Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

HTC Desire 500

- - - - -
  • Please log in to reply
781 replies to this topic

#19
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Aveti grija mare cu telefoanele HTC, mai ales daca magazinul lucreaza cu Regenersis. Htc Romania practic e inexistent, suport si service 0 barat.

#20
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Cum va descurcati cu memoria interna? Se pot muta aplicatiile pe card?

#21
yoooalex99

yoooalex99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 24.08.2007
Salut, Am si eu o intrebare pentru posesorii de HTC 500: Bateria este incorporata sau detasabila?

Multumesc,

#22
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,001
  • Înscris: 13.09.2007
Detasabila.

#23
yoooalex99

yoooalex99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 24.08.2007

View Postmarselcj, on 08 noiembrie 2013 - 13:51, said:

Detasabila.
ms!

#24
Sharkan

Sharkan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.06.2008

View Postferibalint, on 07 noiembrie 2013 - 20:24, said:

Cum va descurcati cu memoria interna? Se pot muta aplicatiile pe card?

Salut, Da se pot muta aplicatiile pe card.

#25
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,410
  • Înscris: 16.03.2011
Intri in setari-aplicati-selectare aplicatie mutare card.

#26
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011
Intre LG L9 ,S3 mini,HTC 500 si Xperia L, credeti ca HTC 500 e cea mai buna alegere?

#27
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Alegerea dintre astea mie mi se pare intre Xperia L si Desire 500. Samsung si L9 sunt trase rau de tot in spate de procesoare. L are procesor mai slab dar GPU mai bun, are NFC, viteza mai rapida de net, memorie interna mai mare (5Gb fata de doar 1Gb disponibili userului la D500). 500 are Beats, baterie mai buna, 25Gb prin Dropbox, ecran mai bun (contrast net superior) dar un loudspeaker anemic si f putine codecuri disponibile pt videoplayer. La camere nu exceleaza nicunul. Destul de greu de ales...

#28
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View PostHidralazina, on 09 noiembrie 2013 - 10:38, said:

Alegerea dintre astea mie mi se pare intre Xperia L si Desire 500. Samsung si L9 sunt trase rau de tot in spate de procesoare. L are procesor mai slab dar GPU mai bun, are NFC, viteza mai rapida de net, memorie interna mai mare (5Gb fata de doar 1Gb disponibili userului la D500). 500 are Beats, baterie mai buna, 25Gb prin Dropbox, ecran mai bun (contrast net superior) dar un loudspeaker anemic si f putine codecuri disponibile pt videoplayer. La camere nu exceleaza nicunul. Destul de greu de ales...
Multumesc mult, vad ca si tu ai ajuns la aceeasi parere la care am ajuns si eu.Acum ramane sa vad pe care il gasesc mai repede pe abonament.Avand in vedere ca in familie nu a fost folosit de nimeni htc ,cred ca o sa merg pe asta.

#29
Sharkan

Sharkan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.06.2008
Daca va cumparati telefonul, va recomand sa va puneti folie pe ecran, e foarte sensibil si se zgarie imediat. Eu l`am tinut fara folie 2 zile si mi`au aparut 2 mici zgarieturi... si pot sa zic ca am avut grija unde l`am pus.

#30
Enyon

Enyon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.11.2013
HTC desire 500 este cu dual sim??

#31
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
@Enyon , da sunt doua modele cu un singur sim si cu doua sim-uri.
Ca si culori sunt negru , alb cu marginea albastra , alb cu marginea rosie.

#32
Enyon

Enyon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.11.2013
Imi puteti arata un model cu un singur sim va rog?

#33
BRiaN87

BRiaN87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 27.08.2010

View PostSharkan, on 10 noiembrie 2013 - 11:36, said:

Daca va cumparati telefonul, va recomand sa va puneti folie pe ecran, e foarte sensibil si se zgarie imediat. Eu l`am tinut fara folie 2 zile si mi`au aparut 2 mici zgarieturi... si pot sa zic ca am avut grija unde l`am pus.

Inseamna ca am avut noroc, nu a a avut folie pana acum 2 zile si l-am cumparat pe 28 octombrie si din fericire nu s-a zgariat deloc ecranul. Oricum sustin afirmatia ta ca trebuie neaparat pusa folie pe ecran avand in vedere ca nu are Gorilla Glass.

#34
BRiaN87

BRiaN87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 27.08.2010

View PostEnyon, on 13 noiembrie 2013 - 19:42, said:

Imi puteti arata un model cu un singur sim va rog?

Nu difera cu nimic la design varianta single sim fata de cea dual sim :)

#35
dan81aug

dan81aug

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.11.2013
Salutare , am cumparat luna trecuta un HTC Desire 500 si as vrea sa stiu cum pot folosi GPS fara sa platesc la internet.
Mai intai trebuie sa cumpar cu Card MicroSD de cel putin 8GB si de clasa 10 din cate am citit si apoi de unde pot sa descarc hartile si sa caut satelitii / programe de rulare pt GPS sau care sunt pasii de urmat .Va multumesc

#36
tifrus

tifrus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 29.08.2013
Am "butonat" putin si eu acest telefon si ce ma surprins a fost rapiditatea cu care se conecteaza la sateliti. Chiar in apartament vechi, din beton, a gasit si fixat 8 sateliti, in aproximativ 30 secunde.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate