Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Xiaomi Mi3

- - - - -
  • Please log in to reply
2407 replies to this topic

#2395
muresan

muresan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 30.08.2006
Flash din recovery,cu wipe data/ factory reset,wipe cache/dalvik,deoarece de la developer la stable e downgrade.

#2396
ovisergiu

ovisergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.05.2012
Eu întâmpin o problemă.. în Facebook messenger dacă aleg să fac o foto acum, camera foto e albă și orice aș face tot albă rămâne. Ciudat că dacă accesez aplicația standard a camerei, camera merge... În Whatsapp nu face probleme. O fi de la Messenger?

#2397
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Da e de la mess, la mine tot asa facea , cred ca merge daca bagi o versiune mai veche.

#2398
ovisergiu

ovisergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.05.2012
Mai e cineva pe aici?
Am o problemă de când am făcut în 16 iunie update de la versiunea xiaomi.eu_multi_MI3WMI4W_7.5.25_v8-6.0 la versiunea xiaomi.eu_multi_MI3WMI4W_7.6.14_v8-6.0 și anume, indiferent pe cine sunt sau mă sună, mă aude sacadat sau se aud tot felul de zgomote ciudate. Dacă închis apelul și resun, poate dintr-a doua sau a treia încercare sunt auzit bine. Culmea că eu îi aud pe toți foarte bine, dar ei nu.

Din câte am văzut pe xiaomi.eu, versiuni pentru Mi3 nu au mai apărut și nu știu ce să fac.... Un downgrade la 7.5.25? Dacă da, cum se face?
Vă rog mult, ajutați-mă!

#2399
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,028
  • Înscris: 25.08.2010
hai ca nu-i greu sa gasesti ceva tutoriale:
http://en.miui.com/t...309172-1-1.html
daca folosesti recovery-ul original miui.

#2400
muresan

muresan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 30.08.2006
Pentru cei interesați de noutăți,exista deja pe xda android 8.0 oreo pentru Mi 3 și Mi 4(cancro).Este in stadiu incipient,dar pentru un cunoscător e bun că daily driver.

#2401
cristy28

cristy28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 08.09.2007
Salut, mi-am luat o husa flip cu magnet insa intampin o problema la MI3W  - No Auto Screen On/Off with flip cover, a mai intampinat cineva aceasta problema, folosesc  vers MIUI Global 8.2.1.0 stable. Vreo rezolvare???

#2402
ovisergiu

ovisergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.05.2012
Din păcate n-am mai știut ce să-i fac Mi 3-ului meu (se tot auzeau sunete ciudate zici că era bântuit. Trebuia să sun eu a doua sau a treeia oară ca să pot fi auzit de interlocutor. Mă gândesc că e o problemă de soft). Am primit un iPhone 7 și îmi e ATÂT DE DOR DE XIAOMI... De led=ul ăla care ă anunța ce fel de notificare primeam... de cât mă ținea bateria....

#2403
gabones

gabones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 19.04.2007
Și al meu a cazut , a rămas dintr-o dată fara semnal GSM , pe wifi merge super ( se joaca fetița pe el , își instalează  programe într-o veselie , are loc în 64Gb ) ... Si mie îmi este dor de el :)) am trecut pe xiaomi mi A1 ...

#2404
ovisergiu

ovisergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.05.2012
Am văzut azi reclamă la A1... eu visez să am un Mi Mix 2 când o să fiu mare. :-)

#2405
gabones

gabones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 19.04.2007
Neata ,  am reparat telefonul , dar am o problema , nu m-ai vede nici un backup din MiCloud , oare de ce ???
Cand i dau sincronizare el tot cauta dar nimic ....
Ms mult

#2406
sipeni

sipeni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 28.08.2011
Buna
Sunt posesor de mi3w de la inceputuri.Nu am avut nici o problema .Bateria tine in continuare 1-3 zile.
O perioade am tinut pasul cu upgrate varianta saptaminala.Unele mai bune altele jalanie.
Actualmente am 6.9.8 beta.Miu 8.1 (8.6.9.8)
Cred ca acum are ceva probleme cu focalizare la foto.Nu permanent.
Dar problema care nu stiu sa o rezolv este memoria.Este plin.Am facut back up si ....full.
Nu am fotografii si nici aplicatii multe.
Cum pot curat memoria pentru ceva spatiu ?
Multumesc pentru sfat

#2407
Dicknorbertotto

Dicknorbertotto

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.02.2018
Din  aplicația security... Cleaner...șterge cache...

#2408
sipeni

sipeni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 28.08.2011

View PostDicknorbertotto, on 03 februarie 2018 - 21:33, said:

Din  aplicația security... Cleaner...șterge cache...
Multumesc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate