Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Modalitati de a face bani

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#55
chinaman

chinaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 23.06.2008

View PostCosminCSM, on 13 octombrie 2013 - 17:34, said:

o idee ar mai fi, m-am gandit eu, paparazzi:) am auzit ca se da bine pentru cateva poze reusite:) fug cu metereta toata ziua prin oras dupa vedete si cand e cazul pac am facut poza:)

Vezi sa nu fie pac defapt o palma peste urechi de la vedete sa te lase cu auzul pe mono vreo doua saptamani. Sau sa te ia badigarzi la bataie sa te impacheteze total.

#56
-Amza-

-Amza-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 26.08.2013

View Postdriftking91, on 09 septembrie 2013 - 21:06, said:

Dar dacă îți iei o slujbă adevărată, nu mărunțișuri, ce are ?
Oricum pentru inceput o sa castige putin, orice s-ar angaja, in gandul meu parca ar merge sa faca ceva comert cu piese SH: Macar se obisnuite cu treaba asta, nu vad ceva rau in a invata sa "vanda"

View PostGonthar, on 09 septembrie 2013 - 21:22, said:

Daca ai doua maini dibace poti sa confectionezi si sa vinzi diferite obiecte de artizanat, linguri de lemn, fluiere, statuete, pipe, masti populare, ulcele, blide, cosuri de papura, maturi, etc...
La inceput m-am gandit ca ii zici sa fure, am vazut ca etnia o duce bine cu vandut telefoane uitate prin buzunare, sau gasite.

View PostBursul, on 09 septembrie 2013 - 22:09, said:

Iti dau eu o lista:
1. Furi flori din cimitire si parcuri si le vinzi mai scump.
2. Iti iei o salopeta si bati din usa in usa si zici ca trebuie sa citesti apometrele. Gasesti o babuta neatenta.
3. Cumperi masini din Germania si le vinzi in Romania.
4. Te apuci de biliard. Se invata usor si poti castiga multe turnee.
5. Cumperi masini de cusut Singer. Aici va trebui sa imparti profitul cu un partener.
6. Trafic cu tigari.
7. Vinzi clone Iphone. Nu uita sa tii de pret.
8. Metoda cartoful pe okazii, simpla si la indemana oricui.

Daca te intereseaza vreo metoda, iti trimit un CD cu toata documentatia necesara pentru numai 50 Ron.
1 - Trist dar adevarat, adevarat de trist.
2 - Iara trist si adevarat.
3 - Stiu o suma care fac treaba asta: Gainarie si piata este deja incarcata.
4 - No.
5 - No.
6 - Amenda prea mare: Primesti 5000 mii de ron amenda pentru asa ceva.
7 - Scumpe si clonele de Iphone, trebuie investitie mare.
8 - Cartoful in loc de cutia de Iphone tot timpul m-a amuzat.

Dau o idee si imi pare una de succes: Sa scrie careva o carte cu toate tepele astea: Cartoful in cutie de Iphone cred ca este a mai geniala afacere de dupa comunism.
Logic ca imi pare simpatica si faza cu telefoanele Fake si am dat de tot felul de persoane naive care au cumparat telefoane cu gandul: Doar repar asta la el si fac o afacere cu vanzarea lui: Am o suma care au ramas cu telefoane china pentru care nu se gaseste soft/piese si de care nu se atinge nimenea la service.

View PostBusiness_style, on 09 septembrie 2013 - 22:46, said:

As mai adauga donator de sange, sperma.
Astazi am luat la ocazie un student care mergea la spital sa doneze sange. A zis ca ii da bonuri de masa de 70 ron si a zis ca merge frecvent in diferite spitaluri sa doneze sange, fiind o afacere pentru el.
Sperma? Cine ar vrea sperma de Roman sarac? Astia pe la TV zic ca ar trebui programe sa ii castreze.

Donat sange: 70 de ron la vreo 2 luni si ceva, ca este o perioada de 60 de zile in care nu poti dona.
Asta merge in prag de sarbatoare.

View Postseby318, on 10 septembrie 2013 - 00:00, said:

O modalitate serioasa de a face bani este sa et angajezi undeva cu jumatate de norma, de ex. la un fast-food,restaurant etc.
Sincer? Mie imi place vorba aia "Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face" Ce vreau sa zic? Cred ca ma spanzuram(fara exagerare) daca trebuia sa fiu vanzator de fast-food: Sa lucrez la servire, cu "cetateanul" - Sa mai apara vreun betivan cu foamea si fara rabdare.
Acuma cativa ani veneam de la un spectacol in oras si am zis sa facem un ocol la un fast-food: Luam "loc" la coada si asteptam: La servire o fata superba/calma/dulce  Vs. o Gasca matolita(ceva de genul: Astia merg intr-un promo cu Votca): atrageau atentia ca se misca incet, tot felul de glume care jur ca imi venea sa ii omor, ma uitam la saraca fata si ma gandeam: Cat de mare nevoie trebuia sa aiba sa stea intr-un asemenea loc si sa indure asa ceva.
Concluzia: Drumul spre sinucidere este presarat cu job-uri de genul: Vanzator, ospatar, orice alt tip de job in care lucrezi direct cu omul/cetateanul, totul pentru o leafa de cacao si un job care nu te incalzeste cu nimica, sau vreun gand ca o sa fie mai bine.


View Postinfinitul8, on 10 septembrie 2013 - 00:04, said:

Iar in vacante sa mergi undeva in work&travel sau macar pe la noi ajutor de ospatar... asa cunosti lumea, mai vezi ceva, gaseti o gramada de prieteni...
Asta cu "work$travel" este pentru o mica parte: Deja nu prea vrea nimenea sa aude de vreun program cu astia din Romania, dar gandul tau este unul foarte bun.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate