Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Apple iPhone 5C

- - - - -
  • Please log in to reply
234 replies to this topic

#55
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005

 rotweilleronguard2000, on 13 septembrie 2013 - 11:12, said:

Inainte sa ma decid sa cumpar One am avut in vedere si Iphone5 dar analizand obiectiv pur si simplu nu am reusit sa inteleg de ce costa cu 7 milioane mai mult decat One (era deja la peste 6 luni de la lansare) si pentru mai putine avantaje. Doar pentru ca scria Apple? Si desi vad ca sunt discutii inversunatepe forum intre cele doua sisteme de operare eu nu vad vreo problema serioasa in utilizarea practica a niciunuia dintre sisteme - pe One androidul merge foarte fluent, nu am avut nici o eroare nici o restartare etc....

Costa cu 7 mil in plus fix pentru ca scrie pe el Apple. Brandul, chestii...

#56
rotweilleronguard2000

rotweilleronguard2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 08.07.2010

 don_dannielo, on 13 septembrie 2013 - 11:20, said:

Apple nu "se bazeaza pe 5C". Nu e evident ca au aceeasi strategie ca si pana acum, cu telefonul de anul trecut vandut cu $100 mai ieftin ca telefonul de anul asta?
5C este 5.
Ai raspuns scurt la prima propozitie dar miezul discutiei era in argumentarea ce urma. Faptul ca e cu 100 de dolari mai ieftin e fix praf in ochi - e un telefon cu design mult sub 5 si facut din plastic fata de aluminiul de pe 5 - astea cu design-ul si materialul erau printre cele mai puternice argumente ale Apple de cand incepusera seria Iphone - acum au disparut si astea iar 5c numai premium nu iti mai inspira. Deci ce ramane? Telefon Apple de anul trecut care a pierdut din alura premium si care se vinde mai scump decat telefoane de anul asta care ii sunt NET SUPERIOARE! Deci despre ce vorbim exact?
Repet nu duc discutia spre sisteme de operare pentru ca la cum folosesc eu telefonul sunt sigur ca ma pot descurca foarte bine si cu Ios.

Edited by rotweilleronguard2000, 13 September 2013 - 11:51.


#57
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007
Definește te rog net superioare, să vedem despre ce e vorba. Să văd o aplicație care merge mai bine pe android față de iPhone 5/5c/5s. Hai, să vedem și noi ^_^

#58
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Pai uite aici doar doua aplicatii care merg mai bine pe android :
A
B

#59
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007
:lol: bănuiesc că te-ai prins că nu la asta mă refeream

#60
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Eu as zice sa comparam 5 cu 5C. Sincer, nu le stiu preturile de lansare si as fi curios care sunt.

#61
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
S-a spus pe alt thread. 3500 RON pentru 5S şi 3000 pentru 5C.

#62
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Si 5 (fara S sau C) cat a avut la lansare?

#63
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
Cat costa si acum in magazine. Pe la 33 de milioane.

#64
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Cu 33 de milioane l-am luat de la emag in decembrie, acum e 29 la ei. Totusi se gaseste si mai ieftin la magazine serioase.

#65
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,510
  • Înscris: 16.12.2006
Da, cu 33 de milioane l-am luat si eu in decembrie 2012.

#66
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
In cazul asta care este sensul 5C-ului? Doar o opinie personala dar imi pare aceeasi chestie cu 5 doar ca a renuntat la hainele elegante si si-a tras un tricou colorat. Iar pretul e doar un pic mai mic decat cel de lansare al 5-ului si un pic mai mare decat cel curent.

#67
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
5C e facut pentru a face bani, si o sa faca foarte multi bani de la fanii din USA.

#68
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 miromulus, on 16 septembrie 2013 - 13:00, said:

In cazul asta care este sensul 5C-ului? Doar o opinie personala dar imi pare aceeasi chestie cu 5 doar ca a renuntat la hainele elegante si si-a tras un tricou colorat. Iar pretul e doar un pic mai mic decat cel de lansare al 5-ului si un pic mai mare decat cel curent.

Pentru ca asiaticii sunt nebuni dupa lucrurile extrem de lucioase. Aduceti-va aminte de laptopurile de acum cativa ani. Nu puteai cumpara un laptop mat in segmentul middle-low end. Samsung a stiut clar ce se vinde si de unde vin banii multi, asa ca s-au conformat si au facut plastic lucios, pe principiul: "asta cere clientul, asta ii dam". Apple s-a trezit mai tarziu cand a vazut ca piata high-end e cam saturata si ca banii multi vor veni din segmentul "middle". 5C-ul va rupe piata middle din Asia, iar ca idee, 4S si 4 (da, in China 4 se va vinde in continuare) vor acoperi zona de jos. Piata din Asia este URIASA, iar noile contracte cu China Unicom si NTT Docomo vor asigura vanzari record.

Edited by filip.serban, 16 September 2013 - 13:08.


#69
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012
Iphone doar 99 usd....  Uraaaaaa


Abonamentul e minim 70 usd. :)

#70
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
Pai da, caci abonamentele in US sunt scumpe. Dar americanii sunt deja obisnuiti cu asta.
Dovada o reprezinta costurile de roaming cu US/Canada... Te usuca sa suni de acolo in Europa. Desi costurile de interconectare nu sunt cu mult mai mari. Caci vorbim de aceeasi sateliti.

#71
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,460
  • Înscris: 04.05.2006
Sa mai spunem ca pe-acolo se practica si tarifarea apelului primit, pentru ca...oricum ocupi spatiu in retea? La un moment dat plateai si daca nu raspundeai la apel..

#72
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

 filip.serban, on 16 septembrie 2013 - 13:07, said:

5C-ul va rupe piata middle din Asia, iar ca idee, 4S si 4 (da, in China 4 se va vinde in continuare) vor acoperi zona de jos. Piata din Asia este URIASA, iar noile contracte cu China Unicom si NTT Docomo vor asigura vanzari record.

Sa inteleg ca e gata cu exclusivismul? Se ia si Apple dupa restul?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate