Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Probleme cu rinichii

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#73
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
Nu stiu daca iti place berea, dar pe mine ma ajutat, am eliminat mult nisip o perioada lunga de timp, apoi nu am mai avut probleme. Posted Image

Berea este foarte diuretica, poti sa intrebi si medicul.

Bine, nu zic sa stai toata ziua beata...  Posted Image

#74
Buraga13

Buraga13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.08.2013

View Postcrisstonne, on 14 septembrie 2013 - 23:42, said:

Nu stiu daca iti place berea, dar pe mine ma ajutat, am eliminat mult nisip o perioada lunga de timp, apoi nu am mai avut probleme. Posted Image

Berea este foarte diuretica, poti sa intrebi si medicul.

Bine, nu zic sa stai toata ziua beata...  Posted Image

Hihi ;)), beau bere , imi place mult !

#75
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Berea previne aparitia pietrelor la rinichi si "spala" rinichii.

#76
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
Afinele, sub orice forma, reduc riscul infectiilor urinare/renale.
Dar constipa Posted Image

#77
Buraga13

Buraga13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.08.2013
Hihi , dupa cateva luni , mi-am refacut analizele , totu-i bine si frumos ! Paziti-va de frig si curent ! Sanatate multa ! <3

#78
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011

View PostBuraga13, on 05 ianuarie 2014 - 03:19, said:

Hihi , dupa cateva luni , mi-am refacut analizele , totu-i bine si frumos ! Paziti-va de frig si curent ! Sanatate multa ! <3

Bine ca este bine Posted Image

Nu stiu de ce, eu am fost tot timpul prieten cu curentii de aer Posted Image

Sanatate si tie.

Edited by crisstonne, 05 January 2014 - 14:29.


#79
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009

View PostBuraga13, on 05 ianuarie 2014 - 03:19, said:

Hihi , dupa cateva luni , mi-am refacut analizele , totu-i bine si frumos ! Paziti-va de frig si curent ! Sanatate multa ! <3
am si eu o asemenea boala, infectie cu e-coli, am luat in decembrie antibiotic si in ianuarie a aparut din nou, stari de febra, etc si la analize a iesit din nou ...infectia cu e-coli. am inceput al 2-lea tratament cu alt antibiotic, tavenic si alte medicamente si astept sa fac dupa terminarea tratamentului si alte 10 zile din nou urocultura si analize de urina sa vedem cum iese.
intrebari.
ce medicamente ai luat?
cum se manifesta infectia, febra,etc?
poate nu m-am ferit de frig, si acum ma gandesc ca am umblat toata vara si toamna pe gresie si sa fie din aceste cauze aparitia infectiei?
e-coli se manifesta in intestine si se ia de la mai multi factori, de unde crezi ca te-ai infectat cu e-cl/oli?
ce alt tratament mai faci sau ai facut? spre ex eu iau acum suc de merisoare de la biotta
multumesc

#80
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Antibiograma ai facut ca sa vezi la ce antibiotic e sensibil EColi cu care esti infectat? Daca nu stii, vei face diverse tratamente cu antibiotic pana il vei nimeri p-ala bun.

#81
valeria25

valeria25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.04.2014
Ma numesc Valeria si vreau sa va spun ca am avut si eu probleme cu pietrele la rinichi, toata lumea stie cate dureri provoaca si cat sunt de “rele”. Aveam zile in care efectiv nu mai suportam durerile, asa ca nu a durat mult si am  hotarat sa merg la spitalul Sfantul Constantin din Brasov, pe care mi l-au recomandat persoane cu probleme similare, si nu regret niciodata ca am facut aceasta alegere. Domnul doctor Vitalie Mogoreanu este un adevarat profesionist si beneficiaza de aparatura specializata pentru diagnosticare precisa. Eu sunt foarte multumit, dupa aproape o luna am inceput sa elimin pietrele. Merita sa mergeti acolo, e un spital cum rar mai vezi in Romania.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate