Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

Contabilitate WEB

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
davgino

davgino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.07.2006
Aplicatie de contabilitate realizata cu tehnologie WEB. Mai mute detalii pe situl aplicatiei - http://www.contaflux.ro  Cred ca merita sa fie cunoscuta de cat mai multi oameni.

Edited by davgino, 30 August 2013 - 21:01.


#2
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Nu ma asteptam sa fie gratis O.o. De ce? Ca e destul de complexa treaba.

#3
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,231
  • Înscris: 24.02.2007
Felicitari pentru idee si faptul ca oferi aplicatia gratis.

Problema cea mai mare a clientiilor va fi insa urmatoarea: ce ma fac maine? Va mai fi aplicatia la fel de utila, va mai fi in acord cu legislatia de maine?

#4
davgino

davgino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.07.2006
Intrucit lucrez in domeniu(contabilitate)  si nu sunt un programator profesionist ci doar pasionat de programare , am deciz sa dezvoltat acesta aplicatie pe care sa o folosesc in primul rand pt.mine. Atata timp cat voi profesa contabilitatea aplicatia la fel de utila ca si acum , si va mai fi in acord cu legislatia de maine.

#5
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,596
  • Înscris: 30.07.2003
Aceeasi conceptie rigida ce nu-ti permite punerea in aplicare a principiilor contabile decat in limita gandirii programatorului aplicatiei ! Lucreaza la concept si nu impune limite conturilor.

#6
davgino

davgino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.07.2006
Lucreaza la concept si nu impune limite conturilor. - Poti detaila putin sau poti sa-mi scrii pe mail despre acesta.

#7
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,596
  • Înscris: 30.07.2003
- formule asociate operatiunilor;
- nu mai lega de nomenclatoare conturile;
- NC e universala prin definitie, aici trebuie sa pot lucra pe conturi in profunzimea insemnatatii lor, nu doar simbol si valoare;
...

#8
Un_Nimeni_Celebru

Un_Nimeni_Celebru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 28.05.2007
am spus intotdeauna ca programarea microprocesoarelor este cel mai greu lucru de pe pamant. Apoi am descoperit legislatia si contabilitatea din Romania.
....si mi-am retras cuvintele.
Asa am ajuns sa fac numai afaceri la negru, chiar cu riscul de a face puscarie pe viata. Legislatia din Romania mi-a dat doua oportunitati: faci afaceri curate si vine unu intr-o zi si-ti inchide firma ca ai incalcat nu stiu ce parte din lefgislatie pe care nici contabilul nu avea cunostiinta macar de asa ceva, sau faci afaceri la negru si macar ai ce manca. Ma jur ca o sa fac afaceri curate in momentul cand legislatia va fi gen test grila, astfel incat sa nu poata fi interpretata in doua moduri. Deci incercarea ta de a face putina lumina in aceasta bezna numita Legislatia Romaniei e de laudat. Sa-ti dea Dumnezeu succes.As putea sa fac si eu programul si sa ma umplu de bani, dar cand datele de intrare nu sunt exacte si difera de la fiecare nenorocit de la garda finaciara la altul, devine imposibil de facut un astfel de program. Sunt curios cum rezolvi aceasta problema?

#9
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,596
  • Înscris: 30.07.2003
Contabilitatea e una, fiscalitatea e alta. Sunt de acord ca modelul exprimarii in codul fiscal nu e cel mai optim.

#10
davgino

davgino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.07.2006
Eu sper totusi ca macar pentru unii utilizatori aceasta aplicatie poate fi utila .

Edited by davgino, 31 August 2013 - 21:00.


#11
ThePuiu

ThePuiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 11.11.2003
felicitari atit pentru complexitatea aplicatiei cit si pentru gestul de a o oferi "la liber"! N-as spune ca esti doar un pasionat in ale programarii!

Stima!

#12
Bandit

Bandit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 09.09.2004
Salut,
Am incercat sa instalez pe local si primesc urmatoarele:

Quote

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in C:\AppServ\www\contaflux\salvareautomata.php on line 8
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\AppServ\www\contaflux\salvareautomata.php:8) in C:\AppServ\www\contaflux\include\logindb.php on line 90

Cred ca am respectat pasii de instalare asa cum trebuie.

Edit: Am reusit, dupa ce am importat eu manual fisierele sql in baza de date.

Edited by Bandit, 17 September 2013 - 12:47.


#13
davgino

davgino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.07.2006
pentru cei care au nevoie de vreun ajutor rog sa foloseasca adresa de  mail de pe sit.

#14
davgino

davgino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.07.2006
Iata ca a venit si vremea lansarii forumului dedicat aplicatiei.
http://www.contaflux.ro/forum/

#15
muscaiu

muscaiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 12.09.2014

View PostUn_Nimeni_Celebru, on 30 august 2013 - 23:02, said:

am spus intotdeauna ca programarea microprocesoarelor este cel mai greu lucru de pe pamant. Apoi am descoperit legislatia si contabilitatea din Romania.
....si mi-am retras cuvintele.
Posted Image

#16
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
felicitari pentru aplicatie si pentru modestie, s-ar putea sa te contactez in urmatoarele luni pentru o posibila colaborare :)

#17
Bandit

Bandit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 09.09.2004
Ma bucu sa vad ca ai continuat munca si ai adus imbunatatiri.
Ce ai zice de o tema adaptata pentru telefoane mobile/tablete. Nu trebuie neaparat sa contina toate moduele, ci doar cel pentru emitere facturi si incasari.
Multumesc!

#18
davgino

davgino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.07.2006
Posibil pe viitor sa fie si o tema pentru telefoane/tablete pentru ceva module.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate