Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Sony Xperia M Dual

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
cozmintt

cozmintt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.06.2013
Salut, ce parere aveti de specificatiile noului Xperia M Dual?

http://www.sonymobil...specifications/

[ http://api.sonymobile.com/files/xperia-m-dual-hero-black-1240x840-5e67f57b5f08be700dd94203eaca3d4e.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mur_, 03 September 2013 - 13:56.
N-ar strica putina gramatica in plus...


#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011
Părere bună.

Dual sim aşa subţire, mai rar.

La ce preţ se vinde ?

#3
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
Pare a fi promitator. Cred ca nu va fi foarte scump: de obicei segmentul de piata pt telefoane Dual sim nu e cel mai high end (mai degraba oameni simpli alde mine :)).

#4
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011
240 euro în Olanda.

#5
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
La noi vad ca au adus doar varianta single sim. Vreo 1000ron. Un pret bun, pare a fi urmasul lui Xperia U.

Imi place ca are autonomie mare, cel putin asa zic cei de la gsmarena.

#6
cozmintt

cozmintt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.06.2013
tot vreo 1000 este si SAMSUNG GALAXY CORE DUOS, are ecran de 4.3. e interesant de vazut care ar fi mai bun..

#7
rintintin

rintintin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.08.2010
1050 ron varianta dual sim.
Primele impresii: bateria rezonabila, 18 ore (2 ore vorbit, 3g activat, 2 cartele sim active in permanenta, cca o ora browsing pe wifi); Camera: putin spus jalnica. Pentru cine vrea sa faca poze fie ele si decente cu acest telefon, nu recomand. Este la fel de bun la poze ca un Nokia 3310 Posted Image. Poze de interior: calitate zero, poze de exterior: execrabil. Audio: nota 10, calitate hifi, volumul in casti pare putin cam sub medie, castile incluse sunt de foarte buna calitate.
Ecranul pare putin cam mic, comenzile rapide iau ceva din el, fiind incluse in display. Fata de un samsung de 4'' pare foarte mic ecranul, intrucat cei de la sony le fac intr-adevar de 4'' dar sunt foarte inguste (gen iphone 5).

#8
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011
La foto mai exerseaza, fa setarile corect pentru momentul ales.

De ce spun asta ?!

Am sfatuit un utilizator de P1 care spunea ca face poze execrabil, dupa sfaturile mele, acelasi telefon facea poze sclipitoare, asa a zis omul.

Chiar si o simpla ridicare sau coborare a telefonului inainte de fotografiere, ca sa ,,prinda '' mai multa lumina pe senzor, poate face diferenta.

#9
rintintin

rintintin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.08.2010
am facut o gramada de setari, nu merge sub nici o forma. intre timp l-am returnat, am primit banii.
raman la parerea mea; camera nu este calitate sony. au gresit la capitolul asta.
alte probleme in decursul celor cateva zile in care l-am avut: se activa displayul in timpul convorbirii, implicit mai accesa cateva meniuri; se intrerupea in convorbire.
concluzie: mai bine ganditi-va catre alt dual sim. pare a fi o alternativa desire 500. asteptam posesorii de astfel de tel sa spuna ceva

#10
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011
http://www.xperiagui...amera-improved/
Pentru camera ceva imbunatatiri dar nu va fi cine stie ce.

#11
stefan_bv

stefan_bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 23.01.2014
Va salut, poate e putin off topic dar as dori sa ma ajutati sa aleg intre Sony Xperia C2305 (dual) si  Allview P6.
Ce aspecte ma intereseaza: semnal voce, transfer de date (mail, internet - fara FB, etc), usurinta in folosire - comutare sim, GPS, memorie interna, raspuns la comenzi.

Mersi

#12
dannypapai

dannypapai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.05.2013
Alege Sony xperia C2305, fara discutii. Am avut un P6 si GPS-ul nu localizeaza nimic, se invarte chestia aia pana te plictisesti. Azi imi iau si eu C2305 de la emag, cu 999,99 lei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate