Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

nu ma pot uita la filme/video online

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
laura9320

laura9320

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.08.2013
Buna.Sunt noua pe aici , sper sa scriu unde trebuie.. daca nu , imi cer scuze anticipat.
Problema mea e urmatoarea: Pot face orice pe net inafara sa vad filme / video-uri online. In momentul cand dau play , se deconecteaza netul. Daca inchid pagina , se conecteaza la loc.
Pana acum vreo saptamana mergea bine , dar am lasat un copil de vreo 10 ani la pc si..nu stiu ce a facut, dar nu lam mai putut deschide 2 zile. Apoi iam dat niste scanari si totul a fost in regula..dupa inca vreo 2 zile a intervenit problema filmelor care.. persist. Mai am un laptop si un pc fix.. pe ele ma pot uita la filme sau video fara nici un fel de problema.
Laptopul este Acer .Folosesc Windows 7 -32bit , iar conexiunea e wireles.
Multumesc !

#2
DanSerb

DanSerb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.08.2013
esti sigura ca se deconecteaza netul ? sau nu ai pluginul necesar pentru a vedea un clip/film online ?

#3
alex_tbe

alex_tbe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 14.06.2007
Buna, ai antivirus? Probabil e un virus care isi face de cap.
Si chiar daca ai antivirus, probabil ai unul free si a trecut un virus de el. Ori instalezi un antivirus mai serios gen Kaspersky sau Bitdefender(trial) ori descarci Kaspersky Rescue Disk sau Bitdefender Rescue CD, le pui pe un stick si scanezi PC-ul fara a instala/dezinstala nimic.
Mai poti sa instalezi si Malwarebytes si sa scanezi, e bun.
Spune-ne si ce tip de conexiune ai. Banuiesc ca PPPOE. Daca conexiunea e de tip PPPOE(cu username si parola) incearca sa o refaci. O stergi inainte pe cea veche si apoi faci alta.

#4
Wazot

Wazot

    Taxi Driver

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 10.05.2008
pai ce lasi copiii pe laptop??

Asa-ti trebuie. baga si reinstaleaza. Sa nu uiti data viitoare sa-ti iei si licenta de windows

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Laura, ai dat tu ceva explicatii, dar ai omis partea cea mai importanta - BROWSERUL - cu el te uiti la filme pe net - si asta o afce cu ajutorul unor plugin-uri - gen Flash.
Daca nu specifici  si ce browser folosesti cam greu sa stuie cineva ce are calculatorul tau.

Iar cand mai lasi copii mici la calculatorul tau, asigura-te ca intra pe un cont limitat, nu pe cel principal - vei preveni astfel de intamplari intrucat sistemul nu le va permite sa faca modificari sau instalari in el.

#6
laura9320

laura9320

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.08.2013
Da , sunt sigura ca se deconecteaza netul... am verificat si apoi m-am apucat de scris...iar de plug-in ul e ok.

Am antivirus - Avast. Conexiunea este WPA2 daca m-am uitat eu unde trebuie...
Ca si browser folosesc Chrome

Ms ptr raspunsuri

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
1. Te conectezi wireless. Poti incerca si o conexiune pe fir - mai stabila ptr a vedea daca problema apare in continuare.
2. Incearca sa folosesti un alt browser - ex IE - e inclus in 7 oricum.

#8
Wazot

Wazot

    Taxi Driver

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 10.05.2008
hai bai te poti uita la filme acum??/
De ce faci titlu idiot la topic?? cand citeste cineva crede ca nu te POTI uita la film la televizor ca te dor ochii sau ca te ia ameteala.

datele sunt f vagi. Cum adica se deconecteaza?? Indica iconul de jos status de conexiune intrerupta? Cand e deschis un film pe you tube nu poti browfai cu alt browser deloc ca zice pagina unavaiable sai yahoo mesenger trece pe deconectare??? alea sunt simptome de deconectare

Edited by Wazot, 29 August 2013 - 21:24.


#9
laura9320

laura9320

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.08.2013
Mersi de ajutor! Mi-am reinstalat windowsul si acum functioneaza bine. Mersi la toti!

Wazot, nu sunt programatoare sa stii !! Am explicat cat am putut de bine. Daca aveai nelamuriri puteai intreba , cum au facut-o si altii. Metsi totusi Ca ai raspuns. O zi buna !

#10
Fin

Fin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 09.10.2012
nu ma pricep la calculatoare, deci nici sa explic prea bine

de vreo 2 saptamani nu mai reusesc sa vad filme online (pt moderatori: bineinteles ca-s platite, ca doar n-avem voie pe SP sa discutam de filme piratate)
nu-mi dau seama ce se intampla. de obicei folosesc chrome, insa la fel e si cu mozilla si cu IE (vreo 2 feluri: 64-bit si inca unul)

imi mai zicea cateodata candva (acum nu mai primesc mesaje de-astea) "flash plugin crashed", Java nu stiu ce...
am dat update si eu cum m-am priceput, si la java si flash, dar serios daca inteleg macar ce inseamna

daca n-am dat detaliile care trebuie, intrebati-ma, ca nici nu stiu ce-ar trebui sa scriu aici


multumesc cui se deranjeaza sa citeasca incalceala mea

banuiesc, totusi, ca am windows xp, nu 7. deci n-am postat unde trebuie

#11
Fin

Fin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 09.10.2012
aici mi s-a spus ca trebuie sa-mi updatez driverele video, daca asta o fi problema.
( http://forum.softped...6#entry14428889 )
folosesc notebook asus, vad ca mai are un sticker cu nvidia pe el, ce-o mai fi si asta

#12
TeoFelix

TeoFelix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.01.2014
Buna seara,

mi-am facut cont pe acest forum acum cateva minute pentru a cauta persoane interesate sa formam un grup de minim 10 persoane pt un abonament de sport in IDM.

nu stiu daca am postat corect solicitarea mea dar v-as fi recunascatoare sa ma orientati.

PS mi se pare ca Softpedia e un loc unde se aduna majoritatea parerilor avizate!

Multumesc!

#13
mex_1986

mex_1986

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.01.2018
Salut! Ma ajuta si pe mine cineva dak se poate ? Doresc sa vizionez un film online,am sonor dar nu si imagine dc? pana akm o saptamana a mers. Va multumesc!

#14
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007
pe toate browserele sau doar pe unu anume? (chrome, mozilla, ie etc)
re-instaleaza flash player-u

#15
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postmex_1986, on 03 ianuarie 2018 - 21:27, said:

Salut! Ma ajuta si pe mine cineva dak se poate ? Doresc sa vizionez un film online,am sonor dar nu si imagine dc? pana akm o saptamana a mers. Va multumesc!

Salut.
Pe acest forum nu este acceptat limbajul de pe "mess":

Quote

2. Interdictii
g. scrierea mesajelor cu deformari ale limbii romane, de genul: tz, sh, k, etc. Pentru a se face mai bine intelesi, userii pot folosi diacritice. (ţ, ş, etc)

De asemenea, problema ta nu pare a fi legata de conexiunea la Internet, dupa cum a fost expusa la acest topic. Nu era chiar atat de greu sa deschizi un topic nou.

In mod normal ar fi trebuit sa ti se stearga postul fara explicatii.
Acesta reprezinta un avertisment.
Observ ca esti utilizator nou. Mai mare atentie data viitoare!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate