Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#9253
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
eu tocmai am migrat de la Note 3 la Xiaomi Mi Mix, asa ca va doresc toate cele bune in continuare!

Note 3 este de departe unul dintre cele mai capabile telefoane, chiar si la aceasta ora.

#9254
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010
Multumim.
Sa-l folosesti cu placere,sanatate si bucurie...nu-l scapa sin mana.
Ce varianta ai??128 gb sau 256??
De unde si cat ai platit pe el?
Arata f bine dar unde are sezorii,difu si camera frontala??interesanta scula..

#9255
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
Am varianta cu 6gb ram și 256gb storage.

L-am luat de pe quick, cu prețul de acolo.

Vine cu un case inclus, intenționez sã cumpãr un skin.

Driverele, senzorii și camera frontalã sunt jos, singurul bezel rãmas. Nu are difuzor earpiece ci un sistem piezoelectric, iar senzorul de proximitate este sub ecran, o tehnologie cu ultrasunete.

#9256
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009
Cred ca a venit momentul sa inlocuiesc acumulatorul la note, am gasit pe site modelul B800B iar pe al meu scrie B800BE tot 3200mAh.
In descriere apare ca fiind produs oem Samsung.
https://www.gsmnet.r...sung-b800b-bulk

Pt. cei care au inlocuit acumulatorul, puteti spune va rog de unde ati cumparat? Ms

#9257
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
De aici il am: https://www.samsungp...05-3200mah.html .
E original, bun. etc. Dar are deja 1 an si asta si incepe sa tina mai putin. Desi nu stiu daca e de la el sau software.

#9258
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Dupa 3 vizite in service (ESD-ROM), telefonul meu se deconecteaza de la Wifi. Mai apare si mesajul 'Unknown error', pozitionat exact unde se afiseaza 'Connected to numele retelei'.

#9259
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010
Nu ma pot conecta prin usb din nou.Am Aryamod v6.5..am vrut sa-mi pun harti igo Q3 2016.
In rest nu am probleme defel...ceva idei??
Hard reset nu as vrea sa-i dau pt ca l-am customizat asa cum imi place si a cam durat ceva timp.
Drivere,bifari,cabluri bune toate ok.

#9260
Hell1

Hell1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 05.08.2006
Nici eu nu am rezolvat cu conectarea prin usb, multi spun ca merge după ce schimba cablu.
Oricum pentru igo nu e problema vezi ca sun programe pentru mobil care se conectează prin wifi ca AirDroid mai sunt si altele.

#9261
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010
Aha..incerc cum zici.Mai am si dispozitiv bluetooth sa vad daca merge..am uitat de el.
Curios este ca a mers si acum nu vrea..cred ca din SuperSu nu am dat accept vreodata la conectare si a ramas asa..am bifat sa nu ma mai intrebe de fiecare data.

#9262
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010
Eu nu-l mai am...sa vad ce imi iau acum.

#9263
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,952
  • Înscris: 10.07.2014
Trebuia verificat in Setari/Optiuni dezvoltator/Configuratie Usb si sa fie bifat MTP.ul

LE: Lelu dar cu N3.iul ce-ai facut?

Edited by lawrence74, 29 January 2017 - 17:26.


#9264
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010
Am facut de toate si nu a mers.Am dat si full wipe si nu a vrut sa se reseteze pana nu am rescris softul..totusi nici dupa,nu a vrut conectare prin usb.
L-am dat cu 950 azi...vad eu ce imi iau...oricum nu chinezarie...numai bine.


#9265
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Stie cineva ce aplicatie sau optiune a telefonului imi arata cit timp a stat conectat la Wi-fi? L-am trimis in service pentru deconectare repetata si s-a intors cu un printscreen in carecarata ca a stat conectat la Wifi nu-stiu-cite ore. Acum, el se manifesta la fel ca inainte..se deconecteaza singur. As avea nevoie de un fel de log, care sa arate de cite ori s-a (de)conectat singur. Multumesc!

#9266
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009
Patesc si eu la fel cu un router tplink, am trecut la alt router si nu au mai aparut probleme.
La tine face la fel si pe alte routere?

#9267
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Eu patesc pe un ZTE gigabit de la RDS. Facea si pe altele. Acum, de cind s-a intors din service, nu am mai verificat. Oricum, m-am saturat..il voi dona celor din conducerea Samsung, sa-l foloseasca ei.

#9268
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Mai foloseste cineva pe aici firmware oficial? Parca nu prea mai tine pasul, se misca si cam greu, face cateva probleme - rar se blocheaza cam tot, in afara de status bar care poate fi coborat.
Fara cine stie ce aplicatii sau modificari in el, e destul de light incarcat. Asta cat sa mai tina ok pana la... S8, probabil. Recomandati alt firmware OK, fara bug-uri? :)

#9269
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009
Eu il am cu 4.4.2 fara "modificari/root", il folosesc de aprox. 2 ani, l.am cumparat SH.
Uneori bateria se descarca brusc chiar si in stand-by pierde multe procent, dar isi revine dupa ce folosesc ccleaner si un alt utilitar Super Optimize, iar dupa o incarcare completa se descarca treptat in functie de utilizare.
S.a blocat pana acum de 2-3 ori, doar whatsapp mai cedeaza frecvent . Am destule prog. instalate: aviary, camscaner, viber, waze, navigator, olx, wheather, olx etc.



#9270
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,952
  • Înscris: 10.07.2014
@Alexmanu,daca ai ramas la 4.4.2 continui sa faci update programelor instalate?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate