Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki
 Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...
 A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri

nume strazi
 Fundație casa

Cadastru pentru vanzare apartament

Cantarete care v-au placut si ca ...

Pompa fantana manuala 18-20m adan...

HTC Desire 500

- - - - -
  • Please log in to reply
781 replies to this topic

dacotec

dacotec

Active Member

• Grup: Members
Alte impresii proaspete de la utilizatorii acestui telefon nu mai sunt...intr-o saptamana il cumpar si eu!

Kroghy

Kroghy

Guru Member

• Grup: Senior Members
eu am cumparat un Desire 500 cadou pt. cumnatul meu si mi-a placut cat timp l-am butonat 1-2 ore iar el e super incantat de el

Edited by sandu bogdan, 14 December 2013 - 17:40.

vladu97

vladu97

New Member

Se pot muta aplicatiile(+date) pe SD?

enku11

enku11

Active Member

Un membru al familiei are de ieri acest telefon.Este un telefon frumos,se mișcă bine,aplicatiile nu se mută pe sd,pozele sunt ok dar nu excelează.Memoria internă mica așa ca atentie la câte aplicații instalati.Nu pare un telefon solid si e recomandat sa fie folosită o husa.

Edited by enku11, 15 December 2013 - 14:46.

Kroghy

Kroghy

Guru Member

eu sunt aproape convins ca se pot muta aplicatiile pe sd pt. ca e optiune standard de android: intri la setari-aplicatii mergi pe aplicatia care vrei sa o muti si ii dai mutare pe card SD
nu toate aplicatiile merg mutate dar majoritatea merg
oricum la 4Gb cat are e foarte greu sa ii umpli memoria cu aplicatii iar pozele si muzica o tii pe SD
de solid e foarte solid nu se indoaie si nu flexeaza nimic, capacul e asa de fix si subtire de zici ca e unibody insa e cam lucios si fiind foarte subtire iti da senzatia ca-l scapi din mana, cumnatul meu i-a luat un capac de spate care il da un grip mult mai sigur

Edited by sandu bogdan, 15 December 2013 - 18:11.

altair_xms

altair_xms

Active Member

e un review pe orange unde se mentioneaza: doar 1gb din 4gb sunt pt aplicatii la acest telefon...
http://www.orange.ro...mentarii/166301

NFS01

NFS01

Senior Member

Memoria interna e impartita in 2 stocare gen muzica poze si o parte destina instalari fisierelor apk. fisierele apk sunt mici fisierele data sunt mari iar ele se pun pe card

mladin

mladin

Junior Member

Ati reusit sa faceti root? am incercat prin 3 softuri diferite, si, desi toate 3 suporta oficial acest model cu versiunea de android 4.1.2 - la toate primesc eroare.

ade1314

ade1314

Member

azi l-am comandat si eu(849 de ron).
de rootat o sa-l rootez eu si o sa postez si aici + cateva twiku-ri dupa root.
pe vineri  imi ajunge.pana  atunci...bucrati-va de el.

ade1314

ade1314

Member

@mladin daca n-ai ce face, pana cand imi ajunge mie telefonul poti incerca dupa tutorialul asta:http://forum.softped...4#entry14199229
daca merge , root-ul...e valabil restul,daca nu lasa-mi un rezultat si mai vedem.
oricum , ce e dupa root in tutorial este valabil ,pentru orice android.

Edited by ade1314, 18 December 2013 - 15:17.

ade1314

ade1314

Member

http://forum.xda-dev...d.php?t=2468667
aici  e thread dedicat.root,cvm....

RHADUU

RHADUU

New Member

mi-am luat si eu acest telefon de curand.fac poze, se vad foarte bine pe telefon dar cand le descarc in pc sunt mici si nici nu gasesc in setari la camera ceva sa ma ajute.daca puteti careva sa ma lamuriti astept un reply.va multumesc

bennyman

bennyman

Junior Member

Cautam un telefon cu care sa am o experienta audio cat mai placuta si la un pret cat de cat rezonabil,neavand experienta in domeniul telefoanelor cu android mi-a fost recomandat acest telefon si nu regret nici un moment de alegerea facuta,muzica trance in casti se aude pur si simplu fenomenal sunt mai mult decat multumit de el.

enku11

enku11

Active Member

La mine nu merge NFC.Transferul pe alte modele decât htc nu se face.

Edited by enku11, 22 December 2013 - 18:07.

dacotec

dacotec

Active Member

Am comanda facuta online la Vodafone...sper sa-l primesc pana la Craciun, de-abia astept sa-l butonez!!

ade1314

ade1314

Member

al meu trebuia sa ajunga vineri,dar din pacate"magazinul a fost neserios" abea vineri l-au predat curierului.evident ca Sambata cand am fost sunat pentru predare l-am refuzat(pe bani mei doar eu hotarasc ce ,cum si unde....nu stiu cum s-au gandit cei de la magazin ca voi accepta, sa-l iau cand li se scoala lor,mai ales ca le-am spus de trei ori sa ajunga VINERI).
Acum astept sa ajunga maine,altul,de data asta dual-sim,alb-blue si evident mai scump ,dar mai sigur-Emag.
si eu sunt curios ce e de el, inclusiv partea audio.

Edited by ade1314, 22 December 2013 - 23:30.

rintintin

rintintin

Junior Member

De cateva zile il am de la Emag.
Problema e cu memoria interna, are doar 1 gb disponibil pentru aplicatii.
Poze foarte bune pentru camera de 8mp, poze de interior excelente.
O alta problema este calitatea sunetului la redare de muzica in casti: zgomot de fond intre melodii, dupa ce intrerupi playerul, acel zgomot persista inca 3-4 secunde.
Beats audio n-are rost atata timp cat are probleme de redare.
Nu are egalizator audio, se poate downloada din playstore.
Bateria tine cam 16 ore la o ora vorbit, 2 ore wifi navigat, 3g activ, 2 cartele in el.
Atentie: 3g este disponibil doar pe un sim, pe celalalt este doar edge.

Cam fragil pentru un telefon, neaparat este necesara o husa. Spatele se zgarie foarte usor.

bennyman

bennyman

Junior Member

acum depinde si ce casti ai,e mare diferenta intre castile care vin cu telefonu si o pereche buna de casti...plus poweramp instalat...

Edited by bennyman, 23 December 2013 - 13:55.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate