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Mi-as dori sa se califice Steaua. Ar face posibile doua variante de meciuri extrem de interesante pentru turul celalalt: Dinamo - Steaua sau Steaua - FCSB. Personal, mi-ar placea mult si un Dinamo - Rapid...

#929
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017
Steaua se poate califica mai departe, depinde însă de jucătorii pe care ii are în lot... Dacă băieții sunt motivați sa facă treaba o sa treacă de Chiajna, deoarece vor avea sprijinul suporterilor... Plus ca nu știu cât ii intereseaza pe cei de la Chiajna cupa.

#930
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Dacă te uiți pe loturile celor 2 echipe, și nu știi în ce ligi activează echipele, vei crede că Steaua este in L2 și Chiajna in L4.
Apropo, poate că este off-topic,dar este bine știut, dar am observat că și Steaua, dar și U Craiova ( Mititelu), își transmit meciurile online pe canalul lor. Cei de la Craiova, oferă și reluări, în direct, au vreo 3-4 camere. Rezoluția este mai OK, decât în cealaltă parte. În schimb comentatorul lor lasă de dorit. În partea cealaltă, la Steaua, comentatorul este ok( după voce ar fi Avrămescu), nu au reluări, 1 singură cameră, iar rezoluția este sub cea de la Craiova, probabil la vreun 576 sau mai jos. În mod cert, dacă nu va fi la tv, pe canalul lor oficial se vor vedea meciurile.

#931
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Multe meciuri interesante in faza urmatoare a competitiei. Dupa multi ani, UTA si Dinamo sunt din nou fata in fata intr-un meci direct, la fel Rapidul si Poli Iasi. Alte doua meciuri care vor atrage o implicare activa din partea suporterilor sunt FC U Craiova 1948 - U Cluj si CSM Resita - CS U Craiova (care din pacate nu se va juca pe terenul resitenilor). De partea opusa, vom revedea si "clasicul" ilfovean dintre Chiajna si Voluntari. Programul si televizarile 16-imilor:

Marți, 24 septembrie
Flacăra Horezu – AFC Astra, ora 16:30
ACS Foresta Suceava – Gaz Metan Mediaș, ora 16:30
AFC UTA Arad – SC Dinamo 1948 SA, ora 16:30, în direct la Digi, Look, Telekom
Metalul Buzău – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, ora 16:30
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Academica Clinceni, ora 18:00
CS Concordia Chiajna – FC Voluntari, ora 19:15, în direct la Digi, Look, Telekom
U Craiova 1948 SA – Universitatea Cluj, ora 21:30, în direct la Digi, Look, Telekom

Miercuri, 25 septembrie
Chindia Târgoviște – AFC Hermannstadt, ora 16:00, în direct la Digi, Look, Telekom
CS Făurei – CS Mioveni, ora 16:30
Industria Galda – FC Petrolul Ploiești, ora 16:30
CSM Reșița – Universitatea Craiova, ora 18:45, în direct la Digi, Look, Telekom
AFC Botoșani – CFR 1907 Cluj, ora 21:30, în direct la Digi, Look, Telekom

Joi, 26 septembrie
Ripensia Timișoara – Sepsi OSK Sf. Gheorghe, ora 16:30
Sănătatea Cluj – FC Viitorul Constanța, ora 16:30, în direct la Digi, Look, Telekom
Fotbal Club Rapid – ACSM Politehnica Iași, ora 18:45, în direct la Digi, Look, Telekom
Metaloglobus București – FCSB, ora 21:30, în direct la Digi, Look, Telekom


https://cuparomaniei...cupei-romaniei/

Edited by Vla0d_, 20 September 2019 - 10:02.


#932
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,047
  • Înscris: 22.09.2013
Optimile Cupei
"#CupaRomâniei #optimi #uclujfcsb

FC Universitatea Cluj - FCSB în optimile Cupei!

FCSB și-a aflat luni adversarii din optimile de finală ale Cupei României, în urma tragerii la sorți efectuate la Casa Fotbalului.

Astfel, sorții le-au adus în față roș-albaștrilor FC Universitatea Cluj, echipă pe care o vor întâlni la finalul lunii viitoare, cel mai probabil pe 31 octombrie, pe Cluj Arena.

Celelalte partide din această fază a competiției sunt:

Sănătatea Cluj - Petrolul Ploiești
Foresta Suceava - FC Dinamo
Sepsi OSK - AFC Astra Giurgiu
Academica Clinceni - FC Botoșani
AFC Metalul Buzău - FC Politehnica Iași
FC Voluntari - Universitatea Craiova
CS Mioveni - AFC Hermannstadt"

Sursa : Facebook FCSB

Meciurile se joacă între 29-31 octombrie

Edited by Marin2514, 30 September 2019 - 13:42.


#933
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Petrolul si Mioveni-ul au șanse mari să treacă. Clujul nu cred că vor mai face încă o surpriză deși au destui jucători, care au jucat în liga 1. Sau, poate, vor reactiva câțiva "elefanți", pentru încă o fisă!:)
Foresta nu are șanse, deși au eliminat o echipă, teoretic mai bună, în acest moment decât Dinamo.
Metalul Buzău nu este o echipă de speriat, deși a învins 2 echipe mult mai bune, situate în eșalonul superior. Au profitat de avantajul gazonului. Din ce spuneau învinșii. Antrenorul era destul de mulțumit că au ajuns până aici, mai ales că au încasat, pentru ultima victorie 6.000 de euro și la următorul joc vor încasa minim încă 6.000 de euro, indiferent de scor. Pentru ei acești bani sunt o gură de oxigen, pentru că-si pot plătii baremul de arbitraj și o parte din costurile de deplasare (motorină). Din păcate, o parte echipele din liga 3, o duc foarte rău, mai ales dacă-n oraș, este și o altă echipă, clasată într-un eșalon superior. Primăriile ajută, doar una dintre echipe. Sponsorii sunt aproape inexistenți la acest nivel.
Voluntari este în reviriment și ar putea face o surpriză, deși mă îndoiesc.

#934
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Cand se trag la sorti sferturile?

#935
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Pe site-ul FRF, nimic! Halal site, care presupun că a costat și îi costă "gras"!:))

#936
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Cand debuteaza editia 2020-2021?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate