Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Sincronizare contacte Google

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
nikx

nikx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 28.06.2013
Am si eu cateva contacte pe cartela si mai am cateva pe telefon. Cum fac sa le pun "in Google"? Adica sa le am in contul google, si in caz ca schimb cartela sau telefonul si am acelasi cont google ele sa-mi apara?

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,042
  • Înscris: 22.05.2003
Ce telefon ai?

In principiu salvezi toate numerele in telefon, apoi exista optiune sa salvezi agenda ca xml.

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Setezi telefonul sa afiseze si numerele de pe SIM, pe langa cele din memoria interna, Google si alte aplicatii, cum ar fi YM sau FB. Dupa aceea, faci sincronizare cu Google. Cel mai usor ar fi sa copiezi toate numerele de telefon in memoria telefonului si apoi sincronizezi.

#4
nikx

nikx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 28.06.2013
Am un Orange Nivo. Am dat sincronizare, se invarte ceva. Revin cu feedback.

#5
cristi_Spike

cristi_Spike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 17.12.2008
Pentru cei interesați pe android 4.2.2:
1.În meniul telefonului tău intră in “Setări” .
2.În secțiunea conturi selectează Google.
3.Selectează contul de google.
4.Bifați  ”Sincronizați contacte”.(Sursa Droidu.info)

#6
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
In agenda in meniu ar trebui sa ai la import/export si "import from SIM".

Si daca nu ai exista apps care lucreaza cu agenda din SIM, ex. Simplus.

#7
zstefc

zstefc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 10.01.2007
cum se face corect aceasta sincronizare?
ca in loc de 400 de contacte, dupa sincronizare am 1200 ... si unele dintre ele nu au numere de telefon
mare porcarie

problema este ca in gmail la contacte, exista multe contacte fara numar de telefon si la sincronizarea cu telefonul mi-a transferat acele contacte in telefon Posted Image
alta problema este ca am preluat telefonul de la altcineva, si acum amsi contactele acestuia

am intrat in gmail la contacte, am sters duplicatele, apoi am facut curatenie generala care mi-a luat vreo 30 de minute
apoi am intrat si in telefon si am sters toate contactele si cand am dat sincronizare cu gmail ...
intai e dat eroare la sincronizare si apoi .. mi le-a adus pe toate in telefon inclusiv pe cele sterse

Edited by zstefc, 05 October 2014 - 08:48.


#8
ThePostMan68

ThePostMan68

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 26.09.2012
Am facut backup in contul google a contactelor, am primit notificarea ca au fost transferate cu succes, dar dupa resetarea telefonului am constatat ca in urma sincronizarii contactelor din contul meu google si telefon nu au fost sincronizate decat o parte a acestora(50 din 250 contacte)! Cum pot recupera diferenta de contacte pierdute? Multumesc!

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Am și eu o problemă în ceea ce privește sincronizarea contactelor cu contul google. Folosesc un Huawei p8 lite și un Samsung S6 edge, ambele conectate la același cont google. Problema de sincronizare constă în faptul că am câteva contacte create în p8 care nu se transferă în s6 și nu înțeleg de ce. După ce am observat lipsa acestor contacte din s6 am făcut câteva editări de pe calculator direct în contul google iar modificările au apărut imediat pe ambele telefoane ceea ce dovedește că sincronizarea funcționează dar acele contate tot nu apar în s6.

#10
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 01.11.2006
Poate contactele create pe Huawei P8 au fost salvate in telefon sau pe sim (si nu in contul google) ?!

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Când am verificat, am găsit 12 contacte salvate în telefon și nu-mi explic cum au ajuns acolo. Mulțumesc pentru pont.

Edited by MembruAnonim, 08 October 2016 - 12:01.


#12
Rekhinu

Rekhinu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.02.2016
Eu am o problema si mai grava. Ni am runrica de contacte in gmail sau in contul google. Folosesc un honor 8 si nu dau nicicum de contacte. Am acelasi cont si pe o tanleta si pe un alt telefon si acolo gaswsc contactele, pe honor nu. Ma poatw ajuta si pe mine cineva? Honorul e varianta de asia(china) si nu a avut instalat nici macar google play. Poate stie cineva daca ar trebui sa mai instalez ceva.

#13
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Am si eu o nedumerire cu privire la contactele salvate ca favorite.
Am de 3 zile Android, am salvat 5 contacte ca favorite (la apeluri-preferate) dar observ ca apar inca multe altele care nu sunt favorite, desi le sterg reapar imediat cand reintru in aplicatie. Cele favorite/preferate au steaua plina, celelalte nu au. Apar doar contactele salvate in agenda, cele fara nume nu apar.
De ce acest lucru? In setari nu vad cum sa fac.

#14
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 02.02.2009

View Postdanghetau, on 03 decembrie 2018 - 20:47, said:

...

Cele care îți apar în plus sunt contactele apelate cel mai des în ultima vreme sau ultimele numere apelate.

Edited by Ciubex, 04 December 2018 - 18:36.
Am sters continutul citatului pentru a nu duplica textele


#15
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Bun, dar e normal sa apara la Preferate acele contacte? Asa apare in Android? Atunci Recente pentru ce mai este, apar si acolo. Ciudatel.

#16
xwildmanx

xwildmanx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 12.05.2009
Ba nu este ciudat deloc .
Sunt setările default (din fabrică ) ale programului .
Pentru modificarea lor urmează pașii :
Telefon (dialer)=> setări (trei puncte din dreapta sus) => opțiuni de afișaj => setează ecranul de deschidere implicit => bifezi ce opțiune dorești de acolo.
A fost greu ?

#17
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Nu exista asa ceva pe Nokia 6.1 cu Pie.

#18
xwildmanx

xwildmanx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 12.05.2009
Nu te superi dacă nu te cred?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate