Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Contabilitate WEB

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
davgino

davgino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.07.2006
Pentru noutati vizavi de dezvoltare, versiuni noi, imbunatatiri ale aplicatiei vizitati sectiunea Noutati.

Edited by davgino, 03 March 2015 - 22:12.


#20
nickyro

nickyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 18.01.2015
Mersi, sunt interesat :)

#21
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 25.11.2006

View Postdavgino, on 30 august 2013 - 21:00, said:

Aplicatie de contabilitate realizata cu tehnologie WEB. Mai mute detalii pe situl aplicatiei - http://www.contaflux.ro  Cred ca merita sa fie cunoscuta de cat mai multi oameni.
De laudat initiativa, am testat contul demo de pe site (apropo, corectati exprimarea "sit" care tot apare - corect este "site" sau "pagina web").
Ca idee generala platforma pare sa aibe tot ce-i necesar pentru o evidenta contabila. totusi vad 2 probleme (fara suparare sunt doar niste observatii pentru eventuale imbunatatiri):
1) Libertatea codului, poate duce la probleme majore in cazul in care cineva greseste...
Cineva care utilizeaza platforma nu poate sa se joace de-a contabilitatea, deci daca se greseste ceva in cod, ultilizatorul este persoana ce raspunde (avertismente, penalitati, amenzi, puscarie, etc.) - greu de asumat doar de utilizator.
2) Interfata utilizator trebuie imbunatatita printr-o structurare logica si functionala, momentan este un amalgam de meniuri si optiuni greu de urmarit chiar daca stii ce cauti exista sansa sa te pierzi in atatea informatii afisate dintr-o singura pagina.
Vreau sa nu fiu inteles gresit, salut aceasta initiativa si mi se pare chiar interesanta de accea am ales sa o transmit cunoscutilor mei (contabili) pentru studiu dpdv al corectitudinii operarii datelor, referitor la partea de aranjare se poate lucra/contribui astfel incat aplicatia sa fie mai "digerabila" si sa ofere acces mai facil la diferite optiuni/informatii.
Spre exemplu, modul de cautare a unui client in cazul in care se doreste facturarea acestuia, mi se pare greoi. Campul cautat (nume, cui, etc) nu ingusteaza cautarea o data cu introducerea fiecarei litere ci este necesar sa dai enter... Pot sa expun multe asemenea mici detalii care trebuiesc slefuite, insa chiar si asa are foarte mare potential platforma creata.
Felicitari @davgino

Edited by 13YTe, 17 March 2015 - 21:01.


#22
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Dupa ce ca e gratis mai faceti si nazuri. Asa e romanu. Cu cat primeste pe gratis cu atat are pretentii mai mari. Ia sa platesti bani pentru fiecare chestie si ai sa vezi c-o lasi mai moale cu pretentii gen "nu imi ia direct cautarea pana nu dau enter" :)).

#23
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 25.11.2006
Jupane @potae nu e vorba de nazuri sau pretentii ci e vorba de imbunatatiri.
Referitor la a plati pentru un soft de contabilitate, da platesc, stai calm ca platesc de ani de zile propria licenta pentru a avea siguranta rezultatelor obtinute.
Eu zic sa o lasi tu mai moale cu aprecierile tale subiective la ceea ce am scris. Daca nu stii sa citesti, un curs de alfabetizare poate ajuta, iar daca stii sa citesti inseamna ca ai alte probleme...

Edited by 13YTe, 18 March 2015 - 08:58.


#24
davgino

davgino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.07.2006
@13YTe - se pare ca momentan nu pot edita posturile anterioare si nu stiu de ce.....
1).  Cu privire la codul aplicatiei din ce stiu , doar o persoana a contribuit la modificarea lui si mi-a scris pe mail despre asta si bineinteles am acceptat si implementat aceste modificari. In rest nu stiu daca mai sunt altii care sa fi facut lucrul acesta, dar cu sigurata  nu oricine se va apuca de facut asta.
2). Cu privire la interfata mie mi se pare destul de logica, poate depinde si de gusturi....
3). Cu privire la alte imbunatatiri se poate scrie pe forumul aplicatiei http://www.contaflux.ro/forum/

#25
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,467
  • Înscris: 04.10.2002
Corectează te rog pe pagina principală ”Aplicatia se poate instaleaza”.

#26
davgino

davgino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.07.2006

View Post13YTe, on 17 martie 2015 - 20:56, said:

Spre exemplu, modul de cautare a unui client in cazul in care se doreste facturarea acestuia, mi se pare greoi. Campul cautat (nume, cui, etc) nu ingusteaza cautarea o data cu introducerea fiecarei litere ci este necesar sa dai enter...

Incepand cu versiunea 3.2.6 este posibila si optiunea de cautare o data cu introducerea fiecarei litere.

Edited by davgino, 09 April 2015 - 15:58.


#27
stan108

stan108

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 23.04.2017
acum e pe bani :P

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate