Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cupa României la TV.

- - - - -
  • Please log in to reply
939 replies to this topic

#37
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010
Sunt, sunt! :) Năvodari n-a jucat nimic (primul şi singurul şut pe poartă l-au avut în min. 85). Chindia a ratat de două ori singură cu portarul şi o dată singură cu poarta goală, la 0-0. Putea să fie mult mai rău pentru Săgeata.

Sincer, m-am dus la meci pentru N'Doye, dar am aflat după aceea că nu a făcut deplasarea. :down:

Sunt iar trageri la sorţi în faza următoare?

#38
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Da.


#39
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Da, la fel ca pana acum, cu capi de serie.. Aiurea.

#40
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Cu 2 echipe din TM in optimi, sper ca macar una sa pice cu Steaua. :D

#41
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Mi-as dori ca Ripensia sa fie cei ce se vor lauda ca i-au intalnit pe Steaua!

Dar asta ar insemna un nou adversar "neica-nimeni" pentru Steaua, si iar ar programa MM meciul pe la Afumati, pe la Mogosoaia sau mai stiu eu pe unde.
Cred ca cei de la Barsana ar fi visat toata viata meciul cu Steaua, daca acesta ar fi avut loc in Ghencea. Nu mai conta ca Steaua si-a folosit sau nu vedetele...  Dar asa... se vor lauda ca au evoluat pe "arena" din Berceni.

#42
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Nu cred ca are ce sa comenteze MM avand in vedere ca Ripensia joaca pe Dan Paltinisanu.

#43
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Mai nou, cica echipa extrasa prima din urna e gazda. Nu mai e ca pe vremuri, cand aia "mai mici" aveau si ei o sansa jucand pe teren propriu.
Exemplu, in acest caz, e meciul lui Dinamo cu Sanatatea Cluj. Daca Sanatatea Cluj ar fi fost prima extrasa ar fi jucat (iar) pe Cluj Arena.
La fel e si cu meciul de poimaine al Stelei. Steaua e gazda deoarece a fost prima echipa extrasa din urna, nu pentru ca cei din Barsana nu aveau teren cu nocturna.

Asa ca... sa speram ca Ripesia va fi prima extrasa din urna!

Edited by Venboteam, 24 September 2013 - 23:11.


#44
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Aha, eu credeam ca inca se merge pe sistemul cu echipa mai slab cotata.

#45
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Nu-i cazul, mai nou se merge cu echipa mai bine cotata. De obicei aia are nocturna. Dar ce mai conteaza ca nu vine lumea la stadion ?!

#46
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Pai uite doua exemple:
Dinamo - Sanatatea Cluj  asistenta aproximativ 1000 de spectatori. Probabil, daca s-ar fi jucat la Cluj, asistenta ar fi fost mult mai mare.
Steaua - Avantul Barsana asistenta maxima 2-3000 de spectatori (asta inseamna sa se umple stadionul). Daca s-ar fi jucat la Baia Mare cred ca cererea de bilete ar fi fost mai mare decat capacitatea stadionului, de 15000, datorita pe de o parte ca venea campioana, pe de alta parte ca celor din Maramures le e dor de meciuri de fotbal "adevarate".

#47
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Daca cu Dinamo aproape s-a umplut stadionul, cu Steaua sigur se vor vinde toate biletele ...

#48
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007
Am văzut doar ultimele 30 de minute din Ripensia - U Cluj iar la final m-am bucurat foarte tare. Felicitări Ripensia! Felicitări Chindia!
Sper ca niciuna din cele doua sa nu pice cu Petrolul în turul următor.

#49
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
CFR eliminata.Bravo FC Brasov.


#50
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012

View PostVenboteam, on 24 septembrie 2013 - 23:45, said:

Pai uite doua exemple:
Dinamo - Sanatatea Cluj  asistenta aproximativ 1000 de spectatori. Probabil, daca s-ar fi jucat la Cluj, asistenta ar fi fost mult mai mare.
Steaua - Avantul Barsana asistenta maxima 2-3000 de spectatori (asta inseamna sa se umple stadionul). Daca s-ar fi jucat la Baia Mare cred ca cererea de bilete ar fi fost mai mare decat capacitatea stadionului, de 15000, datorita pe de o parte ca venea campioana, pe de alta parte ca celor din Maramures le e dor de meciuri de fotbal "adevarate".
A mai fost intr-un an cand Zlatna a jucat cu Dinamo , ei au fost extrasi primii si tot la dinamo s-a jucat ca trebuia sa se joace in noturna ca asa vor televiziunile . In ceea ce priveste meciul de azi  pro-ul nu cred ca accepta ca meciul Barsana -Steaua sa se joace la Baia Mare la ora 16 sau 18

Edited by alexandrubold, 26 September 2013 - 12:50.


#51
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007

View Postnecolae, on 26 septembrie 2013 - 09:57, said:

CFR eliminata.Bravo FC Brasov.


Felicitări si Craiovei - echipa chiar a aratat bine si probabil ca va promova la anul fără probleme. Bineînțeles, felicitări si Petrolului, deși jucătorii au cam dormit pe ei in meciul de aseară. Sper sa nu-i adoarmă FRF-ul si cu 7 puncte...

#52
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View Postalexandrubold, on 26 septembrie 2013 - 12:49, said:

A mai fost intr-un an cand Zlatna a jucat cu Dinamo , ei au fost extrasi primii si tot la dinamo s-a jucat ca trebuia sa se joace in noturna ca asa vor televiziunile . In ceea ce priveste meciul de azi  pro-ul nu cred ca accepta ca meciul Barsana -Steaua sa se joace la Baia Mare la ora 16 sau 18
Pe atunci era regula ca echipa mai slab cotata e gazda. Si era mai corect asa. Avea si ea o sansa in plus si se bucurau si "amaratii" ca vad si ei o echipa "tare".
Acum, regula spune ca prima extrasa e echipa gazda. Dar, probabil daca iesea Barsana prima, aveau ei grija sa schimbe regula, sa nu cumva sa oboseasca Steluta pe "drumuri de munte"... Posted Image

Ar trebui ca in caietul de sarcini de la licitatii sa se specifice clar: gazda e echipa mai slaba, ea joaca unde poate (pe un teren omologat, eventual cu nocturna). Tu, postul de televiziune, nu ai decat, daca nu iti convine ora nu le transmiti. Bagi tanar si nelinistit ep 18956.

Nici nu iti poti imagina ce sarbatoare era in Maramures daca azi Barsana avea meci cu Steaua. Acasa!!!

Edited by Venboteam, 26 September 2013 - 15:17.


#53
mariustrs1

mariustrs1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.05.2010
Niste pronosticuri la Steaua-Avantu Barsana? :lol:
Eu zic un 6-0...Posted Image Posted Image

#54
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Ati vazut aseara in Capital One s-a jucat Manchester United - Liverpool inca din 16-imi . La noi mai mai ca baga cap de serie si in semifinale.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate