Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Teapa de la Orange numita Phone Credit

- - - - -
  • Please log in to reply
301 replies to this topic

#19
SkCristi

SkCristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 28.07.2012
Orange... cred ca ai pus link de softpedia :)
FAIL :P

#20
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011
Salut,
Ne pare rau pentru eroarea din postarea anterioara. Link-ul corect este http://www.orange.ro...one-credit.html .
O zi buna,
Orange Helpers

#21
ionuke

ionuke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.09.2007
Am folosit formularul de contact de pe site-ul Orange si am pus urmatoarea intrebare:
"Pot sa cumpar telefonul Nokia Asha 210 prin programul Phone Credit? Acest telefon nu se afla pe lista de telefoane eligibile in magazinul in care am intrebat."

Mai jos un raspuns de la Orange

Quote

Stimate client,


Raspund solicitarii primite si as vrea sa imi permiteti sa va prezint cateva detalii pe care sper sa le gasiti utile.

Subliniez ca orice telefon din magazinele teritoriale poate fi pus in vanzare prin programul ‘’Phone Credit’’ (http://www.orange.ro...one-credit.html).

Conform regulamentului acestui program afisat pe site la adresa de mai sus, la program participa magazinele teritoriale, nu si magazinul online. Nu este necesar sa activati un abonament si, din dorinta de a veni in ajutorul dumneavoastra, va facem cunoscute adresele Shop-urilor noastre (http://www.orange.ro...lor-Orange.html), pe care le puteti vizita.

Pentru numarul de telefon 0751xxxxxx, acest program este valabil pana in 7 februarie 2014 si, cu ajutorul lui, aveti dreptul sa cumparati un telefon folosindu-va de cei xx,35 EUR acumulati. O calculatie adecvata se poate face doar in Shop in functie de:
- telefonul dorit/aflat in stoc,
- creditul acumulat pana acum in acest program.

Daca intampinati dificultati, va rog sa prezentati acest raspuns managerului magazinului sau ne puteti apela la 444 chiar din incinta magazinului pentru reconfirmarea eligibilitatii numarului dumneavoastra in cadrul acestui program.

Totodata, puteti depune sesizare sau puteti solicita o audienta in atentia directorului magazinului notand adresa si numele persoanelor ce fac obiectul reclamatiei.

Modelele de telefoane existente in oferta comerciala sunt aceleasi in toate magazinele teritoriale. Puteti solicita detalii despre disponibilitatea unui model de telefon din stocul Orange in eventualitatea in care va adresati celui mai apropiat Orange Shop sau partener Orange sau puteti apela 411 gratuit de pe un abonament Orange (sau +40212033030 / +40744411411 - tarif normal) si colegii mei vor putea verifica in timp real stocurile de telefoane. Informatiile astfel obtinute vor avea o valabilitate de 24 de ore, timp in care puteti merge la magazinul in stocul caruia se regaseste telefonul dorit.

In speranta ca informatiile oferite va sunt de folos, ramanem la dispozitia dumneavoastra prin intermediul sectiunii « Contactati-ne » de pe pagina noastra www.orange.ro, din aplicatia « Contul meu » sau prin intermediul Serviciului Clienti.


Cu stima,

Ioana Andone
Problem Solving Executive
Orange Romania
www.orange.ro

Din asta eu inteleg ca poti sa cumperi orice telefon din magazin, nu doar smartphone, nu doar cele din lista speciala. Daca magazinul refuza, contactezi Orange la 444 si se rezolva Posted Image

Sper sa ajute pe cineva, eu pana la urma am cumparat prin emag telefonul ce ma interesa, fiind dezamagit de Orange Phone Credit. Se pare ca era bine daca mai asteptam pana primeam acest raspuns...

Edited by ionuke, 14 November 2013 - 12:35.


#22
Sinisther

Sinisther

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 19.06.2008
poate gresesc, Phone Credit poti sa iei ce telefon vrea muschiul tau din oferta Orange la pretul de liber. Exista in schimb o serie de telefoane la promotie la care pe langa creditul care il ai primesti si un bonus de x euro la achizitionare. Eu nu am intampinat pana acuma probleme de la cei de la Orange Shop....e drept ca au incercat sa imi vanda ceva optiune, dar asta e jobul lor.

#23
ionuke

ionuke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.09.2007
Da, chestia e ca nu au vrut sa imi dea la liber telefonul pe care il doream. Aveau in magazin o lista scurta de telefoane "eligibile" pentru programul Orange Phone Credit.

Edited by ionuke, 15 November 2013 - 10:11.


#24
johnalex09

johnalex09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 17.09.2006

 ionuke, on 15 noiembrie 2013 - 10:09, said:

Da, chestia e ca nu au vrut sa imi dea la liber telefonul pe care il doream. Aveau in magazin o lista scurta de telefoane "eligibile" pentru programul Orange Phone Credit.
nu exista asa ceva, asta e rea vointa din partea unor angajati fustrati, daca iti spune ca nu se poate ii ceri numele, pui mana pe telefon si ii faci reclamatie si o sa se poata instant, asta in orange shop, la alti mai mici aia chiar fac ce vor, nu prea le pasa :)

#25
ionuke

ionuke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.09.2007
nu parea a fi rea vointa, ca era o angajata simpatica Posted Image lista aia exista acolo, nu a inventat-o pe loc. mai degraba politica magazinului (magazinul este Euro GSM).

Edited by ionuke, 15 November 2013 - 11:45.


#26
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Daca am 25 euro bonus de la Phone Credit si vreau sa fac un abonament Junior 8, cu Orange Zali (pret abonament 25 euro), pot lua telefonul gratuit? Sau acea reducere nu o poti folosi pentru achizitionare telefon la abonament?

#27
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Azi am fost si eu la Orange Shop-ul din Suceava(Nicolae Balcescu) ca sa folosesc banii stransi prin programul Orange Phone Credit la achizitia unui telefon, mai exact imi propusesem sa iau mai multe, aveam 3 cartele fiecare cu credit pe ele. Am luat bon de ordine, am asteptat cam 30 minute si am luat contact cu o acritura cum rar am vazut...
Din ce citisem pe site-ul orange banii stransi pot fi folositi de 2 ori pe an. Duduia mi-a povestit ca pot folosi banii ca sa iau un singur telefon, chiar daca suma imi ajungea pentru 2 telefoane si, daca folosesc acum creditul sau o parte din el abia peste 6 luni mai pot face alta achizitie... Acest lucru nu apare niciaieri pe site explicat(ori e ascuns bine de tot). Bun inghit, mai departe dupa ce face ea copii dupa buletin si cartele, imi spune ca pretul telefonului e 22 euro si nu 19 euro cum era afisat pe site si in magazin, chipurile s-a scumpit de dimineata. E vorba de Nokia 106. intreb unde pot sa fac reclamatie mi-a zis ca numai pe site sau sa sun la 444 sa fiu lamurit...deja privirile contracandidatilor la scaunul meu au devenit aprinse vazand ca sunt carcotas...m-a intrebat daca mai vreau sa iau telefoanele, i-am zis da, si, i-am atras atentia ca voi face reclamatie, explicandu-i ca atata timp cat exista un pret afisat nu se poate sa mi-l dea mai scump. Bun ajung acasa, intru pe site telefonul tot 19 euro...sun la 444 aici surpriza, alta duduie imi spune ca ei nu au cum sa verifice nici stocuri nici preturi tine de fiecare magazin in parte si trebuie sa merg inapoi la magazin sa fac reclamatie ei nu ma pot ajuta ca duduia din magazin trebuia sa-mi ofere posibilitatea sa discut cu seful de magazin si sa fac pe loc o reclamatie scrisa...bun, eu sunt mai greu de cap, inteleg ca fiecare din astea 2 dudui da vina una pe alta dar nici una nu mi-a putut da solutii, decat s-o intreb pe cealalta, am intrebat si eu in situatia asta eu cu cine votez, pardon vorbesc...poate cineva care e de la Orange sa ma lumineze?

Edited by partyman, 03 February 2014 - 14:14.


#28
ionuke

ionuke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.09.2007

 ionuke, on 15 noiembrie 2013 - 11:44, said:

nu parea a fi rea vointa, ca era o angajata simpatica Posted Image lista aia exista acolo, nu a inventat-o pe loc. mai degraba politica magazinului (magazinul este Euro GSM).

 ionuke, on 14 noiembrie 2013 - 12:31, said:

Am folosit formularul de contact de pe site-ul Orange si am pus urmatoarea intrebare:
"Pot sa cumpar telefonul Nokia Asha 210 prin programul Phone Credit? Acest telefon nu se afla pe lista de telefoane eligibile in magazinul in care am intrebat."

Mai jos un raspuns de la Orange [..]
Din asta eu inteleg ca poti sa cumperi orice telefon din magazin, nu doar smartphone, nu doar cele din lista speciala. Daca magazinul refuza, contactezi Orange la 444 si se rezolva Posted Image

Sper sa ajute pe cineva, eu pana la urma am cumparat prin emag telefonul ce ma interesa, fiind dezamagit de Orange Phone Credit. Se pare ca era bine daca mai asteptam pana primeam acest raspuns...

In cele din urma am returnat telefonul de la emag (avea ceva probleme) si m-am intors la Orange sa cumpar cu phone credit inarmat cu noile cunostinte despre cum merge treaba.
Am mers la 4 magazine din care doua Orange Shop. In fiecare dintre ele telefonul ce ma interesa era expus si exista in stoc, insa "nu in stocul pentru orange phone credit"! Adica magazinele aveau doua stocuri: unul pentru orange phone credit si unul pentru clientii "platitori" pentru abonamente noi sau fidelizare. In cele din urma am cumparat telefonul la oferta cu abonament Fluture pentru 3 luni. Am iesit mai scump decat daca il luam la liber, dar aveam nevoie de telefonul ala urgent (era cadou pentru cineva).
per total o frustrare totala cu acest orange phone credit. am si renuntat complet la puncte (le-am lasat sa expire) desi aveam deja o suma frumusica pentru ca incercand sa le folosesc nu mi-am provocat decat stres si nervi.
In caz ca monitorizeaza cineva de la Orange acest subiect si pot/vor sa faca verificari, magazinele unde am avut aceasta problema sunt:

Orange Shop pe Str. 21 Decembrie 1989 nr. 23-25
Orange Shop in Piata Unirii 6,
Euro GSM pe str. Eroilor 21
Euro GSM pe 21 Decembrie nr. 12

 Venboteam, on 16 noiembrie 2013 - 21:24, said:

Daca am 25 euro bonus de la Phone Credit si vreau sa fac un abonament Junior 8, cu Orange Zali (pret abonament 25 euro), pot lua telefonul gratuit? Sau acea reducere nu o poti folosi pentru achizitionare telefon la abonament?
cel mai bine trimiti intrebarea asta direct la orange prin email. foloseste sectiunea de contact de pe site si iti vor raspunde in scris (ai mai mari sanse sa priemsti un raspuns direct de la ei in felul asta).

Edited by ionuke, 03 February 2014 - 17:13.


#29
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Si, inca o nelamurire am, daca achizitionez un telefon fara niciun contract deci fara subventie de ce mi se da un telefon codat in Orange? Nu ar trebui sa fie necodat sau sa mi-l decodeze gratuit?

#30
ionuke

ionuke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.09.2007
cere sa ti-l decodeze gratuit.

#31
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

 partyman, on 03 februarie 2014 - 18:11, said:

Si, inca o nelamurire am, daca achizitionez un telefon fara niciun contract deci fara subventie de ce mi se da un telefon codat in Orange? Nu ar trebui sa fie necodat sau sa mi-l decodeze gratuit?
Ai cerut asta si nunti s-a dat? Ai intrebat in momentul achizitiei si ti-au zis ca nu se poate?

#32
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Iata ca, dupa ce m-am plans aici lucrurile s-au miscat...s-a scumpit telefonul, insa nu e corect, daca stiam acest lucru luam riga care era 23 euro, marlanii pe fata vad ca produce orange...o sa ma prezint maine din nou la magazin, sa cer decodarea telefoanelor

#33
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

 partyman, on 03 februarie 2014 - 20:10, said:

Iata ca, dupa ce m-am plans aici lucrurile s-au miscat...s-a scumpit telefonul, insa nu e corect, daca stiam acest lucru luam riga care era 23 euro, marlanii pe fata vad ca produce orange...o sa ma prezint maine din nou la magazin, sa cer decodarea telefoanelor
Eu tot nu inteleg care e problema ta....nu mi-ai raspuns la intrebare.

#34
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 13.01.2013
Nu e teapa cand te intepi singur, se numeste masochsim, ei incearca, daca ratele pun botul e partea a 2 a ;)
Orium Romania e un lac, la cate gaste si rate sunt in tara asta...

#35
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 xperia_ray, on 03 februarie 2014 - 22:07, said:

Nu e teapa cand te intepi singur, se numeste masochsim, ei incearca, daca ratele pun botul e partea a 2 a Posted Image
Orium Romania e un lac, la cate gaste si rate sunt in tara asta...
adica nu e prost cine cere/incearca ci acela care da/pune ...ciocul Posted Image

#36
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 13.01.2013
Respect Einstein !

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate