Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Radio amator

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
lacusta75

lacusta75

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 14.07.2013
daca asta ai inteles din postarea mea,ca ma laud,gresesti..cu atitudinea asta nu-ti va raspunde nimeni asa cum doresti.
au incercau unii colegi sa-ti spuna ce sa faci,oare dc au renuntat?

#20
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Postlacusta75, on 13 septembrie 2013 - 21:43, said:

cartile,revistele si profesorii erau sursele si nu erau mereu disponibile.
acum,clik,zbang, informatia gramada...dar tot e greu.Posted Image

Unde-s vremurile alea?

#21
skillz222

skillz222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.01.2013

View Postlacusta75, on 14 septembrie 2013 - 09:47, said:

daca asta ai inteles din postarea mea,ca ma laud,gresesti..cu atitudinea asta nu-ti va raspunde nimeni asa cum doresti.
au incercau unii colegi sa-ti spuna ce sa faci,oare dc au renuntat?
de unde stii ca au renuntat? Si oricum...cine vrea sa raspunda bine cine nu iara bine...

#22
lacusta75

lacusta75

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 14.07.2013

View Postskillz222, on 14 septembrie 2013 - 10:36, said:

de unde stii ca au renuntat? Si oricum...cine vrea sa raspunda bine cine nu iara bine...
cu aroganta nu ai sa rezolvi nimic,niciodata.

#23
skillz222

skillz222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.01.2013

View Postlacusta75, on 14 septembrie 2013 - 10:38, said:


cu aroganta nu ai sa rezolvi nimic,niciodata.
nu sunt arogant dar nimeni nu s-a nascut invatat iar in ziua de azi niciun copil nu stie nici macar jumate cat stiu eu despre radio...si nici eu nu stiu prea multe

#24
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003

View Postskillz222, on 14 septembrie 2013 - 10:58, said:

in ziua de azi niciun copil nu stie nici macar jumate cat stiu eu despre radio...si nici eu nu stiu prea multe
Presupui sau vorbesti din cercul tau de prieteni. Dar lumea e mai mare de atit.

In rest trebuie sa stii ceva fizica/electronica, carti sunt peste tot cu detalii, doar sa le cauti si pune in practica.

Edited by neagu_laurentiu, 15 September 2013 - 11:54.


#25
skillz222

skillz222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.01.2013
Ma refer la romania in general,cred ca stii ce comportament au unii in ziua de azi.

#26
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003
Unii. Dar nu ei sunt subiectul nostru si nici exemplu pentru altii.

Acel aparat al tau are doar gama de frecvente destinate radiodifuziunii: http://www.ebay.in/i...A-/251240318955
Ce mai sunt pe alte frecvente poti consulta tabelul urmator: http://www.ancom.org...f-2010_2011.pdf
Leaga o sarma de 2-3-4 m de antena telescopica (pana cand acumulezi alte cunostinte tehnice alta solutie nu ai) si ar trebui sa receptionezi ceva mai multe in unde scurte.

Edited by neagu_laurentiu, 15 September 2013 - 20:44.


#27
skillz222

skillz222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.01.2013
Bineinteles. Inca mai astept sfaturi cine doreste.

#28
bobo28s

bobo28s

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.09.2016
Va salut. Am dat peste o problema care ma chinuie. Am scanat mai bine de 10 zile, 24/24  langa panouril ale romgaz si petrom. Si in vhf si in uhf. Nu cred eu ca ar avea ei frecventele criptate!  Nu am prins nimic. Are cineva vreo idee? Stie cineva frecventele (ma refer la cei care au scanere) se prind in Medias, Ploiesti si Targu Mures. Vreau doar din curiozitate, cand mai ajung pe acolo sa ii ascult putin!  Daca aveti vreo idee, daca trebuie sa fac eu o setare la statie dati-mi ajutor pe facebook : Bobo Leotesci sau la tel 0720050982.    PS. Cel putin 4 posturi erau la mai putin de 1 km de casa!  Ei ai motorola dp2400

Va salut. Am dat peste o problema care ma chinuie. Am scanat mai bine de 10 zile, 24/24  langa panouril ale romgaz si petrom. Si in vhf si in uhf. Nu cred eu ca ar avea ei frecventele criptate!  Nu am prins nimic. Are cineva vreo idee? Stie cineva frecventele (ma refer la cei care au scanere) se prind in Medias, Ploiesti si Targu Mures. Vreau doar din curiozitate, cand mai ajung pe acolo sa ii ascult putin!  Daca aveti vreo idee, daca trebuie sa fac eu o setare la statie dati-mi ajutor pe facebook : Bobo Leotesci sau la tel 0720050982.    PS. Cel putin 4 posturi erau la mai putin de 1 km de casa!

#29
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Nu ti s-a explicat deja?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate