Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Firewall server dedicat

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
CS11

CS11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.09.2012
Am cumparat un dedicat pentru un joc dar nu ma puteam conecta la baza de date, i-am intrebat de ce si mi-au spus ca trebuie sa adaug ip meu in firewall, lam pus cum miau spus ei dar tot nu merge poate fi din cauza ca am ip de la romtelecom?

#2
JaJe

JaJe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 03.08.2008
Nu prea am inteles mare lucru, dar... ai incercat sa deschizi porturile necesare a acelui joc?

#3
CS11

CS11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.09.2012

View PostJaJe, on 04 septembrie 2013 - 11:31, said:

Nu prea am inteles mare lucru, dar... ai incercat sa deschizi porturile necesare a acelui joc?
Pai serverul merge, ma pot conecta si ftp merge si sa ma joc singrul lucru care nu merge este conectarea la baza de date prin portul 3306 care este deschis din cauza firewall-ului.

Deci problema mea este ca firewall-ul serverului nu imi da voie ipului meu sa se conecteze la baza de date nici dupa ce am pus ip-ul meu la exceptii.
M-am gandit ca poate fi din cauza ca am ip dinamic, l-am facut static dar tot nu merege....

#4
JaJe

JaJe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 03.08.2008
Ai incercat si fara firewall?

#5
CS11

CS11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.09.2012

View PostJaJe, on 04 septembrie 2013 - 11:39, said:

Ai incercat si fara firewall?
Nu il pot dezactiva

#6
JaJe

JaJe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 03.08.2008
Nu stiu cum sta treaba cu "Firewall dedicat" dar totusi, nu ai incercat sa bagi la exceptii aplicatia respectiva? nu IP-ul. Ciudat e ca nu il poti dezactiva nici macar temporar...

#7
trackback

trackback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 04.08.2011
Merge telnet (http://www.adminkit.net/telnet.aspx) catre ip-ul serverului pe portul 3306 ?

Vezi ca by default userul mysql este user@localhost, trebuie sa creezi un [email protected] ca sa te poti conecta de pe o alta masina.

Edited by trackback, 04 September 2013 - 12:30.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate