Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cupa României la TV.

- - - - -
  • Please log in to reply
939 replies to this topic

#829
galatiuser

galatiuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,221
  • Înscris: 08.12.2017
Gata, Craiova e în semifinale după 1-0 !

#830
misanul

misanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 17.09.2010
Cu cine joaca Dinamo in semifinale ?
Posted Image

#831
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Am văzut prima repriză și ultimele 5 minute din meci și pot să zic că Dinamo nu a arătat absolut nimic în prima parte. Fără posesie, fără contra-atacuri, fără idei, doar apărare organizată. Ceva se întâmplă acolo și nu e de vină antrenorul. Jucătorii ori nu vor, ori nu pot (ori sunt beți).

Noi ne-am luat-o cu 3-0 de la o echipă de Liga 2, dar măcar avem o mică șansă la titlu și am avut din nou calificare în primăvara europeană, dar pentru Dinamo s-a încheiat campionatul cu 14 meciuri mai devreme. Sezonul regulat l-a terminat pe locul 8, iar în cupă a ajuns în ultimele 8.

#832
electragrup

electragrup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 20.11.2017
Ce pretentii sa ai de la DInamo cand ei vand cate o echipa pe sezon? Jumate in iarna , jumate in vara. Management zero! Era firesc sa ajunga aici, iar azi s-a vazut ca Dinamo a aratat ca o echipa de play out cu clona csu! Insa sa fim corecti, clona csu a meritat victoria, putea fi lejer 3-0 ptr ei si au prima sansa la trofeu! Nu au Sibiul sanse (vor fi carne de tun ptr adversarii lor), deja au ajuns prea departe :))) Sa fim seriosi, de la anul daca vor promova vor fi un alt Juventus sau Sepsi, ciuca batailor in liga 1, ptr ca la un meci cu miza, le dau toate cu terenul de cap! E diferenta uriasa intre liga 1 si 2, intre un meci cu miza si unul in care adversarul nu vrea sa joace!

#833
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
La Sibiu vor fi bani și vor aduce jucători. La început vor fi un fel de Voluntari. Se spune că au peste 10-15 investitori!
Tot răul spre bine pentru Dinamo! Puteau trimite meciul in prelungiri. Oltenii nu au mai jucat nimic din minutul 65! La anul Dinamo poate ajunge lejer in semifinale, pentru că vor juca meciurile din Cupă acasă, datorita locului din clasament, asta dacă nu dau de alții mai praf ca ei in Cupă!
PS: Mai au o șansă anul acesta să câștige un trofeu: al Cupei Ligii! ;) :)

#834
electragrup

electragrup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 20.11.2017
Cupa Ligii a fost desfiintata :))) Daca la Sibiu vor investi in jucatori, atunci se schimba treaba, altfel ultimele locuri  sunt ale lor .

#835
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Colegul glumea față de Dinamo și Cupa Ligii! Câștigă și ei un trofeu și se desființează... Posted Image

Edited by megafanro, 07 March 2018 - 14:01.


#836
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Rămâne un mister: Dacă oltenii au făcut toate eforturile ca să-i scoată pe dinamoviști pentru a câștiga ei cupa pentru a avea un palmares mai bogat sau de frică ca să nu se desființeze această competiție, în cazul în care ar fi câștigat Dinamo cupa! :)

Edited by matyred, 08 March 2018 - 17:29.


#837
Furiosa

Furiosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.02.2017
Cs U Craiova vs AFC Hermannstadt in finala Cupei Romaniei!

Foarte tare pentru AFC,o echipa de liga a doua ajunge in finala. Nu stiu exact cand s-a mai intamplat asta dar stiti cumva este posibil sa joace in Europa League? Fie ca pierde finala..din cate stiu Craiova este asigurata de participarea in cupele europene datorita locului din clasament sau cel putin daca ramane pe locul 3 pana la final.

#838
galatiuser

galatiuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,221
  • Înscris: 08.12.2017
Pierzătoarea finalei cupei interne nu mai joacă în EL din 2015-16, dacă termină în afara primelor 3-7 locuri din prima ligă.

Edited by galatiuser, 10 May 2018 - 20:51.


#839
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Din cate stiu, Sibiul nu are depus dosarul pentru Europa... Dar sper sa castige finala cu oltenii, chiar ar merita, pentru maniera entuziasmanta prin care au trecut de Medias cu dubla victorie, si pentru tot parcursul din acest sezon.

#840
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
UEFA poate accepta, în cazuri excepționale, o echipă chiar dacă nu a depus dosarul!
Nu mă așteptam că sibienii să ajungă aici. Din ce am văzut ( mai uitat mai mult la handbal), au meritat să ajungă aici.

#841
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018
Sunt 36 de ani, de cand o echipa dintr-o liga inferioara a mai ajuns in finala cupei.

#842
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
Sibiul nu a cerut licență deoarece, printr-o participare în Europa League, nu ar avea suficiente fonduri să se deplaseze prin cine știe ce țări, potrivit tragerii la sorți. Sibiul poate întâlni o echipă gen KR Reykjavik sau Brann Bergen, și asta i-ar costa o groază de bani pentru deplasare, cazare și barem de arbitraj .

La fel, au probleme și cu stadionul, un stadion din anii 1970, care prezintă probleme de structură, necesită renovare .

#843
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Stai să o câștige, și găsesc ei bani! :)

#844
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

View Postmatyred, on 11 mai 2018 - 20:47, said:

Stai să o câștige, și găsesc ei bani! Posted Image
Au de unde, dar mă gândesc totuși că pentru primărie nu e prioritate de bază să bage bani în fotbal. Acolo există spectacole culturale, trebuie consolidate clădiri istorice, nu cred că ar fi dispuși să dea fotbalului un milion de euro către bugetul echipei .

#845
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
[ https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/32476679_1699667346814513_2891455971752673280_n.jpg?_nc_cat=0&oh=da2dfb190bcf2ee85fae2228d3725e7c&oe=5B4EB369 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

In deschiderea finalei va avea loc finala Cupei Romaniei U19, intre Dinamo si FCSB, intr-un meci care probabil va genera mai mult interes decat finala seniorilor... :)

#846
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

View Postc4n1b4lul, on 12 mai 2018 - 09:17, said:


Au de unde, dar mă gândesc totuși că pentru primărie nu e prioritate de bază să bage bani Ă®n fotbal. Acolo există spectacole culturale, trebuie consolidate clădiri istorice, nu cred că ar fi dispuși să dea fotbalului un milion de euro către bugetul echipei .
Auzisem că vor face stadion nou! Dacă nu aduc nocturnă până la vară, probabil nu vor juca multe meciuri pe vechiul stadion care oricum nu este pregătit pentru liga 1. Orele sunt stabilite de televiziuni și-n general aleg orele serii! Vor juca la Mediaș, dar vor avea puțini suporteri începând cu etapa a 4-a. Nu mulți vor dorii să dea bani pe combustibil, timp pierdut, etc...mai bine de banii ăia "bagă" ceva beri acasă sau la bar!

Edited by matyred, 22 May 2018 - 13:29.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate