Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

cauciucuri offroad

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Adutz1

Adutz1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.08.2013
salutare! de unde as putea achizitiona si eu niste cauciucuri offroad pe 17? Posted Image si sa fie mai ieftine Posted Image as vrea sa imi incalt jeep-ul ca am pe fata un tip de cauciuri si pe spate am alt tip..pe fata sunt mai inguste iar pe spate mai late..si imi este frica sa nu mi se strice grupul sau alte chestii...s-ar putea intampla asta? Posted Image asta este masina si modelurile de cauciucuri..

#2
lacusta75

lacusta75

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 14.07.2013
vezi forumurile de profil,sunt destule iar baietii sunt amabili si sfatuitori.

#3
alexdobre

alexdobre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,783
  • Înscris: 25.02.2011

 Adutz1, on 31 august 2013 - 17:39, said:

salutare! de unde as putea achizitiona si eu niste cauciucuri offroad pe 17? Posted Image si sa fie mai ieftine Posted Image as vrea sa imi incalt jeep-ul ca am pe fata un tip de cauciuri si pe spate am alt tip..pe fata sunt mai inguste iar pe spate mai late..si imi este frica sa nu mi se strice grupul sau alte chestii...s-ar putea intampla asta? Posted Image asta este masina si modelurile de cauciucuri..
esti din hunedoara ,asai?

#4
Adutz1

Adutz1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.08.2013
da sunt din hundedoara :D ...pai? @lacusta75 imi dai te rog un link pentru un asemenea forum? :D

#5
icXu

icXu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 23.07.2005
Cele mai ieftine sunt cele resapate, la depozitele de cauciucuri la mana a doua nu prea se gasesc pofile agresive, doar AT-uri.
Reductorul sau diferentialul cedeaza daca ai cauciucuri diferite si mergi pe teren aderent.

Edited by icXu, 31 August 2013 - 18:31.


#6
Adutz1

Adutz1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.08.2013
pai eu cauciucuri dinalea offroad agresive as vrea :D ceva gen http://www.4tuning.r...1-0-0-0-0-0.jpg

#7
alexdobre

alexdobre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,783
  • Înscris: 25.02.2011

 Adutz1, on 31 august 2013 - 18:30, said:

da sunt din hundedoara Posted Image ...pai? @lacusta75 imi dai te rog un link pentru un asemenea forum? Posted Image
cunosc masina..si eu sunt fan off-road Posted Image...
e nasol cu astea pe 17...mai ales la un pret mic..o sa fac niste cercetari si iti las aici raspuns..
ps:eu am avut niste cauciucuri tip senila ,foarte bune (nu prea aveau aderenta laterala) ...

 Adutz1, on 31 august 2013 - 18:33, said:

pai eu cauciucuri dinalea offroad agresive as vrea Posted Image ceva gen http://www.4tuning.r...1-0-0-0-0-0.jpg
nu iti lua SIMEX...mai bine opteaza pentru ZIARELLI
LE: uite modelu https://www.google.c...gua%3D6;126;224

Edited by alexdobre, 31 August 2013 - 18:35.


#8
Adutz1

Adutz1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.08.2013
mda pai eu sunt din valea jiului...am cumparat-o din tg jiu si ala o luat-o din deva..sau ceva de genu Posted Image) si uite in primavara am avut ceva probleme cu grupul...mi s-a rupt si o planetara..si as vrea sa le schimb..ca nu mai vreau sa arunc bani asa aiurea...pai doar ziceam ca ceva ca in poza aia vreau Posted Image ca urc la munte cu el Posted Image

pfoai pai alea is tari...sunt si pe 17? pret ceva? Posted Image

Edited by Adutz1, 31 August 2013 - 18:40.


#9
alexdobre

alexdobre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,783
  • Înscris: 25.02.2011

 Adutz1, on 31 august 2013 - 18:37, said:

mda pai eu sunt din valea jiului...am cumparat-o din tg jiu si ala o luat-o din deva..sau ceva de genu Posted Image) si uite in primavara am avut ceva probleme cu grupul...mi s-a rupt o planetara..si as vrea sa le schimb..ca nu mai vreau sa arunc bani asa aiurea...pai doar ziceam ca ceva ca in poza aia vreau Posted Image ca urc la munte cu el Posted Image

pfoai pai alea is tari...sunt si pe 17? pret ceva? Posted Image
ahaa..
nu stiu acuma ce preturi mai au ziarelli brutale..eu le-am achizitionat de la sibiu ,sunt resapate ce-i drept dar foarte ok...uite cum stau pe masina
http://postimg.org/image/f6ged5obr/

#10
Adutz1

Adutz1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.08.2013
pai si la ce pret le-ai luat? faina masinuta ai acolo ;)

#11
alexdobre

alexdobre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,783
  • Înscris: 25.02.2011

 Adutz1, on 31 august 2013 - 18:41, said:

pai si la ce pret le-ai luat? faina masinuta ai acolo Posted Image
sincer nu mai stiu...iti pot da numar de telefon de la firma respectiva si suni ..pretul variaza si in functie de marime ..
0269231833 -PneuElit
LE:eu sunt plecat din tara si am cam pierdut informatii despre acest domeniu :(

Edited by alexdobre, 31 August 2013 - 18:46.


#12
Adutz1

Adutz1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.08.2013
ok o sa ma interesez..mersi fain!!

#13
alexdobre

alexdobre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,783
  • Înscris: 25.02.2011

 Adutz1, on 31 august 2013 - 18:47, said:

ok o sa ma interesez..mersi fain!!
pentru nimic..sper sa aibe pe 17..daca nu de ce nu iti faci rost de un set pe 16?
LE:cum mai merge masinuta?

Edited by alexdobre, 31 August 2013 - 18:48.


#14
Adutz1

Adutz1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.08.2013
pai da dar nu cred ca imi cumpara nimeni jantele...eu le-as da cu tot anvelope+jante..am pus anunt pe net..dar nu m-a cautat nimeni pana acuma...pai de mers merge bine :Dnu are panta care sa nu o urce:D are cutie automata..eu am doar 17 ani..m-am obisnuit cu ea dar cred ca o sa imi fie un pic mai greu pe manuala :D

#15
alexdobre

alexdobre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,783
  • Înscris: 25.02.2011

 Adutz1, on 31 august 2013 - 18:52, said:

pai da dar nu cred ca imi cumpara nimeni jantele...eu le-as da cu tot anvelope+jante..am pus anunt pe net..dar nu m-a cautat nimeni pana acuma...pai de mers merge bine :Dnu are panta care sa nu o urce:D are cutie automata..eu am doar 17 ani..m-am obisnuit cu ea dar cred ca o sa imi fie un pic mai greu pe manuala Posted Image
;)) ....nu sunt un profesionist...ma dau de ceva timp in off road..jeep+ enduro cu motoreta..
eu iti recomand cutie manuala..oricum stiu masina si mergea bine avea viata in ea

#16
Adutz1

Adutz1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.08.2013
pfoai ai si motocicleta? fain...si eu am vrut una de teren..da na...nu am bani de una :D...pai da dar nu am cum sa schimb cutia...deocamdata e ok asa...ma obisnuiesc eu si cu manuala...

#17
emma2016

emma2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.04.2016
Salut

Eu am gasit anvelope offroad de calitate foarte buna pe Pieseauto.ro

Poti face comanda online si daca la livrare nu iti convine produsul, nu platesti, il returnezi direct fara costuri. Nu am avut nevoie, dar e linistitor sa ai optiunea asta.

Bafta!

#18
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Reclama de kkt.
Cred ca cine isi permite anvelope de 8-900 lei bucata stie sa dea un search pe google.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate