Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Ardeiul iute

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
daca sunt in casa ai grija sa nu iti "cada". in rest nu ai treaba. cand vor mai creste (la 8-10cm) ai putea sa ii repici. daca ii pui in gradina si nu ii vei iriga des, la repicare ingroapa-i mai mult (vor dezvolta radacini adventive pe tulpina), apoi la transplantarea definitiva poti sa ii pui si mai adanc. de pus in gradina se pun la sf.de aprilie in zona noastra, intrucat ardeii sut mai sensibili la frig decat tomatele.

habanero sunt iuti, nu sunt mai iuti decat jolokia, dar sunt f.iuti totusi...f.misto la ei e ca au si o aroma deosebita.

http://anknic.sunpho...a_2011/44051135

cam asa arata habanerii red, mustard si yellow, se vor colora la maturitate. habanero white e altfel. in poza e chiar un habanero mustard. planta e inalta de 0,5-0,7 m. eu nu am copilit ardeii iuti niciodata. habanerii sunt plante zdravene, nu necesita sustinere de obicei, de la o plata hranita bine poti culege si 30-40 de ardei.

Edited by anknic, 28 February 2014 - 21:26.


#56
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,990
  • Înscris: 17.03.2005
Am terminat de pus la dospit ardeii...deco, mancabili si exotici...posibil sa mai urmeze o transa mai mica:lol:

Attached File  uploadfromtaptalk1393906274725.jpg   61.01K   67 downloads

Edited by parintele, 04 March 2014 - 06:11.


#57
cat1

cat1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 08.06.2010

View Postparintele, on 04 martie 2014 - 06:11, said:

Am terminat de pus la dospit ardeii...deco, mancabili si exotici...posibil sa mai urmeze o transa mai mica:lol:

Attachment uploadfromtaptalk1393906274725.jpg

Au inceput sa rasara?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate