Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

metode de învățat limba engleză( site-uri, programe...)

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Knot98

Knot98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 12.09.2013
Cunoașteți vreun site gen DUOLINGO.COM de pe care aș putea ÎNVĂȚA limba engleză?

sau vreun program gen ,,Rosseta stone'' care se poate Descărca de pe internet  fără să plătesc ceva!

Spuneți-mi vă rog orice OPȚIUNE POSIBILĂ pentru a învăța limba engleză cât mai UȘOR.

Multumesc anticipat!

#2
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Da googălit "learn english" si luat la rand site-urile pana epuizezi toate lectiile de pe fiecare nu merge? Asta e secretul invatarii, dorinta intrinseca si perseverenta.

#3
shelder

shelder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 28.10.2012
din filme. eu asa am invatat.

#4
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Pai cati ani ai? Nu ai invatat-o la scoala?

#5
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
te cuplezi cu o englezoaica si te invata ea cu limba ;)

#6
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
aici primesti chestionare in eng si esti si platit http://paidviewpoint.com/?r=tdvld2

#7
Andrey77

Andrey77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 22.12.2009
Mai intai, pune-ti pe hartie cateva familii importante de cuvinte din viata de zi cu zi (mancare, corpul uman, animale, sporturi, saluturi, obiecte uzuale), scrie multe cuvinte (substantive + verbe + adjective) in romana pentru fiecare familie, unele sub altele. De preferat ar fi sa folosesti cate o coala pentru fiecare domeniu. Apoi, cauta pe net cuvant cu cuvant si scrie-le. E important sa le si scrii. Invata cum sa le pronunti. Invata mai multe reguli de pronuntie.
Dupa ce crezi ca stai destul de bine cu vocabularul de incepator, invata pronumele personale dar si pe cele genitivale. (Eu, Tu....+ Al meu, Al tau...)

Apoi invata timpurile verbelor si cum le poti lega de substantive si pronume astfel incat sa iasa o propozitie foarte simpla. Invata prezentul, viitorul si cand ajungi la trecut, ia-o pe rand. Perfectul simplu, perfectul "continuu" (past continous), past perfect continous si asa mai departe. Nu trebuie sa stii fiecare exceptie si regula minora. Deocamdata prinde ideea. Dupa aia, vei vedea ca totul va veni de la sine.

#8
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,059
  • Înscris: 20.12.2007

 Knot98, on 13 septembrie 2013 - 18:04, said:

Cunoaşteţi vreun site gen DUOLINGO.COM de pe care aş putea ÎNVĂŢA limba engleză?

sau vreun program gen ,,Rosseta stone'' care se poate Descărca de pe internet  fără să plătesc ceva!

Spuneţi-mi vă rog orice OPŢIUNE POSIBILĂ pentru a învăţa limba engleză cât mai UŞOR.

Multumesc anticipat!
Rosseta stone se poate descarca moca de pe torrente
Plus cartile de scoala de nivelul 1 si 2 ca sa pricepi niste gramatica.

Edited by Kokoshmare, 13 September 2013 - 19:36.


#9
savagedanyro

savagedanyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 12.04.2007
Cauta pe torent Pimsleur. e cea mai sigura si usoara metoda. e sub forma de mp3-uri : lectii audio !

#10
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
incearca aici:http://www.sharedtalk.com/

#11
iliehar

iliehar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 31.03.2007
Poti folosi Softul Teachermaster este un soft gratuit iti scri acolo cuvinte sau fraze in ce limba vrei si el te ia apoi la intrebari in ambele sensuri si eventual cu variante , pana ajungi sa inveti , poti inregistra si pronuntia si ti-o repeta mereu pentru a te obisnui , la un moment poti sa faci un refresch la cuvintele invatate mai demult , caci este bine sa-ti reamintesti cuvintele invatate ca ele sa-ti ramana pe termen lung , si faptul ca te intreaba in ambele sensuri te ajuta sa inveti si sa vorbesti si sa intelegi .
Poti sa folosesti pentru orice limba. Succes

#12
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,866
  • Înscris: 27.06.2006
dictionare.com + cd-urile "teach yourself english" sau  "teach yourself romanian".

Sunt editate/concepute/distrbuite de un roman care a invatat limba engleza dupa ce a emigrat in Canada.

Edited by gabicen, 12 November 2013 - 22:41.


#13
mady2014

mady2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.02.2014

 iliehar, on 06 octombrie 2013 - 08:36, said:

Poti folosi Softul Teachermaster este un soft gratuit iti scri acolo cuvinte sau fraze in ce limba vrei si el te ia apoi la intrebari in ambele sensuri si eventual cu variante , pana ajungi sa inveti , poti inregistra si pronuntia si ti-o repeta mereu pentru a te obisnui , la un moment poti sa faci un refresch la cuvintele invatate mai demult , caci este bine sa-ti reamintesti cuvintele invatate ca ele sa-ti ramana pe termen lung , si faptul ca te intreaba in ambele sensuri te ajuta sa inveti si sa vorbesti si sa intelegi .
Poti sa folosesti pentru orice limba. Succes

Salut
Spune-mi te rog de unde pot sa descarc softu , si daca m-ai stii softuri asemanatoare posteaza te rog ....Ms

#14
bogd1n

bogd1n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 29.12.2007

 myshyk, on 14 septembrie 2013 - 08:05, said:

incearca aici:http://www.sharedtalk.com/

CEA MAI BUNA METODA DE INVATAT ENGLEZA E PRACTICA, EVER

#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Knot98, on 13 septembrie 2013 - 18:04, said:

Cunoaşteţi vreun site gen DUOLINGO.COM de pe care aş putea ÎNVĂŢA limba engleză?

sau vreun program gen ,,Rosseta stone'' care se poate Descărca de pe internet  fără să plătesc ceva!

Spuneţi-mi vă rog orice OPŢIUNE POSIBILĂ pentru a învăţa limba engleză cât mai UŞOR.

Multumesc anticipat!
http://cursuri-de-li...ba-engleza.html

#16
vladimirbr

vladimirbr

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.04.2016
Vă recomandăm https://www.penpaland.com
site-ul de schimb lingvistic bazat
Android:http://app.appsgeyser.com/Penpaland

Attached Files



#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
invata 3000 de cuvinte in limba engleza the mast popular words    si  200 de english verbs si va fi ok ,o limba nu se invata se cunoaste ,se traieste   , de aceste softuri te vei plictisi rapid   credema ca stiu ,asa ca uite fa asa
6 cuvinte pe zi =google translate
3 verbe pe zi conjugarea lor  
si in 6 luni vei vedea ca va fi usor nu ai tu nevoie de mii de cuvinte    in limbajul zilnic

#18
Iulian210

Iulian210

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.07.2016
Salut! Am 15 ani și nu am învățat în clasele 1-8 engleză,adica am avut profesori,dar nu veneau la ora!! Am șanse să învăț repede limba engleza să știu  câte ceva la liceu? Ce metode sunt?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate