Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Mobila dormitor

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010
Am o camera de 17mp , gen 4m x 4m (aproximativ) , iar pe un perete intreg vreau sa pun un sifonier/mobila/dulap de lungime cam 3,5 m - 3,7m cu 3 sau 4 usi glisante.

Am gasit cateva pe net , dimensiuni 2,5m - 3,2m , preturi intre 1800 ron si 3000.

Daca as face ceva de acest gen pe comanda , m-ar costa mai mult ? Posted Image

1800 ron - 2,68 m lungime

http://i.dedeman.ro/..._so_s__9331.jpg

3000 ron - 3,16m

http://www.mobilakir...ype=img&id=1090

Edited by AlleXyS1, 31 August 2013 - 15:43.


#2
blondubuzau

blondubuzau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 30.11.2008
Depinde firma si materialele folosite.Cauta o tamplarie care face asa ceva si nu dedeman sau alte magazine de bricolaj ca te storc de bani.

#3
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
asa un dresing mare nu a incaput intr-n topicurile dedicate
la usile glisante... cat dai atata face!!! vrei usi care sa faca ca trenul si sa se ia dupa tine prin casa... dai 2 lei
vrei usi silentioase care sa tina 10-20 de ani... scoti banu!!!
mobila la comanda e mai scumpa decat cea de serie la aceiasi calitate!

#4
dana2010

dana2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 26.03.2010
Da un search pe Google dupa "dulap dormitor glisante 3m pret" si gasesti atat mobila cata vrei, inclusiv la comanda. Daca mai vrei si alte accesorii pentru dormitor, de genul lenjeriilor de pat, pernelor, saltelei, paturilor etc. iti recomand expert-saltele.ro Are multe o gama larga de produse si asigura transportul, in Bucuresti e chiar gratuit. Tu din ce oras esti? Vrei ca usile sa fie neaparat cu oglinda, sau te intereseaza si fara?

Edited by dana2010, 04 September 2013 - 13:30.


#5
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
am asa ceva, nu mai stiu precis lungimea, in jur de 3.4 m, inaltime 2.1 sau 2.2 m
cu 3 usi glisante (cu geam pe 1/3 din suprafata), polite, spatii de umerase, 5 sertare interioare..
la comanda, m-a costat ~2600 lei, cu transport si montaj
de un an se comporta bine, are un sistem de glisare care pare solid, cu niste sine, usile nu "flambeaza" si se deplaseaza usor
normal, are si ceva belele
una dintre ele este ca partea de sus este o idee mai lunga decat partea de jos (1-2 cm) :)
drept pentru care usile  au trebuie inclinate putin ca sa calce bine pe muchiile verticale
o fi masurat unul chior cand au taiat placajul...

#6
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010

 aeon, on 05 septembrie 2013 - 16:02, said:

am asa ceva, nu mai stiu precis lungimea, in jur de 3.4 m, inaltime 2.1 sau 2.2 m
cu 3 usi glisante (cu geam pe 1/3 din suprafata), polite, spatii de umerase, 5 sertare interioare..
la comanda, m-a costat ~2600 lei, cu transport si montaj
de un an se comporta bine, are un sistem de glisare care pare solid, cu niste sine, usile nu "flambeaza" si se deplaseaza usor
normal, are si ceva belele
una dintre ele este ca partea de sus este o idee mai lunga decat partea de jos (1-2 cm) Posted Image
drept pentru care usile  au trebuie inclinate putin ca sa calce bine pe muchiile verticale
o fi masurat unul chior cand au taiat placajul...

imi poti trimite intr-un PM cine ti-a facut mobila ? si daca are vreun site cu ceva exemple :D

#7
silviubs

silviubs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.12.2009
Tot ce pot sa spun in materie de mobila e faptul ca calitatea costa. Vrei materiale bune, finisaje bune, accesorii bune, dai bani mai multi. Spun asta din propria experienta.

#8
mickhhp

mickhhp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.02.2009

View Postdana2010, on 04 septembrie 2013 - 13:30, said:

Da un search pe Google dupa "dulap dormitor glisante 3m pret" si gasesti atat mobila cata vrei, inclusiv la comanda. Daca mai vrei si alte accesorii pentru dormitor, de genul lenjeriilor de pat, pernelor, saltelei, paturilor etc. iti recomand expert-saltele.ro Are multe o gama larga de produse si asigura transportul, in Bucuresti e chiar gratuit. Tu din ce oras esti? Vrei ca usile sa fie neaparat cu oglinda, sau te intereseaza si fara?
sau aici https://auping.ro/paturi-dormitor/

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate