Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

HTC Desire 500

- - - - -
  • Please log in to reply
781 replies to this topic

#37
Adryan19

Adryan19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 24.01.2009
Pe internet merge rapid,in ciuda modemului de 7,2 Mbps?Ar fi o alegere mai buna Xperia L(modem mai mare de 21 Mbps,GPU mai puternic)?Multumesc!

#38
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Ecranul e protejat de sticla sau plastic?

#39
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
dar ceva poze facute cu aceasta "minunata" camera de pe HTC D500 nu se incumeta nimeni sa urce? Multumesc!

untest al bateriei aici: http://blog.gsmarena...0-battery-test/

Edited by nanashu, 17 November 2013 - 20:20.


#40
BRiaN87

BRiaN87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 27.08.2010

View Postsandu bogdan, on 16 noiembrie 2013 - 20:01, said:

Ecranul e protejat de sticla sau plastic?

Salut, ecranul nu are protectie din acest motiv este necesar sa fie pusa neaparat o folie de protectie deoarece este destul de sensibil la zgarieturi.

#41
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
O protectie tot are. Deci sa inteleg ca e de plastic daca spui ca se zgarie usor. Cam nasol pt ca m-am obisnuit cu sticla si nu suport folii pe ecran.

#42
BRiaN87

BRiaN87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 27.08.2010

View Postsandu bogdan, on 18 noiembrie 2013 - 18:46, said:

O protectie tot are. Deci sa inteleg ca e de plastic daca spui ca se zgarie usor. Cam nasol pt ca m-am obisnuit cu sticla si nu suport folii pe ecran.

Sincer nu imi dau seama daca e plastic sau sticla, dar eu nu am avut folie pe el vreo 2 saptamani si nu au aparut urme de zgarieturi pe el, insa a scris cineva pe aici ca dupa 2 zile de cand l-a luat au aparut zgarieturi pe ecran. Nici eu nu am avut folie inainte pe vechiul telefon (Samsung Galaxy S) insa nu gasesc momentan nici un disconfort in a avea folie pe ecran :)

#43
Adryan19

Adryan19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 24.01.2009
Butonul de blocare/deblocare cum vi s-a parut?Pare rezistent in timp?Am umblat pe un Desire X si butonul era in acelasi stil si mergea cam greu!Multumesc!

#44
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Salut!
Am un Lg optimus Sol si as vrea sa-l schimb cu un HTC desire 500 si nu sunt sigur daca fac alegerea corecta.Am citit mai multe review-uri pe net, majoritatea spun ca e ok dar din specificatii ecranul nu pare la fel de bun ca Super Amoled-ul LG-ului actual, nu are Gorilla Glass si mai stiu eu ce surprize neplacute mai gasesc.Merita sa fac schimbul sau sa caut alt telefon?

#45
alesss

alesss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 23.01.2010

View Postdacotec, on 23 noiembrie 2013 - 15:11, said:

Salut!
Am un Lg optimus Sol si as vrea sa-l schimb cu un HTC desire 500 si nu sunt sigur daca fac alegerea corecta.Am citit mai multe review-uri pe net, majoritatea spun ca e ok dar din specificatii ecranul nu pare la fel de bun ca Super Amoled-ul LG-ului actual, nu are Gorilla Glass si mai stiu eu ce surprize neplacute mai gasesc.Merita sa fac schimbul sau sa caut alt telefon?

E diferenta de la tantar la elefant intre ele, htc-ul e cu 10 mil de ori peste lg-ul ala, deci....fa schimbul dar nush cine ti-ar da tie un htc 500 pe un lg sol poate  plus inca 10 mil. lei:)

Edited by alesss, 23 November 2013 - 17:10.


#46
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
HTC-ul il iau la abonament, ideea e daca merita sa ma leg cu un contract de un telefon care poate nu e chiar acel pas inainte fata de ceea ce am, si ma refer la tot ceea ce caracterizeaza un telefon.E clar ca HTC e un model 2013, evolutie fata de Lg-ul meu, dar in prezentare displayul e TFT fara de UltraAmoled-ul meu, ecranul mai mare nu e alimentat de o baterie mai mare, etc...la nivelul asta m-am referit, scuze daca m-am facut gresit inteles

#47
AlexNIT

AlexNIT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 13.05.2012
Procesor , Android , Rami , Camera mai buna la HTC ...la LG doar ecranul e mai ok .
Oricum , joi merg si cred ca o sa cumpar de la Germanos acest telefon , sper ca prin 2 abonamente portate , 1-2 telefoane vechi , sa il scot undeva la 400 lei . Voi ce ziceti , s-ar putea? ( pretul la Free S e 660 lei )

#48
BRiaN87

BRiaN87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 27.08.2010

View Postdacotec, on 23 noiembrie 2013 - 21:42, said:

HTC-ul il iau la abonament, ideea e daca merita sa ma leg cu un contract de un telefon care poate nu e chiar acel pas inainte fata de ceea ce am, si ma refer la tot ceea ce caracterizeaza un telefon.E clar ca HTC e un model 2013, evolutie fata de Lg-ul meu, dar in prezentare displayul e TFT fara de UltraAmoled-ul meu, ecranul mai mare nu e alimentat de o baterie mai mare, etc...la nivelul asta m-am referit, scuze daca m-am facut gresit inteles

Salut, detin acest telefon de aprox o luna si sunt f multumit de el...in ceea ce priveste ecranul am fost surprins placut de prima oara cum l-am vazut. Se vede f bine si nu iti dai seama daca este TFT sau Super Amoled...intr-adevar Super Amoled este ceva mai luminos dar la claritatea imaginii pe ecran este mai mult decat ok :)

View PostAlexNIT, on 23 noiembrie 2013 - 21:49, said:

Procesor , Android , Rami , Camera mai buna la HTC ...la LG doar ecranul e mai ok .
Oricum , joi merg si cred ca o sa cumpar de la Germanos acest telefon , sper ca prin 2 abonamente portate , 1-2 telefoane vechi , sa il scot undeva la 400 lei . Voi ce ziceti , s-ar putea? ( pretul la Free S e 660 lei )

Salut, daca nu ai pretentii f mari de la un smartphone eu zic ca faci o alegere f buna :)

#49
power4time

power4time

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.10.2013
doresc sa imi schimb telefonul, pana acum de 13 ani am avut doar nokia-si as fi tentat sa imi iau un HTC 500 desire, dar oscilez intre HTC 500 deisre si HTC 300. voi ce imi recomndatati?? eu telefonul il folosesc pentru a vorbi, internet cand calatoresc in metrou, gps, mail, si ascultat muzica cand fac jogging.un sfat va rog. multumesc.

#50
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
500 e mult peste 300 la specificatii

#51
power4time

power4time

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.10.2013

View Postpower4time, on 24 noiembrie 2013 - 21:21, said:

doresc sa imi schimb telefonul, pana acum de 13 ani am avut doar nokia-si as fi tentat sa imi iau un HTC 500 desire, dar oscilez intre HTC 500 deisre si HTC 300. voi ce imi recomndatati?? eu telefonul il folosesc pentru a vorbi, internet cand calatoresc in metrou, gps, mail, si ascultat muzica cand fac jogging.un sfat va rog. multumesc.

am avut de-a lungul celor 13 ani ff multe modele nokia, au fost cele mai bune, dar nokia nu a mai evoluat in ultima perioada si vreau o schimbare in ceva bun-si am observat ca HTC e ceva bun.

#52
greenvision

greenvision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,120
  • Înscris: 03.01.2010

View PostAdryan19, on 19 noiembrie 2013 - 17:07, said:

Butonul de blocare/deblocare cum vi s-a parut?Pare rezistent in timp?Am umblat pe un Desire X si butonul era in acelasi stil si mergea cam greu!Multumesc!
e ok butonul de deblocare- nu cred ca o sa am probleme cu el , in schimb nu imi place ca e pozitionat in partea superioara-stanga , uneori e incomod

#53
alesss

alesss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 23.01.2010
Stie careva, se poate seta telefonul asta din setarile propi sa blochezi apelurile cu nr necunoscut?Eu nu am gasit pe nicaieri..in rest e un telefon extraordinar, nush tipul care spunea ca e ok daca nu prea ai asteptari de la un telefon prea mari ce voia sa zica, eu nu l am putut inghenunchia nicicum, e cel mai stabil android ..ma uimit telefonul asta:) isi merita fiecare banut....bravo htc si de o luna si ceva il port fara husa sau folie nici nu am grija de el in mod special si nu sa zgariat deloc, alti nush ce vorbesc...iar claritatea ecranului e grozava

Edited by alesss, 25 November 2013 - 21:01.


#54
power4time

power4time

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.10.2013
mi-am comandat telefonul HTC desire 500, astept sa il testez si o sa revin cu impresii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate