Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

King Kong

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Jarnin

Jarnin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 20.07.2005
Se pare ca pana acum King Kong e cel mai promovat/promitator film comercial de anu' asta...cum The Island, Steath si altele nu s-au bucurat de succes la box office si nici la public din lipsa promovarii (desi cel putin primu' a fost chiar bunicel) n-avem decat sa "speram" ca poate King Kong o sa aiba parte si de calitate si de public doritor de filme de gen si nu de alta da' vrem sa se mai faca filme de genu' asta si pe viitor. Sunt curios ce pareri aveti in legatura cu King Kong-ul din 2005 cat si despre vechile filme daca le-ati vazut. Aveti mai jos un link cu vreo 4 minute din film daca sunteti pasionati...
http://www.ropeofsil...ilers.php?id=57

Ps : cica bugetu' filmului e in jur de $200 mil

#2
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
N-am vazut filmul in schimb m-am jucat cu el pe un XBOX 360. Imaginea era pe un TV cu plasma de 70 cm.
Imaginea si detaliile erau colosale insa consola se poticnea. Thumbs down.

#3
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005
King Kong trebuie vazut la Cinema!

nu faceti prostia sa-l vedeti pe monitorul PC-ului

merita toti banii. Peter Jackson a reusit sa scoata un film mai bun decat Lord of the Ring

efectele speciale sunt incredibile!

#4
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004

View Postdenis.m, on Dec 17 2005, 09:37, said:

merita toti banii. Peter Jackson a reusit sa scoata un film mai bun decat Lord of the Ring

efectele speciale sunt incredibile!
probabil ca PJ a facut un remake  genial
defapt sunt sigur
dar chiar crezi ca la un film conteaza doar fx-ul?

#5
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005
nu conteaza doar fx-ul dar in filmul asta e incredibil. si e din plin. munca titanica

si storyline-ul e impresionant deoarece nevasta-mea a plans :D

#6
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004

View Postdenis.m, on Dec 18 2005, 08:13, said:

si storyline-ul e impresionant deoarece nevasta-mea a plans :D
a vazut originalul cumva ?

#7
honogurai

honogurai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 25.04.2005
Sunt unul din norocosii - sper, multi out there - care au vazut varianta lui Schoedsack din '33. Spre uimirea mea, a fost un film bun, care se tinea bine, neasteptat ptr. un film din anii aia. Apoi, am vazut varianta lui Guillermin, cu Jessica Lange (de vreo 5 ori, cred). Tin minte ca e un film foarte trist la final, spre deosebire de hilarele japonezarii cu Kong care se bate cu Gojira care se bate cu Mothra care se bate cu Biorante care ...

Abia astept varianta lui Jackson, pe care voi tine mortis s-o vad la cinema (asa cum am facut cu Star Wars-urile si The Ring), ptr. ca e un film care se savureaza in Dolby. Si s-o vad si pe Naomi...


Dar sunt curios intr-o privinta: cati din fanii lui Peter Jackson de azi au avut curajul sa vada (pana la capat) unul din filmele din '80-'90 ale neozeelandezului ? Se  :kisstogether: fanii vechiului PJ cu astia noi ?

Father McGruder: I kick arse for the Lord! e cea mai  :coolspeak:  faza !

#8
Nea Zapada

Nea Zapada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 22.12.2005
Din ce am vazut in trailer, pare un film din seria Bruzli il bate pe Vandam (el si orice fraier discotecar din Bucuresti) cu buget mare.

#9
sam

sam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.05.2005

View PostNea Zapada, on Dec 23 2005, 00:15, said:

Din ce am vazut in trailer, pare un film din seria Bruzli il bate pe Vandam (el si orice fraier discotecar din Bucuresti) cu buget mare.
Nea zapada, fugi de te culca, e tirziu pt. tine......si oboseala isi spune cuvintul se pare. Sa ai sarbatori fericite!  :death:

#10
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003
Un film neasteptat de bun, nu inteleg de ce totusi e cotat A.G. pt ca are niste faze ceva mai dure in el. Merita vazut cu prietena, amanta, nevasta, etc si neaparat in cinema.

#11
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Un film bun, l-am vazut astazi. Din punctul meu de vedere: merita.

#12
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004
Extraordinar filmul..pacat de final..cam tragic!

#13
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Vazut la cinema. Sincer, cumva m-am asteptat la mai mult. 3 ore de ameteala.  Intr-adevar efectele sunt extraordinare, schimbarile de cadre au fost facute ok....
Depinde de ce vreti de la un film.

#14
karmenushi

karmenushi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 17.12.2005
daca as fi vazut filmul la calculator..cu siguranta nu m-ar fi impresionat cu nimic...dar intradevar merita sa dai toti banii pe bilet! efectele sunt geniale..si nici "povestea" nu e de lepadat...pare rau pentru maimutzica..:P

#15
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,352
  • Înscris: 03.08.2004

View PostHavoc, on Jan 4 2006, 00:21, said:

..pacat de final..cam tragic!


Total de acord.
O nunta la sfarsit s-ar fi potrivit muuuuuult mai bine!!!
Cel putin as fi iesit in hohote de ras de la film si nu plangand (pacat de bani)!!!!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate