Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

intrebare imbinare lemn

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
panaceu888

panaceu888

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 31.10.2010
Va salut!

Vreau sa-mi fac o tablie pentru un par de dormitor. In proiect se specifica faptul ca e facuta prin imbinarea mai multor sipci de lemn. Unele se imbina cu surburi si adeziv iar altele au nevoie de o scula speciala pentru care nu am gasit o denumire in limba romana - pocket hole jig  -  pentru a face imbinarea . E absolut necesara scula aia? Exista ceva mai ieftin . Eventual un pistol pentru dat gaura de cep sau un aparat de imbinare mai ieftin?

Multam!

[ http://cn1.kaboodle.com/hi/img/2/0/0/bc/0/AAAAAtPnCGcAAAAAALwLlg.jpg?v=1199494682000 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.macwood.com.au/images/Pocket%20hole%20joints.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.darel.ro/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/c/e/cepuri-din-lemn/Cep-de-lemn-8x35-mm-CEP8X35.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by panaceu888, 13 September 2013 - 11:05.


#2
lacusta75

lacusta75

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 14.07.2013
se vede ca nu te pricepi si nu ai prea multa experienta in DIY(capitolul lemn)....mergi la un atelier de tamplarie. ai nevoie de mult mai multe scule dct iti imaginezi,in plus de asta risti sa nu fii multumit de rezultat si asta costa material.

Edited by lacusta75, 13 September 2013 - 11:13.


#3
Ulen80

Ulen80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 24.10.2011
Daca o strica, o face cu mana lui. Si eu sunt incepator (faza I) si, sincer, chiar m-as astepta la un raspuns mai optimist.

Uite scula care o cauti AICI.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate