Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#19
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Benchmark test: http://blog.gsmarena...-note-3-are-in/

#20
flotouran95

flotouran95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 02.11.2008
La ce poate ca si memorie si procesor eu zic ca laptop usor usor se va uita si se vor folosi aceste telefoane in loc de pc. Cind apare live putem spune ce si care sunt diferentele dintre note 2 si note 3. Pina atunci doar ce scriu altii. Deci asteptam

Edited by flotouran95, 05 September 2013 - 06:30.


#21
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Nu exista termen de comparatie. Laptopul e mult mai practic, poti sa faci mai multe pe el si e mai comod.

Eu de exemplu am tableta, o butonez, ma joc pe ea, intru pe fb etc dar nu se compara cu un laptop/pc. In loc sa imi iau laptop prefer la orice ora sa imi cumpar o consola.

#22
blacksun77

blacksun77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 12.04.2006

View PostDaniJ90, on 04 septembrie 2013 - 22:17, said:

Da, eram sigur ca asa o sa fie si ma bucur ca e asa si sincer sa fiu, acum ca am Note 2, parca nu as mai renunta la seria Note :D....sper sa fie ok acest Note 3, bateria pare cam mica, nu stiu ce sa zic...
Din ce zic astia de pe phonearena, Samsung se lauda cu 40% mai mult timp de video play fata de Note 2, ceea ce ar fi o performanta remarcabila.

#23
zildjian

zildjian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.03.2008
La ce pret si pe cand apare in RO?
Imi place foarte mult.
Acum am un S3 si vreau sa-l inlocuiesc cu Note 3.

#24
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
E mult prea devreme, doar ieri ce a fost lansarea oficiala. Tot ce am aflat e ca varianta octo-core nu va fi disponibila in toata Europa. Data de lansare pentru UK va fi anuntata pe 25 septembrie. Eu zic ca la noi apare pe la sfarsitul lui noiembrie si cea mai ieftija varianta ar fi cam 2800 lei.

Mai multe info: http://www.knowyourm...ficial-features

Edited by oauzor, 05 September 2013 - 08:48.


#25
tybanu

tybanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 15.01.2007

View Postoauzor, on 05 septembrie 2013 - 07:21, said:

Eu de exemplu am tableta, o butonez, ma joc pe ea, intru pe fb etc dar nu se compara cu un laptop/pc. In loc sa imi iau laptop prefer la orice ora sa imi cumpar o consola.

Topic Galaxy Note3 -- Laptop -- Tableta -- Laptop -- Consola.

Posted Image Posted Image

#26
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,477
  • Înscris: 14.04.2002
In 25 sept apare in .ro

#27
Gios

Gios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 13.01.2012
Doamne,ce bine arata:)). Si specificatile Posted Image Posted Image . E superb Posted Image

#28
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,477
  • Înscris: 14.04.2002
http://news.softpedi...os-380563.shtml

#29
paco68

paco68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.03.2006
Si un video oficial de la Samsung (Samsung Galaxy Note 3 - official 6-minute walkthrough video)

#30
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Ar face bine totusi sa deschida partea de touchwiz legata de S-PEN altminteri degeaba se tot freaca cu el. Aplicatiile stock, ca de obicei, sint invariabil doar bune de pus in videoclipuri de prezentare (nu, n-am vazut video-ul de mai sus...) dar in practica lipsesc chestii de baza din workflow, incluzind salvarea intr-un format editabil in cloud, backup usor, transfer pe alt device, etc.

#31
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Imi place ca e patratos si ca in sfarsit au facut un capac de spate mai calitativ. In Romania mai mult ca sigur va fi disponibila varianta LTE, N9005. Am pregatit deja 600E, dar cred ca am sa suplimentez bugetul cu inca 50E. Sper sa nu sara de pretul asta. Oricum si daca va fi mai scump dupa prima luna pretul va reveni la "normal".

#32
ncai97o

ncai97o

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 19.06.2011
E interesant pentru ca in Germania varianta de 32GB costa "doar" 699 de euro la lansare. Anul trecut varianta de 32GB de Note 2 costa ~800 de euro.

#33
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,126
  • Înscris: 04.02.2011

View PostDaniJ90, on 04 septembrie 2013 - 22:48, said:

Faptul ca filmeaza sau nu 4k e cel mai neimportant aspect al acestui telefon...
Decord, mult mai interesantă e sensibilitatea la lumină și framerate-ul.

View Postblacksun77, on 05 septembrie 2013 - 07:29, said:

Din ce zic astia de pe phonearena, Samsung se lauda cu 40% mai mult timp de video play fata de Note 2, ceea ce ar fi o performanta remarcabila.
Nu doar remarcabilă, ci chiar CEA mai remarcabilă. Dacă ar fi așa, ar fi chiar un super salt tehnologic. Le-ar eclipsa pe restul, în afară de procesorul beton, vorbim de chestii care au o utilitate discutabilă.

#34
ssreload

ssreload

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.01.2007
Hm...frumusel.
Abia astept sa il butonez nitel. Poate ma convinge sa-i pasez nevestemii One-ul si sa mi-l fac mie cadou de ziua ei Posted Image
Si tableta Note 10 imi face un pic cu ochiu... Deci se poate ca im iarna asta sa cotizez de sarbatori si la Samsung.

#35
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,126
  • Înscris: 04.02.2011
Ah, să nu uit, sper că nu au scos conectorul de antenă, este un motiv pentru care am luat Note 2.

#36
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
M-am uitat putin si la accesoriile pe care le-au lansat. Din punctul meu de vedere noul Flip Cover si Flip Wallet sunt urate rau. Imi placea mai mult cum arata Flip Cover-ul de pe Note 2. Sunt curios daca o sa lanseze si ceva huse pouch. Am totusi o intrebare. La un moment dat in prezentare, au aparut niste capace de spate in diferite culori. Acestea vor fi disponibile separat ca accesorii?

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate