Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Adaptoare USB Wi-Fi pentru (Smart) TV "Wireless Ready"?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010
In viitorul apropiat o sa-mi cumpar un adaptor Wireless USB Samsung WIS12ABGNX, ca sa am si eu tot conexiune wifi.
Ma gamdesc daca asta o face aceeasi treaba...http://www.f64.ro/go...al-cu-hdmi.html

#38
mariussoft

mariussoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 23.01.2010
O alternativa la Wireless USB Samsung WIS12ABGNX pentru un Samsung smart wi-fi ready?
Din cate am vazut modelul de mai sus nu se mai gaseste. Am inteles ca merge cu un alt router pe care sa-l conectez la routerul principal si cu cablu la TV, dar asta presupune sa agat alte cabluri, alimentare etc, iar televizorul fiind pe perete nu-mi place alternativa asta.
Stie cineva daca merge cu un adaptor wireless pe care sa-l cuplez la mufa USB a televizorului? Ceva de genul TP-LINK TL-WN822N, USB, 300Mbps (https://www.emag.ro/...n/pd/EZ23TBBBM/)

Edited by mariussoft, 17 February 2019 - 20:21.


#39
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,664
  • Înscris: 23.10.2006
Nu poti pune un adaptor Wi-FI pe USB pentru calculator la un tv... Nu exista drivere pentru asta.

#40
mariussoft

mariussoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 23.01.2010
@baribalu ce parere ai de un range extender cu port RJ-45 cum ar fi un Range Extender wireless N300 TP-Link TL-WA850RE (https://www.emag.ro/...e/pd/ER9VNBBBM/)?

#41
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,664
  • Înscris: 23.10.2006
Nu am incercat niciodata asa ceva la tv. Teoretic ar merge. Daca cumperi de la emag, ai posibilitatea sa returnezi produsul, daca nu merge pentru ce ai nevoie. vezi ca au si resigilate un pic mai ieftine.

#42
raducanmihai

raducanmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 26.01.2009
Range extenderul iti injumatateste viteza doar pentru ca il folosesti (datorita modului in care functioneaza un astfel de dispozitiv), inainte sa discutam despre diverse alte probleme specifice conexiunilor WiFi (canalul de transmisie aglomerat, distanta, obstacole etc). Dar daca nu ai alta solutie, atunci asta e.

Edited by raducanmihai, 01 March 2019 - 20:06.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate